Językoznawstwo > Lingwistyka ogólna

Problem Ciastkowego Potwora (przypadki)

<< < (2/4) > >>

Ghoster:
[...........]

CookieMonster93:
Usunięte zaznaczyłem na czerwono, postaram się dalej to uprościć.

Procesy fonetyczne: mam zmiękczenie przed i,e (także i,e z diakrytykami), więc coś tam jest.
Dziękuję za pomoc, ograniczam dalej, jak ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki, to słucham.

Silmethúlë:
Tak ogólnie najbardziej podstawowe funkcje różnych przypadków się nie pokrywają, a do tego ty ustalasz jaki jest dokładny zakres wykorzystania w twoim języku konkretnych przypadków, więc nie jest tak, że któreś przypadki z definicji się pokrywają i masz je nadmiarowo – jeśli chcesz, możesz stworzyć i język z pięćdziesięcioma przypadkami, których użycie nie będzie się pokrywać. W językach naturalnych zdarza się, że występuje kilkanaście, czy ponad dwadzieścia, przypadków, popatrz na języki ugrofińskie.

Jeśli boisz się, że tworząc swoją listę gdzieś przy dwóch przypadkach powtórzyłeś tę samą funkcję – nikt z nas nie pomoże ci na podstawie takiej prostej listy, bo nie jesteśmy jasnowidzami, nie znamy dokładnego zamysłu użycia przez ciebie kolejnych przypadków. Zrób najlepiej pełną listę wszystkich przypadków, gdzie dokładnie opiszesz sobie zakres ich wykorzystania, ich wszystkie funkcje – i wtedy analizuj, czy nie ma kolizji. Inaczej się nie da.

Fanael:

--- Cytat: Ghoster w Lipiec 01, 2012, 19:42:21 ---I powstaje też pytanie jaki to jest język, bo jednak zwykły przyrostek dodawany na końcu słowa niezależny od liczby jest strasznie amatorskim pomysłem...
--- Koniec cytatu ---
TIL, że na przykład ugrofińskie to nooblangi.

CookieMonster93:
Język jest na etapie tworzenia, dlatego też powstał pomysł zamieszczenia tutaj przypadków. Chciałem po prostu zobaczyć reakcje innych, przemyśleć sprawę jeszcze raz i zająć się wszystkim jak trzeba. ^^

EDIT: uaktualniłem listę w pierwszym poście, przypadki nadal w remoncie. :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej