Witajcie!

Zaczęty przez Marian Zwiech, Grudzień 22, 2011, 16:47:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marian Zwiech

Mam taki epicki pomysł: conworld, ale z prawdziwego zdarzenia, może nawet coś pod Ill Bethisaad, zahaczając też o Wielką Rzeczpospolitą.
Chodzi o świat starożytny, gdzieś około VII w p.n.e. ale przystosowany do nowoczesnych realiów. Na półwyspie iberyjskim mamy państwa starożytnych Luzytanów, Asturów, Iberów, nie plemiona jak to było, tylko nowoczesne republiki i monarchie. Wyżej Federację Galijską, w Italii Republikę Rzymską, Etrusków, na Bałkanach Trację, Dację, Ilirię, greckie miasta-państwa, na północy federacje Germanów (idąc za Tacytem 3 federacje), obok Słowian, państwo Sarmatów i Scytów. Poza tym nowoczesna Asyria, Babilonia, Medo-Persja, Egipt faraonów, Frygię, Kartaginę, może jeszcze niedobitki Hetytów. Wszystko może być w klimacie XX wieku (ach te Babilońskie Linie Lotnicze...), albo jakimś jeszcze innym, w każdym razie w miarę współczesnym. Odradzamy starożytne języki anatolijskie, galijski, tracko-dackie i co jeszcze można znaleźć i tak powstają państwa z krwi i kości (albo z ziemi i ludzi). Tworzymy mapy, encyklopedie (tu odezwie się moja fascynacja Ill Bethisaad), wszystko to, co powinno być.
  •  

Vilène

Cytat: Marian Zwiech w Grudzień 22, 2011, 16:47:30
Mam taki epicki pomysł: conworld, ale z prawdziwego zdarzenia, może nawet coś pod Ill Bethisaad, zahaczając też o Wielką Rzeczpospolitą.
I tak umrze za jakiś czas, znając zapał do pracy użytkowników tego forum. Dzięki nim, mam np. język do conworldu, ale bez conworldu (bo umarł).

CytatChodzi o świat starożytny, gdzieś około VII w p.n.e. ale przystosowany do nowoczesnych realiów. Na półwyspie iberyjskim mamy państwa starożytnych Luzytanów, Asturów, Iberów, nie plemiona jak to było, tylko nowoczesne republiki i monarchie. Wyżej Federację Galijską, w Italii Republikę Rzymską, Etrusków, na Bałkanach Trację, Dację, Ilirię, greckie miasta-państwa, na północy federacje Germanów (idąc za Tacytem 3 federacje), obok Słowian, państwo Sarmatów i Scytów. Poza tym nowoczesna Asyria, Babilonia, Medo-Persja, Egipt faraonów, Frygię, Kartaginę, może jeszcze niedobitki Hetytów.
Problem tylko, jak wytłumaczyć takie zamrożenie w czasie wszystkich kutur starożytnych. Po pewnym punkcie rozbieżności, jak ktoś próbował dokonać jakichś podbojów, kosmiczne nietoperze zdzielały go młotkiem w łeb żeby przestał?
  •  

Mścisław Bożydar

Biorę saaaarmatów :3
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Vilène

Cytat: Кульматицкі w Grudzień 22, 2011, 20:53:08
Biorę saaaarmatów :3
Ja bym wziął cywylizację doliny Indusu, gdyby nie to, że bym musiał się wtedy pierdolić z pradrawidyjskim ;/. A tak to nie mam pomysłu.
  •  

Dynozaur

A ja biorę schorzenia wrodzone.

Chcę, żeby w tym świecie osoby z Zespołem Downa żyły 150 lat.

No co się śmiejecie? Ma być podobnie do IB. A w IB pewna osoba z mukowiscydozą dożyła 94 lat!
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Fanael

Cytat: Dynozaur w Grudzień 23, 2011, 18:16:09
A ja biorę schorzenia wrodzone.

Chcę, żeby w tym świecie osoby z Zespołem Downa żyły 150 lat.
To ile w takim razie będą żyli preskryptywiści? Co najmniej trzysta, prawda?
  •  

Silmethúlë

Naturalnie może tak, ale ich będą szybko zabijać:

A na drzewach zamiast liści
Będą wisieć preskryptywiści
  •  

Dynozaur

Cytat: Silmethúlë w Grudzień 23, 2011, 21:34:10
Naturalnie może tak, ale ich będą szybko zabijać:

A na drzewach zamiast liści
Będą wisieć preskryptywiści

No, ale w dwudziestym wieku pojawia się zjawisko politycznej poprawności... I musimy tych nieboraków tolerować...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Mam rozumieć, że oficjalnie przyznałeś się do ekskuloskryptywizmu?
P.S. To prawda.
  •  

Towarzysz Mauzer

Nonono, w zasadzie skoro człowiekowi i jego kulturze udało się niejako zatrzymać ewolucję biologiczną, to czemu by nie miało się udać inżynieryjnie sterować ewolucją języków? Naiwnie byłoby uznać preskryptywizm po prostu za Zło Absolutne. Cthulhu fhtagn.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Dynozaur

Cytat: spitygniew w Grudzień 26, 2011, 15:16:42
Mam rozumieć, że oficjalnie przyznałeś się do ekskuloskryptywizmu?

Do czego?

Wybacz, nie nadążam za tymi terminami. Aspulizm i krakpotyzm to dla mnie i tak za dużo.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Grudzień 26, 2011, 21:15:08
Cytat: spitygniew w Grudzień 26, 2011, 15:16:42
Mam rozumieć, że oficjalnie przyznałeś się do ekskuloskryptywizmu?

Do czego?
Zdupopisownictwa.
  •