Ludy dżungli

Zaczęty przez ɈʝĴ, Sierpień 02, 2017, 11:48:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

ɈʝĴ

Ludy dżungli to dwa plemiona o stopniu rozwoju równym 3. Żyją w dżungli znajdującej się na południe od  Cesarstwa.
Lud QQid
[qyd]
Lud ten skupiony jest w jednym dużym mieście posiadającym tarasowe uprawy roślin itd.. Poza miastem znajdują się tylko pewne nieliczne świątynie, dżungla i minimalne skupiska osób wyjętych spod prawa.
Lud Γαιξω̆χ
[ɟä˧˥ə˥˧ksɞ:˥˧˥χ]
Pod administrację stolicy podlega administracja każdego z trzech miast. Pod każde miasto podlegają okoliczne wsie. Pod wsie podlegają okoliczne przysiółki. Pod niektóre przysiółki podlegają osady.

Na razie tyle. Później dorzucę jeszcze języki i resztę.
  •  

Borlach

W porządku, ciekaw jestem co z tego wyrośnie. Ciekaw jestem też języków, bo połączenie [χˤ] i tonów nieco mnie przeraża, nie powiem xD
Mam tylko kilka pytań i jedną prośbę:

1 - te ludy są niezależne od Tiłoharyno czy w jakiejś zależności wasalnej?
2 - gdzie konkretnie się znajdują? Przydałoby się jakąś mapę Wschodu zrobić, na zasadzie podobnej do Todsmerowej mapy Środkowego Kyonu. Najlepiej by chyba było oprzeć się na mapach Pluura. Nevermind.
3 - ich języki są jakoś spokrewnione, czy nijak?

I prośba - jak padają jakieś nazwy własne to pisz je w transkrypcji łacińskiej, a dopiero potem w nawiasie razem z wymową jak zapisuje się ją w rodzimym alfabecie. W ten sposób jest to o wiele bardziej czytelne.
Czyli na przykład nie: ひ``らそ.- (Hȉraśō)
lecz: Hȉraśō (ひ``らそ.- [wymowa])

Tak samo jak na moje o wiele czytelniej będzie jeśli zamiast "Lud Γαιξω̆χ" [ɟä˧˥ə˥˧ksɵː˥˧˥χˤ], będzie "Lud <tu wstawić łacińską transkrypcję>" ( Γαιξω̆χ [ɟä˧˥ə˥˧ksɵː˥˧˥χˤ]).
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

ɈʝĴ

1. Nie te ludy są całkowicie niezależne, Tiłoharyno ich jeszcze nie odkryło.
2 Mogę spróbować zrobić mapę
3. Nie ich języki to 1000‰ izolaty

Co do prośby OK.
  •  

Caraig

Czemu wszystkie twoje języki mają taką przekombinowaną fonetykę? xD
  •  

Todsmer

Cytat: Caraig w Sierpień 02, 2017, 14:46:29
Czemu wszystkie twoje języki mają taką przekombinowaną fonetykę? xD
Bo kiczensinkizm :)
  •  

Pluur

  •