Autor Wątek: Konto na Wikii  (Przeczytany 1629 razy)

Offline QRSGN

• Przewodniczący Rady Języka Idei
  • Pochwalisze: 32 razy
  • Konlangi: Języki Idei: LšG oraz Nowoga
Konto na Wikii
« dnia: Lipiec 07, 2020, 20:43:14 »
Hej - nie za bardzo ogarniam - czy konto na forumowej Wikii jest tożsame z forumowym?
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei

Online Kazimierz

Odp: Konto na Wikii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2020, 20:48:35 »
Nie, trzeba założyć oddzielnie.

Pochwalili: QRSGN

Offline Canis

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2020, 21:09:06 »
Hej - nie za bardzo ogarniam - czy konto na forumowej Wikii jest tożsame z forumowym?
Czemu miałoby być? :) To inny program.

Offline QRSGN

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2020, 21:33:52 »
Jest w tej samej witrynie - ma logo forum - przeglądarka zaciągnęła mi dane do logowania z forum - jest to integralna część forum (podobnie jak Mess względem Fäisbóka) - no w moich oczach jedność forumowego konta z tym wikipediowym była dość prawdopodobna.

Offline Canis

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2020, 21:38:14 »
Jest w tej samej witrynie - ma logo forum - przeglądarka zaciągnęła mi dane do logowania z forum - jest to integralna część forum (podobnie jak Mess względem Fäisbóka) - no w moich oczach jedność forumowego konta z tym wikipediowym była dość prawdopodobna.
No nie jest, jest pod jedną domeną, ale nie bazą danych, poza tym forum działa na Simple Machines, a Wiki klasycznie na MediaWiki, to jest zupełnie różne oprogramowanie.

Niektóre serwisy to łączą, ale nam nigdy nie chciało się to bawić, to ryzykowne. Większość z nas nie ma takich kompetencji z IT.

Offline QRSGN

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2020, 23:04:23 »
No nie jest, jest pod jedną domeną, ale nie bazą danych (...)
Widzisz - kwestia mojego fest-ograniczonego słownika informatycznego - miałem na myśli wspólny początek adressu strony - wiele się nie namyślałem nad znaczeniem i użyciem wyrazu „witryna”.

(...) poza tym forum działa na Simple Machines, a Wiki klasycznie na MediaWiki, to jest zupełnie różne oprogramowanie.
Mam wrażenie, że właśnie próbujesz mi udowodnić, że nie możliwym jest, by tego nie zauważyć, że są to dwie odrębne rzeczy - niepotrzebnie. Nie mam żadnej wiedzy na temat budowania stron internetowych - zobaczyłem wspólny początek adressu i na tym zakończyłem riserdż - skoro nie jest to jedna rzecz - to ok - tyle wiedzy mi wystarczy.

Niektóre serwisy to łączą, ale nam nigdy nie chciało się to bawić, to ryzykowne. Większość z nas nie ma takich kompetencji z IT.
Nie mam pojęcia na ile to skomplikowane - nie mam pojęcia na ile samoróbne są te wszystkie rzeczy. Po prostu wiedząc, że coś takiego jak FB i Mess są zjednoczone - dopuściłem do siebie myśl, że podobnie może być także w tym wypadku.

W'gle - mam wrażenie, że strasznie się przejąłeś tym, co napisałem - jakbym, nie odpowiadał na pytanie „dlaczego doszedłem do takiego wniosku”, tylko raczej jakbym chciał Tobie udowodnić swoją rację.
Jeśli to mylne wrażenie - to sorka za nadinterpretację.

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pochwalisze: 220 razy
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2020, 11:15:11 »
Raczej nadinterpretacja, Canis ma zazwyczaj wszystko w žopie. Xd

Offline Canis

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2020, 21:54:35 »
E, tam. Raczej wręcz przeciwnie. W sumie nie powinienem się wypowiadać.

"ale dwie Tatry poszły więc się wypowiem"
[close]
Zawsze mi ludzie mówili, że ja nie jestem user-friendly...