Angielski 2.0

Zaczęty przez Widsið, Marzec 30, 2015, 07:49:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

Widsið

Póki jest małe, mogę to wrzucić po prostu tu i sobie pobierajcie. Dziwne, że nie działa ci MEGA, ostatnio odniosłem wrażenie, że działa najlepiej z tych wszystkich przechowalni plików.
  •  

Henryk Pruthenia

Heh, czyżby inspiracje pewnego podręcznika do nauki szwedzkiego? Wykorzystałem go tukej. A poza tym, to skąd się wziął brak rodzajnika przy orjentacjach? To od płci, bo pachnie mi hmmm, odgórnymi jakimiś działaniami, jak w Szwecji.
A tak w ogóle, to bardzo fajne, widać pracę, i naprawdę, formą przegenjalna! Przaja mnie to!

Widsið

Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 30, 2015, 20:47:34
Heh, czyżby inspiracje pewnego podręcznika do nauki szwedzkiego? Wykorzystałem go tukej.
Właściwie całą serią podręczników, bodaj wydawnictwa literackiego czy kogoś takiego. Takie z zielono-pomarańczową okładką. Zarys fabuły jest ze szwedzkiego.

CytatA poza tym, to skąd się wziął brak rodzajnika przy orjentacjach? To od płci, bo pachnie mi hmmm, odgórnymi jakimiś działaniami, jak w Szwecji.
Nie, te rzeczowniki po prostu są traktowane jak "inherentna", niezmienna cecha danej osoby. Od językotwórczej strony, od zwrotów obraźliwych zacząłem ustalać, co dostaje rodzajnik a co nie - inwektyw też używa się właśnie bez rodzajnika: Eve is hóre "Ewa jest kurwą". Uzus traktuje te cechy za niezmienne.

CytatA tak w ogóle, to bardzo fajne, widać pracę, i naprawdę, formą przegenjalna! Przaja mnie to!
Czyli robić dalej? W pierwszej lekcji wkradł się, z tego co widzę, tylko jeden błąd (Johanne mówi broul zamiast gódne däg / gódäg. Póki co, więcej nie zauważyłem, ale jeśli zauważycie jakieś nieścisłości, proszę mówić.
  •  

Henryk Pruthenia

Dzięki za informacje.
Tak, z chęcią doczekałbym się kontynuacji :).

ArturJD

Bardzo fajny ten kurs! Taka uwaga mi się tylko rzuca, że jest w sumie bardzo mało rzeczy na jednej stronie, choć to pewnie wynika po części z formatowania. Bardzo mi się jednak podoba i czuje się zachęcony do nauki anglisha (gdybym tylko nie miał języków naturalnych do wkuwania ;P ).!
  •  

Mścisław Bożydar

Szczerze? Bardzo mię się podobie.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Widsið

Wszystko spoko, tylko że zadania ciągle nierozwiązane!
  •  

Pingǐno

Zasługujesz na dużą pochwałę - aż obudziło się we mnie wewnętrzne "tego chciałbym się uczyć w liceum".
Może w piątek bardziej spenetruję PDFa i wykonam te twoje zadania
  •  

Canis

Języka się z tego nie nauczę, ale już jak tworzyć podręczniki, by móc tworzyć tematy w tym dziale, to jak najbardziej. Brawo, Widsið!
  •  

Obcy

Jak ja kocham takie podręczniki! Może kiedyś spróbuję wydać taki przykładowy kurs, akurat tworzenie czegoś takiego jest dla mnie wciągające.
  •  

Henryk Pruthenia

A ja czekam na drugą lekcję.  :/
Długo :/.

Widsið

A zrobiłeś ćwiczenia? Nie zrobiłeś!
  •  

Todsmer

  •