Finis Kynos

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 10, 2018, 00:48:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Wrzuciłem do Kosmicznego Silnika wszystkie dane z kanisowej tabelki z wiki. Ktoś może mnie zweryfikować, i sprawdzić czy na podstawie tych danych i jemu się to jezioro generuje.
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Kyon_i_Space_Engine#Space_Engine_i_Kyon

Za zakładam, że zostało ono po prostu pominięte przy tworzeniu map dlatego, że na pierwszy rzut oka nie jest wyraźnie widoczne z orbity.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

To i tak nie tak, jeżeli byłoby jeziorem, to przy generowaniu mapy dalej nim pozostawało, może to jakiś niedawny krater, z wylewem lawy, teraz zastygłym, jak księżycowe morza?

Henryk Pruthenia

A, jeszcze, jaka rozdzielczość?

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 02, 2020, 18:20:49
To i tak nie tak, jeżeli byłoby jeziorem, to przy generowaniu mapy dalej nim pozostawało, może to jakiś niedawny krater, z wylewem lawy, teraz zastygłym, jak księżycowe morza?
Ale tam jest ewidentnie woda. Jeśli byłoby to morze zastygłej lawy, oznaczałoby to, że to miejsce faktycznie jest nie zdatne do zamieszkania.

Mnie to miejsce obchodzi tylko dlatego, że już od jakiegoś czasu miał tam mieszkać lud, który stanie się bardzo ważny w historii Ajdyniriany. Na wiki są już zamieszczona fonologia prajęzyka, kilka artykułów i sporo map nad którymi spędziłem trochę czasu. Mam też dla Dahitów naprawdę sporo pomysłów, w tym historię ich cywilizacji, którą chciałem zacząć opisywać. Staram się więc jakoś uargumentować zdatność tej okolicy do utrzymania ludzkiej populacji.

Bo jeśli to jezioro generuje się tylko mnie (i Todsmerowi), i faktycznie jest to tylko pustynia ze 100 stopniowymi wahaniami temperatur, to będzie trzeba te jezioro gdzieś przenieść.
Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 02, 2020, 18:31:58
A, jeszcze, jaka rozdzielczość?
Rozdzielczości czego, Kosmicznego Silnika? 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Nie, jeżeli zwiększysz rozdzielczość świata, to zmienia się mapa. Nieznacznie, ale zmienia się. Sam fakt, że nie było to wskazane na mapach ukształtowania terenu (wszystkie inne jeziora są!) podpowiada, że gdzieś jest jakiś błąd :P

Co do tego, ten lud można przenieść gdziekolwiek indziej, takoż jego historię.

Todsmer

To jezioro tam jest od początku i od początku jest dość istotne z punktu widzenia moich rejonów. Nie wymyśliłem sobie go od czapy. Jest ono też na każdej mojej mapie obejmującej ten obszar, które Henryku zresztą widziałeś kilka lat temu i przez chwilę dyskutowaliśmy na ten temat, zgadzając się na moją interpretację.
  •  

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 03, 2020, 13:49:49
Nie, jeżeli zwiększysz rozdzielczość świata, to zmienia się mapa. Nieznacznie, ale zmienia się. Sam fakt, że nie było to wskazane na mapach ukształtowania terenu (wszystkie inne jeziora są!) podpowiada, że gdzieś jest jakiś błąd :P

Co do tego, ten lud można przenieść gdziekolwiek indziej, takoż jego historię.
Dobra, dzisiaj jeszcze postaram się sprawdzić jaka to była rozdzielczość i dam znać.
Ale może niech ktoś jeszcze sprawdzi, czy jemu też się to generuje.
Może Canis?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Dobra, jakie jezioro? Gdzie powinno być?
  •  

Borlach

Cytat: Borlach w Marzec 27, 2020, 22:34:57
Panowie, postanowiłem sam sprawdzić jak sprawa wygląda.
Odpaliłem Kosmiczny Silnik i wstawiłem odpowiednie dane na podstawie tabelki wstawionej przez Canisa na wiki. I jak się okazuje, Space Engine generuje Jezioro Dahickie.

Nie jest one jakoś bardzo wyraźne z orbity (jest prawie nie zauważalne), ale jest. Generuje się jako jedyny znaczący zbiornik wodny w okolicy. W dodatku, z poziomu gruntu, jest na tyle duże by z jego środka nie było praktycznie w ogóle jego brzegów. W żadnym kierunku, z wyjątkiem ewentualnie jakiś szczytów górskich. Nie wydaje się też jakoś głębokie, na oko w najgłębszym miejscu ma pewnie ze 100-200 metrów.

I możecie to sobie sami sprawdzić, ale dla udowodnienia tezy:




Jezioro Dahickie z lotu ptaka. Zwróćcie tylko uwagę na to, że screenshot robiony był patrząc na południe.


A to zakreślona na czerwono lokalizacja Jeziora Dahickiego z orbity. Na najdalszym zachodzie granice Tangii, na najdalszym wschodzie - Ajdynir


Mamy więc pewien problem.
Co z tym faktem robimy?

BONUS
Jezioro Dahickie z widniejącą nad nim Drogą Mleczną

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Wygeneruj proszę mapy do tego.

Canis

Sprawdziłem, jezioro się rzeczywiście generuje, ponadto widać je choćby na tej mapie.
  •  

Henryk Pruthenia

Chodzi mi jednak o te czarno białe mapy, o które opieraliśmy wszystkie inne. No i z górami. Jak tam to wygląda? Jeżeli tam są to postaram się jakoś to urealistycznić.

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 07, 2020, 07:24:43
Chodzi mi jednak o te czarno białe mapy, o które opieraliśmy wszystkie inne. No i z górami. Jak tam to wygląda? Jeżeli tam są to postaram się jakoś to urealistycznić.
Na czarno-białych mapach też jest to jezioro. Co do gór, musisz sfomułować pytanie.
Spoiler
[Zamknij]
  •  

Henryk Pruthenia

To klepiemy, zastanowię się, jak powinno wyglądać w tych warunkach klimatycznych. Raczej obstawiałbym tutaj schemat Bajkalsko-Śródziemnonorski-gdy-było-wyschbięte, oczekujcie elaboratu.

Canis

Ty mi zrób proszę encyklopedyczny elaborat o swoim państwie na Wiki, jest 7.04 a artykuł jest dalej taki jaki był ;p Wolałbym się czegoś porządnego dowiedzieć na poziomie państwa niż o jednym jeziorze...
  •