Menu główne

Finis Kynos

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 10, 2018, 00:48:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kazimierz

CytatChociaż na samą Tangię nie wykluczam jakiegoś ajdyniriańskiego egzonimu, albo jakiejś innej bardziej zmasakrowanej wersji, która przeszła najpier przez Brotów, Truhgów i Poitów/Qin lub przez Talonbat.
Ten egzonim co podałeś jest mocno zmasakrowany bez przechodzenia przez nic xD
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Canis

Cytat: Kazimierz w Marzec 05, 2020, 19:41:55
CytatChociaż na samą Tangię nie wykluczam jakiegoś ajdyniriańskiego egzonimu, albo jakiejś innej bardziej zmasakrowanej wersji, która przeszła najpier przez Brotów, Truhgów i Poitów/Qin lub przez Talonbat.
Ten egzonim co podałeś jest mocno zmasakrowany bez przechodzenia przez nic xD
Nie ukrywam, że parskłem xD

Cytat: Borlach w Marzec 05, 2020, 19:29:47
Cytat: Canis w Marzec 05, 2020, 19:05:27
Czy byłby ktoś tak uprzejmy wyjaśnić mi, co to u licha jest? :D
Bo główny artykuł na Wiki jest na tyle do bani, że nie wynika z niego co za kraje tam są pooznaczane.

Chcę popracować nad narodami żyjącymi w Tangii. Z mniejszości naprawdę obcych zakładam oczywiście bezpośrednich sąsiadów: Buanię, Pinu i Secht, oraz Neszów. Ktokolwiek oprócz tego?
W ogóle, naprawdę dużo wolnego miejsca jest w Kanisji...
To zielone to Spiritusowa Cywilizacja Enenków, alias Szur
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Cywilizacja_Enenk%C3%B3w

Cytat: Canis w Marzec 01, 2020, 20:03:40
PS. poprosiłbym o tłumaczenia:
1. Tangia
2. Państwo Tangijskie
3. Naratai
4. Język ayu
5. Tangijczycy
Szczególnie chodzi mi o Ajdynir i Neszszów.

--
EDIT: Utworzyłem https://jezykotw.webd.pl/wiki/Kyon_i_Space_Engine !

Dobra, w ajdyniriańskim będzie to zapewnię tak:
1. Tangia - Tāzhvanir /ta:ʐva'ɲir/   
2. Państwo Tangijskie - Éxan Rozhvan Tāzhvaniraz /ɛj'ksan rɔʐ'van ta:ʐvaɲiɾ'az/ (dosłownie: Wielkie Królestwo Tangii)
3. Naratai - Narhaya /naʀa'ja/
4. Język ayu - cabhar tāzhvanirani /t͡sa'bʱar ta:ʐ'vaɲiɾaɲi/ (dosłownie: język tangijski)
5. Tangijczycy - Tāzhvôs /ta:ʐ'vɤs/ (Tangijczyk), Tāzhvôsaya /ta:ʐvɤsa'ja/ (Tangijczycy)

Chociaż na samą Tangię nie wykluczam jakiegoś ajdyniriańskiego egzonimu, albo jakiejś innej bardziej zmasakrowanej wersji, która przeszła najpier przez Brotów, Truhgów i Poitów/Qin lub przez Talonbat.
Spoko, a "noc tangijska"?

OK, to póki co wychodzi mi tak z prawdopodobnych narodów i mniejszości:
  •  

Canis

  •  

Borlach

#108
Cytat: Kazimierz w Marzec 05, 2020, 19:41:55
CytatChociaż na samą Tangię nie wykluczam jakiegoś ajdyniriańskiego egzonimu, albo jakiejś innej bardziej zmasakrowanej wersji, która przeszła najpier przez Brotów, Truhgów i Poitów/Qin lub przez Talonbat.
Ten egzonim co podałeś jest mocno zmasakrowany bez przechodzenia przez nic xD
W sumie to nie tak bardzo. Ajdyniriański generalnie nie toleruje zbitki ng, zmieniając ją w różne dziwne rzeczy - gh, nn, nj i tak dalej. Z tym w w sąsiedztwie zmieniło się w zhv.
/'taŋwa/ > /ta:ʐ'va/
Chociaż pewnie dopuszczalna byłaby i forma Tāzhwa-.

A -nir to standardowy ajdyniriański sufiks oznaczający nazwę krajów lub regionów, trochę jak perskie -stān.
CytatSpoko, a "noc tangijska"?
Cir̄as Tāzhvanirani /t͡si'r:as ta:ʐvaɲi'ɾaɲi/
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Borlach

Prośba - czy ktoś, kto zna się na naszym wikiowym unikodzie, mógłby zrobić szablon dla rodzin językowych? Coś w tym rodzaju:


Canis?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Canis

Cytat: Borlach w Marzec 07, 2020, 22:17:11
Prośba - czy ktoś, kto zna się na naszym wikiowym unikodzie, mógłby zrobić szablon dla rodzin językowych? Coś w tym rodzaju:


Canis?
Pewnie. Mogę, ale w tygodniu :]
PS. cieszę się, że tworzysz, chcę się więcej dowiedzieć o Ajdynirze i okolicach.

Borlach

#111
Dobra, udało mi się odpalić Kosmiczny Silnik i pooglądać sobie nieco kyońskie niebo. Wszystkie obserwacje poczyniono z okolic Assurhanu:

Słońce oraz inne planety/księżyce (zapomniałem sprawdzić) widoczne na niebie w dzień. Co ciekawe, układają się niemal w prostej linii:
Spoiler
[Zamknij]

Fazy zachodu słońca:
Spoiler




Jeśli ten wściekle żółty kolor pojawia się przy każdym zachodzi słońca, to kolor żółty będzie najprawdopodobniej oznaczał w ajdyniriańskiej kulturze śmierć
[Zamknij]

Lykaon podczas zachodu słońca. Po dokładnie przeciwnej stronie nieba:
Spoiler
[Zamknij]

Tuż po zachodzie słońca:
Spoiler

Hebe, Posejdon Andromeda, Gwiazda RS-8414-5-7-615188-27 i galaktyka Triangulum widoczne niemal w prostej linii, tuz po zachodzie słońca. Nie wiem jak częsty jest taki układ ciał niebieskich, ale układ taki albo stanie się początkiem jakiegoś mitu, albo zdarzy się jakieś ważne wydarzenie/ktoś ważny urodzi się pod takimi gwiazdami.
[Zamknij]

Niebo nad Assurhanem, tuż przed świtem:
Spoiler


Dopiero co wzeszła Droga Mleczna oraz oba Obłoki Magellana widoczne na granicy gwiezdnej i bezgwiezdnej strony nieba

Zbliżający się świt, Droga Mleczna widoczna obok Zeusa i wschodzącej galaktyki Sculptor dSph



Bezgwiezdna strona nieba!
[Zamknij]

Zeus o wschodzie słońca:
Spoiler


Wygląda na to, że Zeus jest naszą kyońską gwiazdą zaranną
[Zamknij]

Bardzo ciekawe jest również zachowanie Lykaona i Słońca. Wyglądają tak, jakby oba obiekty obracały się dookoła siebie na niebie. No, prawie się obracały. W każdym razie, wygląda to jakby tańczyły xD Zwłaszcza, jeśli faktycznie różnica w obiegu powoduje, że Lykaon wstaje 2 razy w ciągu dnia i 2 razy obiega słońce, z częstymi zaćmieniami.
Spoiler


[Zamknij]

BTW Canis, dodałem do artykułu o Lykaonie zrobione przeze mnie zdjęcie jednego z wulkanów/kraterów
Oto ja, Adwokat Diabłów

Canis

Cytat: Borlach w Marzec 07, 2020, 22:17:11
Prośba - czy ktoś, kto zna się na naszym wikiowym unikodzie, mógłby zrobić szablon dla rodzin językowych? Coś w tym rodzaju:


Canis?
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Szablon:Rodzina_j%C4%99zykowa

Borlach

Cytat: Canis w Marzec 11, 2020, 20:54:44
Cytat: Borlach w Marzec 07, 2020, 22:17:11
Prośba - czy ktoś, kto zna się na naszym wikiowym unikodzie, mógłby zrobić szablon dla rodzin językowych? Coś w tym rodzaju:


Canis?
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Szablon:Rodzina_j%C4%99zykowa
Dzięki wielkie! Akurat edytuję artykuł o językach dahickich - przyda się
Tylko może to ISO też da się jakoś spolszczyć?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Cytat: Borlach w Marzec 11, 2020, 21:10:24
Cytat: Canis w Marzec 11, 2020, 20:54:44
Cytat: Borlach w Marzec 07, 2020, 22:17:11


Canis?
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Szablon:Rodzina_j%C4%99zykowa
Dzięki wielkie! Akurat edytuję artykuł o językach dahickich - przyda się
Tylko może to ISO też da się jakoś spolszczyć?
A jak byś chciał?
  •  

Borlach

Hmmm... to jest generalnie system oznaczania skrótów dla języków, nie?. Więc może coś podobnego do tego, co ma Todsmer w artykule o truskim.
Kody:
Conlanger-1



Chociaż tylko Conlanger-1 wystarczy bo widzę, że w ten Conlanger-3 nikt się już nie bawi.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Cytat: Borlach w Marzec 11, 2020, 21:33:08
Hmmm... to jest generalnie system oznaczania skrótów dla języków, nie?. Więc może coś podobnego do tego, co ma Todsmer w artykule o truskim.
Kody:
Conlanger-1



Chociaż tylko Conlanger-1 wystarczy bo widzę, że w ten Conlanger-3 nikt się już nie bawi.
Done.

Borlach

#117
Wgl pytanie do Canisa i Henryka - jakie jest pochodzenie Sechtończyków?

Zastanawiam się nad kontaktami między Sechtończykami a Dahitami, być może też i mieszkańcami Talonbatu. Zarówno Sechtończycy jak i Dahici to ludność rasy białej, w regionie w którym białych prawie nie ma. Sechtończycy używają pisma syriackiego (które w zmodyfikowanej formie zaporzyczyłem od nich dla Talonbatu), podczas gdy Dahici stworzyli pismo staro południowo arabskie/ Być może ludy te, jeśli nie są ze sobą spokrewnione, to przynajmniej miały ze sobą dawniej kontakty? Może Sechtończycy swoje pismo tez wywodzą z Dahitii?

Poza tym, zastanawiam się jak Dahici (osobna podgrupa rasy białej) znalazła się na Todsmerszczyźnie i skąd w te rejony przybyli. Migracja z północy?

EDYT: Canis, mam problem z tym szablonem. Po uzupełnieniu pojawia się tylko wiersz z mapą XD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Sechtończycy są ludem pochodzącym z Białego Półksiężyca, wypchanym stamtąd w bardzo dawnych czasach.

Canis

Cytat: Borlach w Marzec 11, 2020, 21:37:22
Wgl pytanie do Canisa i Henryka - jakie jest pochodzenie Sechtończyków?

Zastanawiam się nad kontaktami między Sechtończykami a Dahitami, być może też i mieszkańcami Talonbatu. Zarówno Sechtończycy jak i Dahici to ludność rasy białej, w regionie w którym białych prawie nie ma. Sechtończycy używają pisma syriackiego (które w zmodyfikowanej formie zaporzyczyłem od nich dla Talonbatu), podczas gdy Dahici stworzyli pismo staro południowo arabskie/ Być może ludy te, jeśli nie są ze sobą spokrewnione, to przynajmniej miały ze sobą dawniej kontakty? Może Sechtończycy swoje pismo tez wywodzą z Dahitii?

Poza tym, zastanawiam się jak Dahici (osobna podgrupa rasy białej) znalazła się na Todsmerszczyźnie i skąd w te rejony przybyli. Migracja z północy?

EDYT: Canis, mam problem z tym szablonem. Po uzupełnieniu pojawia się tylko wiersz z mapą XD


Stary, serio skopiowałeś do swojego artykułu dosłownie cały źródłowy kod szablonu zamiast po prostu zadeklarować w nim zmienne, które odnoszą się do tego kodu? Muszę Ci przyznać, że jesteś nieprzeciętny :D
https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Templates/pl
Zapoznaj się proszę z tym jak działają szablony :D Albo popatrz jak to jest robione w innych artykułach.
To jest tak. Na stronie szablon:cośtam tworzysz strukturę i podajesz w takim formacie: {{{zmienna}}} miejsca, które mają się zmieniać w docelowych artykułach. Potem w docelowym artykule robisz {{cośtam| zmienna = guwno}} i strona wyświetla ci cały szablon z wartościami już podstawionymi.

  •