Nabijacki temat

Zaczęty przez Canis, Sierpień 15, 2011, 11:16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Z rosyjskim jako oficjalnym międzysłowiańskim? Jak to nazwać, междуславянский? xD
  •  

Mścisław Bożydar

Ze slovianskim albo novoslovienskim
Jewentualnie scs
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

E... To mi daj instrukcje w tych językach. Nie posługuję się nimi.
  •  

Mścisław Bożydar

Czyli przetłumaczyć to, co jest w opisie podforum?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Ta, i nazwę działu. I sprowadź mi tu ludzi.

A resztę towarzystwa proszę o opinię, żeby nie było, że spełniam zachciankę jednego użytkownika xD
  •  

Silmethúlë

Ja jestem za. Ale w opisie niech będzie, że "każdy Słowianin może posługiwać się swoim ojczystym językiem, bo wszyscy się rozumiemy".
  •  

Mścisław Bożydar

OK, właśnie tłumaczę :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

> sugerowanie, że rodzimi użytkownicy wielkoruskiego - a dokładniej Rosjanie - rozumieją bez większego uczenia się jakikolwiek język obcy poza małoruskim i białoruskim
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

O polskim to się już nasłuchałem ich opinii. "Непонятливый".
  •  

Silmethúlë

No cóż, nikt nie mówił, że "rozumiemy się bez problemów"... :P

Ja na przykład często za cholerę nie jestem w stanie zrozumieć tekstów w południowosłowiańskich. Czasem nawet nie bardzo potrafię zrozumieć o czym one w ogóle są...
  •  

Mścisław Bożydar

#174
Je:
Ambasada/ Амбасада
Medžuslovjanski centr/ Меджусловјански центр
Jeste upotrebiteľami kojego-buď slovjanskego jezyka? Pozvamo vas do medžuslovjanskego centra, gde možete govoriti vašymi vlastnymi jezykami. / Јесте употребительами којего-будь словјанскего језыка? Позвамо вас до меджусловјанскего центра, где можете говорити вашими властными језыками.

Mam zacząć sprowadzać ludzi?

Ps.: Ce je słowianśki
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Nie teraz, jak - a raczej, "o ile" - to forum wygra xD
  •  

Mścisław Bożydar

Za późno, jużem rozesłał linki.
Jakby co, to ja jestem za pozostaniem na tym forum, jeśli tamto będzie istnieć (choćby bez możliwości dodawania postów).
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

#177
Aleście zjebali z tym międzysłowiańskim centrem...
W ogóle, jak ktoś wpisując w googlach конлангер nie znajdzie tego forum. U mnie jest rosyjska mozilla, i mam rosyjskie google, i wpisując "конлангер" znajduję stronkę
http://jonah3.livejournal.com/tag/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
a potem Janko :D

ZUO!

Już wolę założyć od nowa jakieś ruskie forum na jakimś bezpłatnym ruskim serwerze. Ja mam adblocker, to się reklam nie boję.

Silmethúlë

W takim razie ja domagam się fora białoruskiego i czeskiego, i słowackiego! Oni też mają prawo mieć conlangera po swojemu!*

Tak, jak chcesz forum rosyjskojęzyczne, to powinieneś je sobie założyć. Pomysły z ogólnosłowiańskim już się u nas niejednokrotnie pojawiały, więc jego istnienie jest jakoś uzasadnione, ale rosyjskie - nie. Szczególnie, że domaga się tego jeden użytkownik, na dodatek nie native rosyjskiego...

*Hint: sarkazm
  •  

Mścisław Bożydar

#179
Myślę, że HP jest półnativem :D
Canic, podbijesz nam licznik postów?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •