Kontinuum conlangowe C.F. Hawkmana

Zaczęty przez Mistrz Wszechimienny, Grudzień 27, 2017, 19:53:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mistrz Wszechimienny

#15
Obrazkołechtacze za dzisiaj.

Cytat: Kazimierz w Grudzień 30, 2017, 16:44:54
Tą wymowę czyta się jak po polsku?
Wymowa w obrazkach jest aproksymowaną, przybliżoną wymową polską danego słowa. Dlatego "ó" jest używane w charakterze IPA /u:/.











Cytat: Spiritus w Grudzień 30, 2017, 01:36:38
Czy wszystkie słowa w tym języku zawierają umlaut?

Cytat: Úlfurinn w Grudzień 30, 2017, 08:53:48
Górfa mać, niektórzy to mają pomysły.


  • Bądźże językiem zachodniosłowiańskim
  • grupy *-ar-*, *-or-*, *-al-*, *-ol-* realizujesz jako *-ra-*, *-ro-*, *-la-*, *-lo-*
  • korva → krowa
  • profit

  • Bądźże językiem wchodniosłowiańskim
  • grupy *-ar-*, *-or-*, *-al-*, *-ol-* realizujesz jako *-ara-*, *-oro-*, *-ala-*, *-olo-*
  • korva → korova
  • profit

  • Bądźże językiem centrosłowiańskim
  • jesteś grupą archaizującą więc nie zmieniasz realizacji grup  *-ar-*, *-or-*, *-al-*, *-ol-*
  • olewasz zboczoną nowoczesną progresywność innych grup bo tylko Bogusław i Kalina to normalna rodzina
  • korva → korva 4.76 korwin
  • profit
  • podczas podróży na wschód z Kotragiem zachoruj i dostań zapaści systemu samogłoskowego z oryginalnego do uboższego a-i-u
  • zwal to na substrat aryjski / irański napotkany w nowym domu i tych pierońskich orwatów
  • wciąż profit
  • nadrabiaj straty różnorodności długością samogłoski, we współczesnym piśmie oznaczonej dierezą (umlautem)
  • ciągle profit
  • korva -> cürva
  • ludzie się z ciebie śmieją
  • brak profitu




Cytat: Kazimierz w Grudzień 30, 2017, 16:44:54
Kiedy będą jakieś konkrety?

Pierwszy dzień stycznia dowiecie się co się stanie z moim dorobkiem, jakie zajdą zmiany.
Pierwszego dnia stycznia dowiecie się jakie konkretnie akcje podejmę odnośnie Rai - mojego conworldu.
Pierwszego dnia stycznia dowiecie się który język zostanie głównym a które zostaną sprowadzone do roli magiczno-mitologicznej w nowym conworldzie.
Pierwszego dnia stycznia dowiecie się czy obecny flagowy conscript wyleci oknem, czy też raczej znajdzie się dla niego nowe, lepsze zastosowanie.
Pierwszego dnia stycznia dowiecie się wszystko o mojej wizji - jakie są plany i kierunki rozwoju mojej twórczości, zwłaszcza flagowego języka i flagowego conworldu.
Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Mistrz Wszechimienny

Dziś jest 31. grudnia. Nowy dzień, nowa porcja obrazkowych zwiastunów.



Ziemia, planeta Ludzi.


Zimogród pod Czyfaniem, miejsce zimowego wywczasu bażyłów z dynasti Kadurzytów. Obecnie gmina stowarzyszona z aglomeracją federacyjną regionu Czyfań.
Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Mistrz Wszechimienny

#17



Podsumowanie dotychczasowego portfolio:

Conlangi używane w świecie Raia

  • Aćyrćyra - język indoeuropejski oparty na PIE i grupie satem - główny język używany wśród cywilizowanych ludzi conworldu Raia. Miał nawet rozpoczęty własny kurs.
    • wersja pierwsza - Aćirna Gada, język nooblang'owy, lecz posiadający pewne cechy, które wprowadziłem intuicyjnie, a które potem okazały się być poprawne, pokrewne z językami staroperskimi i Sanskrytem
    • wersja druga - Acirćira w formie posiadającej jeszcze stare cechy: inny system deklinacyjny zastąpiony później modelem z Dendzyżu oraz model koniugacyjny, uproszczony w następnej (obecnej) wersji, a także komplet samogłosek, które bieżąco zostały poddane zjawisku zaniku ablautów, jak w j. indoirańskich
    • wersja trzecia, aktualna
    • wersja czwarta, zmieniona w tzw. dialekt północny - język różniący się niewiele tylko w brzmieniu, niektórych zasadach gramatyki oraz posiadający niespotykane gdzie indziej formy leksykalne (zapożyczenia z j. pseudo-kentumicznego Denza)
  • Dendzyż da Brodregi - język będący innowatorem, dla którego oryginalnie wymyśliłem deklinację, jaką teraz mamy w Acićyrze. Z niego pochodzi także idea użycia systemu piątkowego, który to okazał się być tak naprawdę niekiepskim, lepszym od tradycyjnego opartego o dziesiątkę. Co ciekawe miał pełną koniugację w oparciu o osoby, której to koniugacji jednak nie zaimportowałem do Aćirćyry. Bez wątpienia niezapomniana pozostanie kłótnia o fonetykę w sensie ogólnym, jaka to zaszła w temacie tego języka.
  • Denza - nazwany także kontynuacją Dendzyżu, lub Dendzyżem 2 - kolejny mój język sztuczny budzący skrajne emocje łącznie z modlitwami do Buddy o odłaczenie pewnych rodzajów ludzi od międzynarodowej sieci Internet. Był taki, że się tak wyrażę francuskawo-niemieckawy brzmieniowo i w zapisie alfabetem łacińskim. Tak, jak jego poprzednik posłużył jako poletko doświadczalne dla Acirćyry, konkretnie dla Acirćyry v4 - dialektu północnego. Głównie odwołuje się do języka Denza jako do języka pseudo-kentumicznego, z którym to dialekt północny Aćirćyry miał styczność.
  • Ac Dunche Aretony - francuskobrzmiący język używany na najdalszej północy Rai u szybko zcywilizowanych przez złego boga Anćamnaka lokalnych szczepów ludu Brodregi, a więc pochodzący od Denzy

Inne conlangi:

  • Język wołgarski - slawlang należący do nowej grupy - centrosłowiańskiej
  • Âl-Qâ - język anielski, przedadamowy, mysticzny, ezoteryczny i oparty na protosemickim z elementami sumeryjskimi.
  • Der Veltunger (Kol des Velt) - co by było gdyby podstawą Esperanta był Yiddish?
  • Khu Ui Ta Ma i języki uczujtumskie - szerzej nierozwinięty pomysł na rodzinę językową opartą na przednominatywnoakuzatywnych mieszkańcach świata z okresu pierwszej migracji  z Afryki , słownictwo oparte na rdzeniach nostratyckich z słownika Aarona.Dolgopolskiego.
  • Języki Esperańskie (ang. Esperance Languages), esperańska rodzina językowa - szerokie pole do popisu zwiazane z tworzeniem języków-córek na bazie międzynarodowego języka Esperanto. Dotychczasowo opublikowano wersje utworzone z myślą o podobieństwie do: Języka Praindoeuropejskiego (Esperanta PraIndoeu̯ropa lingu̯o, tzw. EP-IL), Języka Prasłowiańskiego (Esperǫta, EP-SL), Języka Polskiego (Espierąta, E-PL), Języka Awestyńskiego (Awasta Asparanta, E-AL) i Sanskrytu (Sanskrita Asparanta, E-SL)
  • Suisaiga - międzynarodowy język pomocniczy oparty o przedstawione logograficznie (za pomocą hanzi w wariancie japońskim) koncepty i relacje pomiędzy nimi. Język tylko pisany, uniwersalny język przedstawiania wiedzy. Posiada niezwyczajną gramatykę a szykiem zdania jest ASOM (Agent-Subject-Object-Manner)

Rzeczy mojego brata lub z nim współtworzone dla żartu, czyli rzeczy, których absolutnie nie będę kontynuował:

  • Język froński - wrzucenie islandzkiego celem robienia beki z doszukiwania się odniesień na siłę przez niektórych recenzentów
  • Hu Ui Ta Ma - język rozwojowy który dał początek językowi Suisaga, oparty o rdzenie nostratyckie. Słownictwo - pomimo że nostratyckie i poprawne - było dobrane wyrywkowo (biased selection) dla beki
  • Bułgarski zapisany na modłę węgierską - powód taki sam jak froński
  • Tefau En - Memiczno-satyryczny twór w temacie języków pidginowych, którego celem było wyolbrzymienie pewnych cech tych języków. Tefau En - "Nowy język", "Nowy sposób komunikacji" to język kreolski (pidżinowy) używany jako jeden z języków urzędowych Aspulistycznej Dystanii Wyspy Rurku. Dystania Wyspy Rurku była zaś hiperbolicznym, humorystycznym przedstawieniem krajów post-kolonialnych.
  • Sakaru-o-baka - był kodem, szyfrem służącym do skrytego sposobu wyrażania ekstremalnych uczuć w sposób brzmieniowo zblizony do języka japońskiego.




Conlangowe plany na 2018 rok


  • Głównym językiem, flagowym zostaje wołgarski.
  • Raię zastąpi althist w którym wołgarski jest jednym z ważniejszych na Rusi a Ru-ru-ru-rykowicze / Ru-ru-rurkowce nigdy się pod nikim nie zjednoczyli. Wołgaria będzie tutaj taką alegorią Polski.
  • Aćyrćyra zostanie sprowadzona do roli substratu indoirańskiego dla wołgarskiego.
  • Denza zostanie sprowadzona do roli substratu nieindoirańskiego, kentumowego dla wołgarskiego. Połączy się z Ac Dunche Aretony celem fajnego miksu sumy ich cech.
  • Wołgarski już na stałe będzie miał widoczną na obrazkach ortografię wzorowaną na tureckim/azerskim - nie będę się starał tego zmieniać
  • Wołgarski będzie rozwijany w dwóch dialektach: midyjsko-czyfańskim (w wersji oficjalnej/standardowej i pospolitym/powszechnym) oraz orwackim (uznawanym przez niektórych za oddzielny język jak kaszubski, śląski, gwara góralska czy podlaski)
  • Midyjsko-czyfański będzie więcej zapożyczał z Aćirćyry a orwacki z Denzy. Obydwa zapożyczać będą w równym stopniu z dialektu północnego Aćirćyry (patrz: obrazek z słowem Wilk)
  • Mitologia stworzona dla Rai zostanie użyta jako podwalinę dla Yäşï - istot z bajek i wierzeń przedchrześcijańskich (wspomnienia po wypartych / zasymilowanych tubylcach), kryjących się po lasach i dzielących się na dwa dwory (jak seelie i unseelie court): Ariadaīva i Zuradaīva. Yäşï są to istoty magiczne, korzystające z magii naturalnej (coś a'la magia glamour w arturiańskiej Brytanii) i posiadające wielką moc. Aćirćyra więc dalej żyje, jest więc używana przez różne szeptuchy, znachorów i innych którzy korzystają z magii naturalnej jaką mają rzekomo dysponować Yäşï. Członkowie dworu Zuradaīva wolą jednak najczęściej Denzę/Ac Dunche Aretony. Od Hulder, przez Neckery, Pixies, Dziki Gon po Elfy i Rusałki, Gumowniki, Domowniki i Topielce - Yäşï biorą monopol na bycie magicznym ludem z Twojej typowej ludowej tradycji. Dodatkowo Yäşï przyjmą na siebie szereg stereotypów jakie w Rai użytkownicy Aćirćyry mieli o użytkownikach Denzy - z mitologizowaniem białego sera włącznie.
  • W zastosowaniach magicznych zarówno Acirćyra jak i Denza mogą ulegać bastardyzacji i fonetycznemu zwołgarzeniu.
  • Ćyrba - mój consript dla Aćirćyry zostaje sprowadzony do roli rowaszu, zatem dominujący będzie wariant runiczny. Yäşï mają przyjmować wiadomości w tym piśmie i tylko w nim. Pismo przydatne do rzucania uroków, ochrony przed nimi, talizmanów, ale także symboli personalnych i pieczęci możnych.
  • System liczbowy piątkowy zostanie i będzie używany w gusłach, przesądach oraz w celach magicznych opartych o pogańską ezoterykę ludu Yäşï. Z czasem jednak ulegnie w niektórych zastosowaniach pospolitemu użyciu (przekręcony fonetycznie na wołgarską modłę).
  • Âl-Qâ - pozostanie i będzie miało rolę w chrześcijańskiej ezoteryce i magii (vide: satanizm, język enochiański), szczególnie zaś Anioł Zegara - Bâyna'âl, który występuję  narodowym eposie wołgarskim "Başïl a Bïş".

Conlangi które bedą rozwijane i sposób ich rozwoju

  • Wołgarski - przynajmniej jeden post dziennie, jeden obrazek słownika obrazkowego dziennie - rozwój ciągły
  • Aćirćyra - w zalezności od zapotrzebowania w wołgarskim - rozwój tylko jeśli wołgarski i jego althist tego wymagają. Na razie słownictwo i gramatyka są do tego celu aż nadto wystarczające.
  • Denza/Ac Dunche Aretony - tak jak Aćirćyra
  • Âl-Qâ - rozwijane tylko jeśli althist / osadzone w althiscie tematy związane z Bâyna'âlem bedą tego wymagać
  • Suisaiga - nie wymaga aktualizacji ponieważ jest frameworkiem prezentacji powiązań pomiędzy konceptami. Wymaga jedynie szerszego opisania na forum.
Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Torkan

Przy języku frońskim złego linka wstawiliście chyba.
  •  

Mistrz Wszechimienny

#19
Cytat: Torkan w Styczeń 01, 2018, 22:49:57
Przy języku frońskim złego linka wstawiliście chyba.
Poprawione.




Dziś kontynuujemy temat z sylwestra rozpoczęty słowem Syamya - planeta Ziemia. Pozostajemy w temacie planet. Poniżej prezentuję tradycyjne ludowe nazwy planet jakie obserwowali wołgarzy i jakimi się posługiwali przed nastaniem nowoczesnej astronomii. Nazwy te w dalszym ciągu są używane ale głównie w bajkach, przesądach i gusłach.

Wołgarzy zawsze obserwowali niebo ale uważali, że tylko trzy elementy prócz Słońca na nieboskłonie są ruchome: księżyc, Wenus i Mars, dlatego tylko im nadali nazwy.

Etymologia samych nazw jest niejasna i niewołgarska - możliwe że przejęta od innej, wymarłej już kultury, której ślady nie zachowały się w inny sposób (jak liczebniki w PIE).









Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Caraig

Barşüm czyżby inspirowane twórczością Burroughsa?
  •  

Ghoster

#21
[...........]
  •  

Todsmer

Cytat: Ghoster w Styczeń 02, 2018, 19:09:21
W tym tempie do liczebników dojdziesz w trakcie Sądu Ostatecznego.
I bardzo dobrze ;)
  •  

Torkan

Czy autor - prócz plakatów z pojedynczymi słowami - planuje wrzucić również w najbliższym czasie jakiś krótki tekst? Ojcze nasz czy coś?
  •  

Caraig

Ja to bym wolał coś o przymiotniku. A najlepiej słownik.
  •  

Mistrz Wszechimienny

#25
Cytat: Caraig w Styczeń 02, 2018, 18:59:14
Barşüm czyżby inspirowane twórczością Burroughsa?

Tak, Księżniczką Marsa konkretnie. A całość nazw planet łatwo memetycznie zapamiętać jako Awesome Barsoom Threesome



Cytat: Torkan w Styczeń 02, 2018, 21:55:32
Czy autor - prócz plakatów z pojedynczymi słowami - planuje wrzucić również w najbliższym czasie jakiś krótki tekst? Ojcze nasz czy coś?

Spróbuję wiersz... Teraz jestem poetą i wiersz sobie piszę: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para...

any - w
şarda - ogród (z fr jardin)
şany - żona
müş - mąż
sidaç  - siedzieć
avi - ci (liczba mnoga od av rodzajnika określonego  - ang. definite article)
başïl - król, wielki książę (z gr. basileus)
başïlyany - królewski / królewsko






Cytat: Ghoster w Styczeń 02, 2018, 19:09:21
W tym tempie do liczebników dojdziesz w trakcie Sądu Ostatecznego.





To ja może znów spróbuję napisać ten wiersz... Najpierw nie mogę tworzyć bo spada ołówek, a miałem umoszczone wygodne siedzenie, No więc sięgnąłem. Się moszczę. Zastygłem w skupieniu.





Cytat: Todsmer w Styczeń 02, 2018, 21:20:52
Cytat: Ghoster w Styczeń 02, 2018, 19:09:21
W tym tempie do liczebników dojdziesz w trakcie Sądu Ostatecznego.
I bardzo dobrze ;)





Wiersz, wiersz, muszę napisać ten wiersz. Teraz mi przeszkadzają – w tworzeniu – okruszki: Wpadły mi za koszulę i pryska natchnienie...





Cytat: Caraig w Styczeń 02, 2018, 22:51:12
Ja to bym wolał coś o przymiotniku. A najlepiej słownik.


Jaszakryszt... Ja abjał!

Dżizas... ja jebię*.

Przed wpadnięciem okruszków miałem motywację. Po wpadnięciu okruszków wpadłem w rezygnację. Miast natchnienia – już czuję tylko rozdrażnienie... a pot spływa mi z czoła...

* Słowo nie będące przekleństwem, a pochodzące od rdzenia PIE yebh będącego obocznością do eibh, co znaczy "posuwać, poruszać coś / czymś w prędki, dynamiczny sposób, telepać czymś". Tutaj - ja aż sam sobą telepię (z emocji, nerwów)




Dla tych co nie czytają postów i nie umieją skorzystać z zalinkowanego contentu

Przymiotniki liczebniki i tym podobne we wołgarskim (stara ortografia, część słów, zmian fonetycznych i etymologii uległa zmianie)
Nazwy miejsc, Imiona i nazwy urzędów w Rai
Opis Aćirćyry - przymiotniki są, a nawet informacja o kompatybilności z SAE
Kurs Aćirćyry

Link do postu gdzie jest reszta linków twórczości.




Jeśli chcecie coś szybko od razu i na wczoraj to przypominam, że jestem dorosłym 28-letnim człowiekiem o ustabilizowanym życiu rodzinnym i zawodowym przez co nie mam tyle czasu na opracowywanie contentu ile bym chciał.
Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Mistrz Wszechimienny

#26
Cytat: Ghoster w Styczeń 02, 2018, 19:09:21
W tym tempie do liczebników dojdziesz w trakcie Sądu Ostatecznego.

Sądu ostatecznego? W sensie w ostatecznej walce Aniołów i Szatanów? Walce Chórów, Cherubów z całą tą Monarchie Infernale?
To ja tylko przypomnę klasykę hentai-barokowości:










Zacznijcie się przygotowywać na Smoki, Trąby, Gwiazdę Piołun i Powtórne Przyjście, bo oto liczebniki po wołgarsku (specjalnie dla Janko Gorenca).

Liczebniki wołgarskie na przykładzie słowa kocur


Av cadür - ten kocur
Avi cadürï - te (liczba nieokreślona) kocury.

System dziesiątkowy

1. Adany cadür / adań kadur / - jeden kocur
2. Dva cadüra  / tfa kadura/  - dwa kocury (dwa kocura jak w pol. dwa króla dwa wóra i dwa szczura)
3. Dri cadürï / dri kaduri / - trzy kocury
4. Çdari cadürï / cztari kaduri / - cztery kocury
5. Vyäd cadürav / fjad kaduraf / - pieć kocurów
6. Şaşd cadürav / szaszd kaduraf / - sześć kocurów
7. Şadaü cadürav / szadał kaduraf / - siedem kocurów
8. Äşaü cadürav / aszał kaduraf / - osiem kocurów
9. Çävad cadürav / czawad kaduraf / - dziewięć kocurów
10. Daşyad cadürav / daszjad kaduraf / - dziesięć kocurów
11. Daşyad-ad cadürav / daszjad-ad kaduraf / - jedenaście kocurów
12. Daşyad-dva cadüra / daszjad-tfa kadura / - dwanaście kocurów
13. Daşyad-dri cadürï / daszjad-dri kaduri / - trzynaście kocurów
14. Daşyad-çdari cadürï / daszjad-cztari kaduri / - czternaście kocurów
15. Daşyad-vyäd cadürav / daszjad-fjad kaduraf / - piętnaście kocurów
(etc.)
20. Dvadaşyad cadürav / dwadaszjad kaduraf / - dwadzieścia kocurów
21. Dvadaşyad-ad cadürav / dwadaszjad-ad kaduraf / - dwadzieścia-jeden kocurów
22. Dvadaşyad-dva cadüra / dwadaszjad-tfa kadura / - dwadzieścia-dwa kocury
23. Dvadaşyad-dri cadürï / dwadaszjad-dri kaduri / - dwadzieścia-trzy kocury
(etc.)

System piątkowy

1. Ad cadürav / ad kaduraf / - jeden kocur
2. Däv cadürav  / daw kaduraf/  - dwa kocury
3. Dïr cadürav / dyr kaduraf / - trzy kocury
4. Çädra cadürä / czadra kadura / - cztery kocury
5. Väny cadürav (ad vänyav cadürav) / wań kaduraf (ad wanjaf kaduraf) / - pieć kocurów
6. Ad vänyav a ad cadürav / ad wanjaf a ad kaduraf / - sześć kocurów
7. Ad vänyav a äv cadürav  / ad wanjaf a daw kaduraf / - siedem kocurów
8. Ad vänyav a dïr cadürav / ad wanjaf a dyr kaduraf / - osiem kocurów
9. Ad vänyav a çädra cadürä / ad wanjaf a czadra kadura / - dziewięć kocurów
10. Däv vänyav cadürav / daw wanjaf kaduraf / - dziesięć kocurów
11. Däv vänyav a ad cadürav / daw wanjaf a ad kaduraf / - jedenaście kocurów
(etc.)
25. Väny vänyav cadürav / wań wanjaf  kaduraf / - dwadzieścia-pięć kocurów




Słowo na dziś: kubek

Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Obcy

Muszę offtop:
Czy ktoś w końcu może mi zdradzić, czyje to multi tu tak wariuje? XDDDD

Tak w ogóle to fajny ten wołgarski.
  •  

Dynozaur

Cytat: Obcy w Styczeń 04, 2018, 23:36:58
Muszę offtop:
Czy ktoś w końcu może mi zdradzić, czyje to multi tu tak wariuje? XDDDD

Constantine Frank Sudoku Hawkman. Taka legenda tego fora. Gimby nie znajo xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •