Polskie Forum Językowe

Językoznawstwo => Lingwistyka ogólna => Wątek zaczęty przez: Silmethúlë w Październik 27, 2014, 20:12:25

Tytuł: Oprogramowanie z dziedziny. Przydatny i ciekawy software.
Wiadomość wysłana przez: Silmethúlë w Październik 27, 2014, 20:12:25
Sugeruję zacząć budować bazę linków do ciekawego oprogramowania, pomagającego w analizie i tworzeniu różnych elementów języków. Wydawało mi się, że kiedyś taki temat był, ale chyba tylko mi się wydawało – jak już, odpowiednie linki trafiały do ciekawostek lingwistycznych i innych przydatnych materiałów.

Ja, z racji tego, że na studiach mam teraz przedmioty zarówno dotyczące analizy danych z Internetu (np. przeszukiwanie dokumentów tekstowych, automatyczne wyciąganie z nich informacji i takie tam), oraz analizy dźwięku, głównie mowy, kilka takich narzędzi ostatnio poznałem.

Zatem linki ode mnie:

Powyższe narzędzia są bardziej techniczne – dla informatyków, chcących łączyć programowanie czy badania naukowe na komputerze z lingwistyką, ale jeśli macie linki do prostszych narzędzi, np. do budowy interaktywnych słowników i w inny sposób wspomagających conlanging, też się podzielcie. ;-)

Ja nie znam żadnych ciekawych programów tego typu – pamiętam, że jakiś czas temu była dyskusja na forum međuslovjanskiego, o tym, że brakuje jakiegoś sensownego softu pozwalającego budować przyjazny, rozbudowany słownik online dla dowolnego języka, z informacjami gramatycznymi i definicjami…
Tytuł: Odp: Oprogramowanie z dziedziny. Przydatny i ciekawy software.
Wiadomość wysłana przez: Ghoster w Marzec 20, 2018, 12:37:04
[...........]
Tytuł: Odp: Oprogramowanie z dziedziny. Przydatny i ciekawy software.
Wiadomość wysłana przez: Shikari w Marzec 20, 2018, 15:05:06
To jest najlepsza rzecz jaką odkryłem w tym miesiącu. (http://radio.garden)
Teraz również i moja.

Ciekawie doświadczenie zrobić sobie taką audiopodróż. Przez chwilę poczuć klimat imprezowych wysp typu Ibiza, Kanary, Madera, Karaiby. Później posłuchać typowo regionalnych stacji, z których wydobywa się całkowicie obcobrzmiący język.

Daję plusika.
Tytuł: Odp: Oprogramowanie z dziedziny. Przydatny i ciekawy software.
Wiadomość wysłana przez: Noqa w Marzec 31, 2018, 21:54:50
Szkoda, że w Chinach taka plaża :<
Tytuł: Odp: Oprogramowanie z dziedziny. Przydatny i ciekawy software.
Wiadomość wysłana przez: dziablonk w Czerwiec 19, 2022, 20:18:31
Trochę podobne, aplikacja: Radiodroid (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.programmierecke.radiodroid2&hl=pl&gl=US) :)