Aikkan Langya

Zaczęty przez kubix321, Czerwiec 10, 2018, 00:44:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 10, 2018, 16:11:44
No, powtarzam co rzecze (uwaga, jać!) Plur: lepiej na wszystko odpowiadać w jednym wątku, a nie na trzy rozdzielać.
Jać?
  •  

Henryk Pruthenia


Caraig

Nie ma rodzaju gramatycznego, a mimo to jest nykky/nykka/nykko. Niby mogłoby przejść, ale trochę niepotrzebne. Języki uralskie nie radzą sobie wcale źle z tylko jednym zaimkiem 3 osoby. No i te końcówki tych zaimków... jakoś tak słowiańsko wyglądają.

No a jak słusznie zauważyli przedmówcy, liczebniki iście germańskie, a w każdym razie indoeuropejskie. Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby wszystkie wyszły tak zupełnie przypadkiem. Może nie z pełną "premedytacją", ale na pewno nie przypadkiem.

Wiem, że to kwestja upodobania, ale według mnie ȫ jest paskudne, już lepiej wyglądałoby ō̈. A jeszcze lepiej to w ogóle bym zastąpił makrony akutami i z tego potworka byłoby po prostu ő.

Ja jestem innej rzeczy ciekaw. Ma ten język deklinację? Jak tak, to bym jej się chętnie przyźrzał.
  •  

kubix321

Siemka! Wybacz, że odpisuję po tak długim czasie, ale mnie nie było.
CytatNie ma rodzaju gramatycznego, a mimo to jest nykky/nykka/nykko. Niby mogłoby przejść, ale trochę niepotrzebne. Języki uralskie nie radzą sobie wcale źle z tylko jednym zaimkiem 3 osoby. No i te końcówki tych zaimków... jakoś tak słowiańsko wyglądają.
Masz rację, nie ma rodzaju. Właściwie, nie wiem po co tak dałem. Zmieniłem nykky/nykka/nykko w samo nykko.

CytatWiem, że to kwestja upodobania, ale według mnie ȫ jest paskudne, już lepiej wyglądałoby ō̈. A jeszcze lepiej to w ogóle bym zastąpił makrony akutami i z tego potworka byłoby po prostu ő.
Z tym też się zgodzę, nie mogłem jednak znaleźć nigdzie "ō̈", ale już mam haha ^^

CytatJa jestem innej rzeczy ciekaw. Ma ten język deklinację? Jak tak, to bym jej się chętnie przyźrzał.
Póki co nie ma deklinacji.
  •  

Henryk Pruthenia

Póki co, czy w ogóle nie?

Caraig

Ano właśnie, jeszcze niezrobiona czy nie planujesz?
  •  

kubix321

Jeszcze nie zrobiona, a co do planowania... To nie wiem. Coś tam zaczynam o tym myśleć, ale nie mam jeszcze pomysłu, dlatego zajmuję się innymi rzeczami do tworzenia :P
  •  

Τόλας

Kiedy już będziesz robił tę deklinę, taka mała prośba z mojej strony - nie rób podziału na liczbę pojedynczą i liczbę mnogą. Ja wiem, że Papuasi tak mają, ale ty nie bądź jak Papuasi.
  •  

kubix321

Cytat: Toyatl w Czerwiec 20, 2018, 20:52:15
Kiedy już będziesz robił tę deklinę, taka mała prośba z mojej strony - nie rób podziału na liczbę pojedynczą i liczbę mnogą. Ja wiem, że Papuasi tak mają, ale ty nie bądź jak Papuasi.
Spoczko, będę pamiętał XD
  •  

Borlach

E tam, języki papuaskie są śmieszne. Brakuje nam papusakich kąlangów!
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: Borlach w Czerwiec 21, 2018, 23:10:26
E tam, języki papuaskie są śmieszne. Brakuje nam papusakich kąlangów!
To zrób!
  •  

Borlach

CytatTo zrób!
Kusisz xD Jakiś papusaski kąlang do lasów deszczowych z północy Imperium nawet by pasował!
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

커래얟쓰

Na początek wygląda nieźle. Brakuje tu nieco skomplikowania. Jakieś nieregularności etc żeby język wyglądał nieco barwniej, ale to już kto co lubi.
Ale muszę się doczepić do "Langya". Zerżnięte z angielskiego i takie to niefajne dla języka a priori. Chyba że mimo że język a priori zapożycza coś z angielskiego. W sumie tak to można obejść :P

Cytat: Toyatl w Czerwiec 20, 2018, 20:52:15
Kiedy już będziesz robił tę deklinę, taka mała prośba z mojej strony - nie rób podziału na liczbę pojedynczą i liczbę mnogą. Ja wiem, że Papuasi tak mają, ale ty nie bądź jak Papuasi.
W tym względzie bądź jak Chińczycy  ;-D!

Cytat: Borlach w Czerwiec 22, 2018, 00:38:50
CytatTo zrób!
Kusisz xD Jakiś papusaski kąlang do lasów deszczowych z północy Imperium nawet by pasował!
Lepiej coś indiańskiego. Ale to już wyższy poziom  8-)
  •  

Todsmer

Cytat: Vaylor w Czerwiec 24, 2018, 01:56:07
Ale muszę się doczepić do "Langya". Zerżnięte z angielskiego i takie to niefajne dla języka a priori. Chyba że mimo że język a priori zapożycza coś z angielskiego. W sumie tak to można obejść :P
Chyba z łaciny :P
  •  

kubix321

Cytat: Борівой w Czerwiec 24, 2018, 21:04:53
Cytat: Vaylor w Czerwiec 24, 2018, 01:56:07
Ale muszę się doczepić do "Langya". Zerżnięte z angielskiego i takie to niefajne dla języka a priori. Chyba że mimo że język a priori zapożycza coś z angielskiego. W sumie tak to można obejść :P
Chyba z łaciny :P
No nareszcie ktoś kto mnie rozgryzł XD
  •