Menu główne

Finis Kynos

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 10, 2018, 00:48:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

CivilixXXX

Choć nie jestem w Kyonie, nieco oglądałem o klimacie w somświatach i trochę ogarniam temat, więc napiszę co sądzę w kwestii monsunów.

Ich lokalizację widziałbym mniej więcej tak:

Niebieski: Miejsca, w których mogą wystąpić łagodne monsuny;
Czerwony: Regiony, w których spodziewam się silnych monsunów.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

Borlach

Ja z kolei trafiłem na taką mapę, przedstawiającą ponoć regiony monsunowe na Ziemi
Spoiler
[Zamknij]

A to źródło
https://www.researchgate.net/figure/World-map-of-monsoonal-regions-Regions-with-a-summer-monsoon-according-to-Zhang-and-Wang_fig1_259166095
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: CanisTak. Sortowanie działa tylko wtedy, kiedy już na produktowej stronie klikniesz w odpowiedni nagłówek kolumny. Domyślnie, tabela wyświetla elementy tak, jak je dodasz w kodzie.
Pamiętaj o wpisywaniu lat ziemskich. Aby obliczyć lata ziemskie, dzielisz lata kyońskie przez 2,68 i zaokrąglasz do góry do pełnej liczby. Jest to wyjaśnione w artykule.
To szkoda, że będzie trza je umieszczać wg kolejności. Co do przeliczania dat to wiem wiem, póki co wpisałem ino taką wersję testową.

Cytat: Canis w Czerwiec 18, 2020, 19:19:11
Spoiler
[Zamknij]
Co do mapki, rozumiem że na Felży (Wyspa Północna - ta w kształcie litery C) nie ma co liczyć na dżungle?
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Czerwiec 18, 2020, 22:53:21
Cytat: CanisTak. Sortowanie działa tylko wtedy, kiedy już na produktowej stronie klikniesz w odpowiedni nagłówek kolumny. Domyślnie, tabela wyświetla elementy tak, jak je dodasz w kodzie.
Pamiętaj o wpisywaniu lat ziemskich. Aby obliczyć lata ziemskie, dzielisz lata kyońskie przez 2,68 i zaokrąglasz do góry do pełnej liczby. Jest to wyjaśnione w artykule.
To szkoda, że będzie trza je umieszczać wg kolejności.
Pamiętaj, że edytujesz kod. Nie oczekuj od niego za wiele, to tylko tekst.
  •  

Pluur

Ano wiem :D
Zacząłem uzupełniać tę linię czasu i chyba zbytnie szczegóły tam umieszczam.  ::)
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Czerwiec 18, 2020, 23:31:58
Ano wiem :D
Zacząłem uzupełniać tę linię czasu i chyba zbytnie szczegóły tam umieszczam.  ::)
Moim zdaniem OK, ta linia wg intencji ma być długa.
Nie kładłbym tam szczegółów typu w którym roku monarcha wstał i zjadł obiad, albo w ogóle nie wstawiałbym każdego monarchy, tylko ważne wydarzenia, no ale zamieściłeś tam bitwy, zawarte pokoje, zmiany ustrojowe, wg mnie właśnie dobrze uzupełniłeś tabelę.

https://jezykotw.webd.pl/wiki/Wielka_linia_czasu_Kyonu
No, kto jeszcze uzupełni? :)
  •  

Pluur

To się cieszę.

I ponawiam do Ciebie Canisie pytanie:
CytatCo do mapki, rozumiem że na Felży (Wyspa Północna - ta w kształcie litery C) nie ma co liczyć na dżungle?
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Czerwiec 19, 2020, 10:07:50
To się cieszę.

I ponawiam do Ciebie Canisie pytanie:
CytatCo do mapki, rozumiem że na Felży (Wyspa Północna - ta w kształcie litery C) nie ma co liczyć na dżungle?
Ciężko mi udzielić Ci odpowiedzi, jako że nie znam się na klimacie. Ale to chyba za mocno na południe, nie?
  •  

Pluur

Cytat: Canis w Czerwiec 19, 2020, 17:54:35
Cytat: Pluur w Czerwiec 19, 2020, 10:07:50
To się cieszę.

I ponawiam do Ciebie Canisie pytanie:
CytatCo do mapki, rozumiem że na Felży (Wyspa Północna - ta w kształcie litery C) nie ma co liczyć na dżungle?
Ciężko mi udzielić Ci odpowiedzi, jako że nie znam się na klimacie. Ale to chyba za mocno na południe, nie?
Jeżeli twoje odwzorowanie bierzemy pod uwagę to za mocno. Na klimatycznej mapie HP były tam dżungle.
  •  

Borlach

Dlatego właśnie musimy najprawdopodobniej zrobić nową mapę klimatyczną (najlepiej dokładniejszą XD). Ale niech się HENRYK wypowie, zwłaszcza że to on poprzednio siedział w klimacie (w przy okazji przypominam o Sechcie).

Natomiast to do dżungli - wd modelu Canisa faktycznie na daleko na południe, ale północ Felży znajduje się na takiej samej wysokości co lasy południowej Australii - klimat śródziemnomorski, o ciepłym lecie. Jeśli w tym regionie będzie dużo padało, to mogłyby tam chyba wyrosnąć lasy podobne co w Mazandaranie (Iran), gdzie rosną lasy deszczowe strefy umiarkowanej
Spoiler
[Zamknij]


Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

No i haraszo, na mapie CivilixXXXa są tam łagodne monsumy :D
  •  

Canis

Nie wydaje mi się, żeby mapa HP a moja odbiegały od siebie jeżeli chodzi o samo położenie terenu. Nic nie jest wcięte ani usunięte. Po prostu antarktyda tu jest mniejsza, i wam się wydaje że te lądy są bardziej na północ :)
  •  

Borlach

#267
A faktycznie, porównałem sobie teraz obie mapy:
Spoiler
[Zamknij]
Spoiler
[Zamknij]

Wychodzi na to, że rzeczywiście równik jest w tej samej okolicy gdzie był.
Chociaż i tak jestem ciekaw jaki wpływ na klimat ma 30 stopniowe nachylenie planety

Wgl okazuje się, że Ajdynir leży tuż koło 30 równoleżnika, czyli mniej więcej na tej samej wysokości co Iran, Indie i Bliski Wschód, z tym, że na półkuli południowej. Idealnie xD
Boję się tylko tych wiatrów znad Wielkiej Pustyni. Chociaż może porównywalne jest to do wiatrów znad Sahary?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: Canis w Czerwiec 19, 2020, 20:07:36
Nie wydaje mi się, żeby mapa HP a moja odbiegały od siebie jeżeli chodzi o samo położenie terenu. Nic nie jest wcięte ani usunięte. Po prostu antarktyda tu jest mniejsza, i wam się wydaje że te lądy są bardziej na północ :)
No w sumie  ;D

Cytat: BorlachWgl okazuje się, że Ajdynir leży tuż koło 30 równoleżnika, czyli mniej więcej na tej samej wysokości co Iran, Indie i Bliski Wschód, z tym, że na półkuli południowej. Idealnie xD
Boję się tylko tych wiatrów znad Wielkiej Pustyni. Chociaż może porównywalne jest do do wiatrów znad Sahary?
U mnie też idealnie :D
  •  

Canis

Zdobywam pewną wiedzę o pustyniach z trybu muzealnego w Assassin's Creed: Origins.
Poniżej ciekawa informacja o oazach.
Spoiler
[Zamknij]

Przy okazji, ten tryb zwiedzania jest zajebisty. Tyle informacji, z nagraniami, zdjęciami, podróże stacja po stacji, wszystko odkryte, bez walk, bez misji, na luzie albo z przewodnikiem. Jestem zachwycony.
  •