Językotwórstwo (conlanging) i światy > Pisma i ortografie

Interpunkcja

(1/3) > >>

BartekChom:
po dłuższych rozważaniach w końcu się zebrałem i zastosowałem interpunkcję ( z ortografią ) ˛ która wydaje mi się całkiem sensowna ˌ chociaż jeszcze nie dopracowana * oto ona ⁑

zobaczmy ˛ co z tego wyjdzie * myślę ˛ że wygląda całkiem ładnie * krowa ˛ która dużo ryczy , mało mleka daje *¡ a teraz sobie powrzeszczę !* słowa :˛ które znam ˌ i ˛ których nie znam ; są ciekawe * *polska to piękny kraj ˛ piękniejszy niż *zsrr' * na koniec powiem jeszcze o lekcji wf'u i przyjaciołach d.ra *Melchjora *Wyderko

*polska ˌ *rzeczpospolita *polska ; – państwo położone : w *europie *środkowej ˌ między : *bałtykiem na północy ˌ a *karpatami i *sudetami na południu ;ˌ w dorzeczu *wisły i *odry * powierzchnia administracyjna *polski wynosi 312 679 km². ˌ co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w *europie * zamieszkana przez ponad 38 milionów ludzi ˌ zajmuje pod względem liczby ludności : 34. miejsce na świecie ˌ a szóste w *unji *europejskiej

od zachodu graniczy z *niemcami ˌ od południa z *czechami i *słowacją ˌ od wschodu z *ukrainą i *białorusią ˌ od północnego wschodu z *litwą ˌ oraz od północy z *rosyjską eksklawą o nazwie *obwód *kaliningradzki * ponadto większość północnej granicy *polski wyznacza wybrzeże *morza *bałtyckiego * *polska wyłączna strefa ekonomiczna na *bałtyku graniczy ze strefami *danji i *szwecji

*III *rzeczpospolita jest : szybko rozwijającym się państwem ˌ członkiem wielu organizacji międzynarodowych * *polska należy do : *unji *europejskiej ˌ *nato' ˌ *onz' ˌ *swiatowej *organizacji *handlu ˌ *organizacji *współpracy *gospodarczej *i *rozwoju ˌ *europejskiego *obszaru *gospodarczego ˌ *międzynarodowej *agencji *energetycznej ˌ *rady *europy ˌ *organizacji *bezpieczeństwa *i *współpracy *w *europie ˌ *międzynarodowej *agencji *energ;i *atomowej ˌ oraz *g6' * *polska jest jednym z założycieli organizacji takich jak : *środkowoeuropejskie *porozumienie *o *wolnym *handlu ( opuszczone w 2004. r. ) ˌ *rada *państw *morza *bałtyckiego ˌ *grupa *wyszehradzka ˌ czy *trójkąt *weimarski * ponadto *polska należy do *układu *z *schengen ˌ oraz stara się o wejście do *strefy *euro i *europejskiej *agencji *kosmicznej

Mod: usunięcie pierwszego postu w wątku nie jest możliwe, stąd wklejam tu treść drugiego.

Vilène:
Bianco de Serpento już miał czytelniejszą.

Noqa:
Nie ogarniam tych gwiazdek. Czemu ma to służyć?

Henryk Pruthenia:

--- Cytat: Noqa w Kwiecień 22, 2012, 16:59:23 ---Nie ogarniam tych gwiazdek. Czemu ma to służyć?

--- Koniec cytatu ---
Nie wiem, jakieś pauzy, czy co-to?

BartekChom:

--- Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 22, 2012, 16:59:13 ---Bianco de Serpento już miał czytelniejszą.

--- Koniec cytatu ---
¿ gdzie ?

--- Cytat: Noqa w Kwiecień 22, 2012, 16:59:23 ---Nie ogarniam tych gwiazdek. Czemu ma to służyć?

--- Koniec cytatu ---
¿ nie widać ?* gwiazdki oddzielają zdania ˌ i zastępują wielkie litery w nazwach własnych * dzięki temu po pierwsze oddzielenie jest bardziej wyraźne ˌ a po drugie ˛ gdybym chciał opracować nowy alfabet , nie potrzebowałbym wielkich liter

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej