Autor Wątek: Cześć!  (Przeczytany 2198 razy)

Offline Suedpreussen

  • sample text
  • Wiadomości: 65
  • dawniej Pitar
Cześć!
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 17:00:39 »
Hej!
Czytałem Forum już od jakiegoś czasu, a teraz z racji zbliżających się wakacyj zamierzam się trochę poudzielać. To jest chyba jedyne polskie forum lingwistyczne i cieszę się, że je znalazłem (a znalazłem je szukając materiałów do nauki perskiego i wyskoczyło mi Stare Forum. (Czy jest na forum ktoś znający się na perskim?)). Interesują mnie przede wszystkim języki indoeuropejskie (i widzę, że głównie się tutaj nimi zajmujecie), a najbardziej: germańskie, słowiańskie, perski, romańskie i greka.
A co do konlangów (nigdy w życiu nie myslałem o wymyślaniu takowych) to ostatnio zacząłem robić jakiś najprostyszy jaki może być (bez jakichś nowatorskich pomysłów), żeby tylko sobie uświadomić jak to wszystko działa.
Mam nadzieję, że się jeszcze wiele tutaj nauczę!
 

Offline Todsmer

Odp: Cześć!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2014, 18:28:53 »
Hej, witamy :)
 

Offline Canis

Odp: Cześć!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2014, 20:20:29 »
Witamy serdecznie, chętnie zobaczę nowy conlang! Mam nadzieję, że będzie a priori - mój ulubiony typ.
 

Offline Suedpreussen

  • sample text
  • Wiadomości: 65
  • dawniej Pitar
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:32:54 »
Raczej tak, aczkolwiek nie będę wymyślał nowej gramatyki, tylko brał z natlagów. Zresztą muszę jeszcze poczytać działy konlagerskie, bo na razie siedziałem w lingwistycznych. Chcę po prostu zobaczyć jak jakiś przykładowy język działa od środka (a zakładam, że chcąc wyrażać to co wyrażają naturale, będę się napotykał na podobne problemy do rozwiązania).