Kyon > Kyon

KYON, EPIZOD VI: WIELBŁĄD I REKIN

<< < (2/6) > >>

Canis:
A to już rozumiem kto jest kto. Nie ogarniam czasami tego kto ma ile nicków. Ja mam jeden od lat :D

Co do klimatu:

--- Cytat: Borlach w Wrzesień 21, 2020, 15:07:54 ---
--- Cytuj ---Co do kotliny Gór Pochodzenia, temat mniej przewidywalny. Ale w obu miejscach na pewno będzie sucho, ponieważ wiatr będzie słaby, będzie wiał od kontynentu nie od morza, i będzie wysuszony na wiór. On ci nie da ani deszczu ani śniegu, ani na równinie, ani wysoko w górach. Jeżeli chcesz tam umieścić większe jeziora, to musisz w jakiś sposób się upewnić, że nie wyparują, gdy temperatura skoczy do +70.
--- Koniec cytatu ---
Jeśli jest to wysokogórska kotlina, to czy góry nie blokowałyby pustynnych wiatrów? Poza tym, moglibyśmy pójść tropem etiopskim - Etiopia jest wyżyną, przez co ma łagodniejszy i bardziej sprzyjający klimat od otaczających ją od północy i wschodu pustyń i sawann. Kotlina też mogłaby być wyżej położona, w końcu jest w górach. Ewentualnie gorące wiatry mogłyby topić górskie lodowce? Chociaż faktycznie ciężko o tym rozmawiać bez globalnych map wiatrów i klimatów. I bez wiedzy jaki klimat panuje na pobliskich Stepach Kauradzkich. Po prostu chwiałbym, żeby w Kotlinie panował nieco bardziej sprzyjający klimat
--- Koniec cytatu ---
Wydaje mi się, że to jest możliwe, jeżeli:
a) są podziemne źródła wody,
b) wilgoć jest po prostu uwięziona pomiędzy górami.
:)

W ogóle, co do extinction events, pamiętajmy, że zawsze na Kyonie jest wielki krater Tsiqaxus do zagospodarowania pod względem fabuły.

OK, kolejna propozycja poniżej (jeżeli nie widzicie zmian, odświeżcie przez ctrl+f5 lub ctrl+r), która uwzględnia joint-venture, z zastrzeżeniami:
1. Todsmer - dziabnąłem ci trochę pustyni na potrzeby Sechtu, to jest okej czy wyrażasz sprzeciw?
2. Buania jakoś pomiędzy rokiem wspólnym 8973 a 9509 przechodzi pod panowanie tangijskie, więc do roku wspólnego (8973) włącznie jest kazimierzowa.
3. Secht jest rozwijany przeze mnie razem z Henrykiem jako joint-venture.
4. Nuaria przejdzie w przyszłości (na pewno po 8973 i prawdopodobnie po 9509) pod wpływy olseńskie, zatem byłby to joint-venture mój z Pluurem.

Faktycznie pozostaje:
1. Jak tam HP i Spiritus w kontekście Dewii, dogadaliście się?
2. Borlach - to zaktualizuj kto się czym zajmuje w https://jezykotw.webd.pl/wiki/Projekt_Kyon#Lista_pa.C5.84stw

Pluur:
JESTEM! :D

--- Cytat: Canis ---2. PRZESZŁOŚĆ i PRZYSZŁOŚĆ
Obecnie ważne są dwie linie czasowe: rok wspólny 8973 (odp. XV wieku) oraz rok 9509 (odp. XVIII wieku).
Zostawiam wam dyskusje na temat czasów sprzed 8973! Mnie interesuje natomiast epoka po 9509. Do tego mogą być nieuniknione modyfikacje Kyonu.
Link: propozycja kyońska!
--- Koniec cytatu ---
Zła postać linku tutaj jest.

--- Cytat: Canis ---3. MODYFIKACJE KYONU
Proponuję trzy mody do Kyonu, do zaakceptowania lub odrzucenia przez graczy, każdego z osobna, wedle uznania:
--- Koniec cytatu ---
Ogólnie jestem za propozycją pośrednią pomiędzy Dynami Flora a Ancient Flora. Ciekawy, i raczej do zaakceptowania przeze mnie, jest pomysł Borlacha. Czy z tego pierwotnego kyońskiego życia mielibyśmy ropę? Nie ukrywam, że chciałbym utrzymać ideę, że przez brak surowców energetycznych bardzo szybko dochodzi do upowszechnienia alternatywnych źródeł energii i dużo wcześniejszego upowszechnienia się fotowoltaiki, czy energetyki wiatrowej.

--- Cytat: Canis --- 4. PROJEKTY ODESZŁYCH UŻYTKOWNIKÓW
Co z nimi robimy?
Czy ci ludzie wrócą do swoich projektów?
--- Koniec cytatu ---
Ja ma z kolei inny pomysł. Zróbmy z tych terytorium swoisty status kyońskich Chin (dla Siedmiomieścia to tym lepiej) - ino w mniejszej skali. Otóż, niech te twory pozostaną w granicach takich jakich stworzyli je twórcy, ale niech w pewnym stopniu zamkną się na wpływy obce. Wiadomo, wraz z upływem czasu terytoria te będą pod obcymi wpływami, dlatego też wtedy, gdy będzie to potrzebne, niech większe okoliczne państwo posiada w danej krainie swoje strefy wpływu, mimo (choćby fasadowej) autonomiczności politycznej. Osobiście tak potraktowałbym Siedmiomieście, zaś terytoria Harresuranu będą z pewnością interesować Spritusa i ewentualnie HP. Można tu zastosować nieco inny scenariusz, bo tereny te nie zostały aż tak dobrze opisane przez Widsidha.

--- Cytat: Borlach[/url ---I bez wiedzy jaki klimat panuje na pobliskich Stepach Kauradzkich.
--- Koniec cytatu ---
Co z tymi nieszczęsnymi Kauradami?

Ponadto
1. Tabelę państw Kyonu warto rozszerzyć o legendę oznaczeń poziomu rozwoju państw - ot choćby prosty link do opracowania Canisa.
2. Gdy już jesteśmy przy tej tabeli, to czy ludność Neszów nie jest zbyt dużo bacząc na obszar i klimat?
3. Zauważyłem, że zakładka {{Państwa Kyonu}} ma dużo czerwonych państw - uważam, że powinniśmy albo je usunąć (i zmienić nazwę zakładki na Opisane Państwa Kyonu), albo opisać chociaż podstawowe o nich informacje. Łatwiej chyba będzie zrobić wariant pierwszy, zaś kraje nieopisane dać do innej kategorii, albo w artykule zbiorczym.
4. Pytanie a propos Tsiqaxusa - czy to jest obszar tego kółka w Nuarii, na wschód od najbardziej wysuniętego na południe półwyspu tej krainy?
EDIT
5. Cóż to za przywłaszczenie na mapie zainteresowań użytkowników wysp na wschód od Felży, Borlachu?

Borlach:

--- Cytuj ---Zła postać linku tutaj jest.
--- Koniec cytatu ---
A rzeczywiście Canis, zły link wstawiłeś

--- Cytuj ---Ogólnie jestem za propozycją pośrednią pomiędzy Dynami Flora a Ancient Flora. Ciekawy, i raczej do zaakceptowania przeze mnie, jest pomysł Borlacha. Czy z tego pierwotnego kyońskiego życia mielibyśmy ropę? Nie ukrywam, że chciałbym utrzymać ideę, że przez brak surowców energetycznych bardzo szybko dochodzi do upowszechnienia alternatywnych źródeł energii i dużo wcześniejszego upowszechnienia się fotowoltaiki, czy energetyki wiatrowej.
--- Koniec cytatu ---
Tak, z tego pierwotnego życia mielibyśmy ropę i inne paliwa kopalne. Ale może po prostu byłoby go mniej niż na Ziemi, lub występowałby w różnych ilościach w różnych regionach Kyonu, tak że te mniej w nie bogate musiałyby zainwestować w alternatywne źródła energii. Choćby z tak protego powodu, że byłoby to tańsze i bardziej opłacalne niż sprowadzanie drogich/rzadkich paliw z zagranicy (np. z Tangii)

--- Cytuj ---Co z tymi nieszczęsnymi Kauradami?
--- Koniec cytatu ---
Kauradowie na pewno będą. Ale ja póki co skupiam się na opisie Imperium w roku wspólnym. Chcę mieć to dobrze opisane przed tym, nim zajmę się Inwazją Kauradzką. Aż tak Ci się śpieszy do tych konnych barbarzyńców? xD
Chętnie poczytałbym więcej o tym co Surdzie, Szyszeni, Olseni czy ludach i państwach na Twoich wschodnich wyspach w roku wspólnym

--- Cytuj ---Ponadto
1. Tabelę państw Kyonu warto rozszerzyć o legendę oznaczeń poziomu rozwoju państw - ot choćby prosty link do opracowania Canisa.
--- Koniec cytatu ---
I w sumie faktycznie lepiej byłoby przydzielić w tej tabeli jedno miejsce na jedno państwo, zamiast wymieniać je kilka razy pod rząd

--- Cytuj ---EDIT
5. Cóż to za przywłaszczenie na mapie zainteresowań użytkowników wysp na wschód od Felży, Borlachu?
--- Koniec cytatu ---
Cóż, puste były te wody, a widać, że znajduje się tam płycizna. Na kilku mapach znajduje się tam nawet niewielki, odizolowany archipelag (jeśli dobrze pamiętam, mapy państw i języków). Skoro nikt go wcześniej nie zajął, ja postanowiłem to zrobić. Zwłaszcza, że mam pewien pomysł - archipelag niewielkich wysp wulkanicznych, de facto Hawaje Kyonu!

Tak to wygląda na mojej mapie Kyonu z Inkscapa, w odniesieniu do wybrzeży Tarum i Felży:
Spoiler[close]W przybliżeniu:
Spoiler[close]
Mam nadzieję, że nie masz Plurze żadnych obiekcji?
Przecież to będzie w przyszłości idealny obiekt wakacyjnych wycieczek dla olseskich turystów :P

Pluur:

--- Cytuj ---Tak, z tego pierwotnego życia mielibyśmy ropę i inne paliwa kopalne. Ale może po prostu byłoby go mniej niż na Ziemi, lub występowałby w różnych ilościach w różnych regionach Kyonu, tak że te mniej w nie bogate musiałyby zainwestować w alternatywne źródła energii. Choćby z tak protego powodu, że byłoby to tańsze i bardziej opłacalne niż sprowadzanie drogich/rzadkich paliw z zagranicy (np. z Tangii)
--- Koniec cytatu ---

Hmm... Jestem za małą ilością ropy.

--- Cytuj ---Chętnie poczytałbym więcej o tym co Surdzie, Szyszeni, Olseni czy ludach i państwach na Twoich wschodnich wyspach w roku wspólnym
--- Koniec cytatu ---
Jakoś nie wiem zbyt co o nich opisywać, jakoś brak inspiracji czy weny. Może inaczej - co byś o nich poczytał?

--- Cytuj ---Mam nadzieję, że nie masz Plurze żadnych obiekcji?
Przecież to będzie w przyszłości idealny obiekt wakacyjnych wycieczek dla olseskich turystów :P
--- Koniec cytatu ---
To zależy co ty chcesz tam zrobić... Bo w pierwotnej mapie tego nie było, teraz się pojawia, no a jednak te terytoria są dość blisko mnie.

Borlach:

--- Cytuj ---Jakoś nie wiem zbyt co o nich opisywać, jakoś brak inspiracji czy weny. Może inaczej - co byś o nich poczytał?
--- Koniec cytatu ---
Przede wszystkim jestem zainteresowany krewniakami Ajdyniriańczyków zamieszkującymi Olsenię i Surd (być może też jakieś odizolowane doliny w Górach Pochodzenia, poza olseskim panowaniem?). Choćby jakieś podstawowe informacje czy szkice, które mógłbym potem, jeśli będziesz chciał, rozwinąć w polach kultury czy religii. Jestem też ciekaw jakiś konkretniejszych informacji o ustroju i systemie rządów Surdu i, być może przede wszystkim, Szyszeni, z jej Królami-Słońcami. Poza tym, w SAzyszeni raczej mają własną religię, inną od olseskiej, nie?

--- Cytuj ---To zależy co ty chcesz tam zrobić... Bo w pierwotnej mapie tego nie było, teraz się pojawia, no a jednak te terytoria są dość blisko mnie.
--- Koniec cytatu ---
W dużym skrócie i uproszczeniu - mały lud wyspiarski, zamieszkujący nieznany lub mało znany archipelag. Wywodzą się z grupy ajniadzkich żeglarzy, którzy ponad 2000 lat ziemskich temu rozbili się na tych wyspach, niedługo przed Wojną Bogów. Żyją raczej w izolacji, ewentualnie bardzo rzadki handel. Prosta struktura plemienna. Silna inspiracja Hawajami i Polinezyjczykami. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej