Nukias

Zaczęty przez Humankind, Luty 26, 2021, 13:41:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Humankind

Przedstawiam mój stary projekt, który mnie ostatecznie przerósł. Okazało się, że stworzenie w krótkim czasie 20 działających (bardziej lub mniej) języków to trochę zbyt. No ale jest.



  •  

Reiki98

Wygląda bardzo obiecująco! Czy to cała planeta, czy fragment? Jeśli cała, ma mało oceanów ;D Czy były do tego tworzone języki? Z przyjemnością obejrzę efekty tworzenia lingwistyczno-etniczno-społecznego aspektu tego świata!
  •  

Humankind

To cała planeta. W takim razie muszę zrobić kilka zmian. Każde państwo ma zrobiony język (albo przynajmniej jakieś podstawy), a granice robiłem na bazie rozmieszczenia kultur (bardzo przydatna opcja). Projekt się zatrzymał i od kilku lat wygląd planety się nie zmienia (nawet nie mam dla niej nazwy), ale może coś ruszy
  •  

Reiki98

Oby, życzę owocnej pracy nad projektem! Z chęcią zobaczyłbym np. coś w rodzaj mapy fizycznej, czy opis fauny, flory. Zadam też pytanie, które mi kiedyś zadano xd- czy w tym świecie rozgrywają się jakieś historie, opowieści, czy jest  tylko stricte do tworzenia conlangów?
  •  

Humankind

Miało być tylko i wyłącznie dla języków ale w trakcie robienia granic miałem już w głowie, które państwa nie przepadają za sobą, nawet nie wiem czemu. Strona, na której robię tę mapę, ma strasznie dużo opcji, więc można ustalić dyplomację, jakieś szczególne miejsca, bitwy, itd. Postaram się uzupełniać ją
  •  

Reiki98

O, z pewnością to duża pomoc, sporo opcji do rozwoju świata. Taka strona i mi by się, myślę, przydała. Jak się ona nazywa?
  •  


Humankind



Mała aktualizacja terenu

Reiki98

Trochę bardziej, z tego, co widzę, rozwinięta linia brzegowa, ciekawie wygląda.  Czy chodzi o kwestie strategiczne, w sensie budowa portów itp. ? 
Czy fakt, iż język kao został "podzielony" między tę główną południową wyspę, a mniejszą, sprawi, iż będzie na tej małej wysepce znajdować się odrębny dialekt?
  •  

Humankind

Dzięki za zainteresowanie ^^
Linia brzegowa się jeszcze zmieniła trochę, i zmieniłem rozmiar planety. To, co widać na mapie to 60% planety. Na razie nie zastanawiałem się nad kwestiami strategicznymi, chciałem zrobić okres po wojnach, konfliktach itd. Na Kao jest taka kwestia, że tam jest język będący już odmianą innego, sądzę, że wyspa na pewno będzie miała wpływ na zmiany, aczkolwiek nie jest to jeszcze ustalone. Swoją drogą teraz zauważyłem, że na wyspie jest stolica, coś czuję, że będzie językowo podzielona
  •  

Humankind



Mapa fizyczna (obiecuję, że to ostatnia zmiana linii brzegowej)
  •