Boka --> Finde

Zaczęty przez Rémo, Sierpień 18, 2011, 21:02:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Witam, bez gadania od razu napiszę o co chodzi (pisałem 5 linijek, ale forum się zawisiło i wszytko usuneło  ???) To jest moje pismo, mam je od 3 lat, bardzo się zmieniło przez ten okres czasu i nie powiem dokładnie co znaczy tekst który wam dam, bo nawet w domu wszystkie materiały potrzebne do odczytu tego mam pod kłódką  ;-D Haha, więc mam 2 pytania, czy podoba wam się to pismo i czy spróbujecie zgadnąć co to znaczy  :-P

Ps. Przepraszam za taki zły obrazek, tylko musiałem go zmniejszać przez te głupie limity  :'-(  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilén

Cytat: Remo :] w Sierpień 18, 2011, 21:02:49
Witam, bez gadania od razu napiszę o co chodzi (pisałem 5 linijek, ale forum się zawisiło i wszytko usuneło  ???) To jest moje pismo, mam je od 3 lat, bardzo się zmieniło przez ten okres czasu i nie powiem dokładnie co znaczy tekst który wam dam, bo nawet w domu wszystkie materiały potrzebne do odczytu tego mam pod kłódką  ;-D Haha, więc mam 2 pytania, czy podoba wam się to pismo i czy spróbujecie zgadnąć co to znaczy  :-P
Ładne. Przypomina mi trochę pismo Yi, ale pewnie nie jest ideograficzne :(.
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Sierpień 18, 2011, 21:06:21
Cytat: Remo :] w Sierpień 18, 2011, 21:02:49
Witam, bez gadania od razu napiszę o co chodzi (pisałem 5 linijek, ale forum się zawisiło i wszytko usuneło  ???) To jest moje pismo, mam je od 3 lat, bardzo się zmieniło przez ten okres czasu i nie powiem dokładnie co znaczy tekst który wam dam, bo nawet w domu wszystkie materiały potrzebne do odczytu tego mam pod kłódką  ;-D Haha, więc mam 2 pytania, czy podoba wam się to pismo i czy spróbujecie zgadnąć co to znaczy  :-P
Ładne. Przypomina mi trochę pismo Yi, ale pewnie nie jest ideograficzne :(.

Hehe, Tylko ja nie wiem co to jest to pismo Yi  ::-)  ;-D Dzięki, starałem się żeby jakoś wyglądało  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

CytatPs. Przepraszam za taki zły obrazek, tylko musiałem go zmniejszać przez te głupie limity  :'-(  ;-D
Ach, trzeba było nie zmniejszać, tylko dopasować jasność&kontrast i zapisać jako czarno-białe. Tak można 2-megapikselowy skan zmieścić w 60 KiB.

Czy to często padające słowo (środek pierwszej, drugiej linijki, początek trzeciej) to jakieś gramatyczne słówko typu "się", "nie", czy jakieś konkretne, typowe dla tego tekstu?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

#4
Cytat: Feles w Sierpień 18, 2011, 21:39:14
CytatPs. Przepraszam za taki zły obrazek, tylko musiałem go zmniejszać przez te głupie limity  :'-(  ;-D
Ach, trzeba było nie zmniejszać, tylko dopasować jasność&kontrast i zapisać jako czarno-białe. Tak można 2-megapikselowy skan zmieścić w 60 KiB.

Czy to często padające słowo (środek pierwszej, drugiej linijki, początek trzeciej) to jakieś gramatyczne słówko typu "się", "nie", czy jakieś konkretne, typowe dla tego tekstu?

Nie, to nie jest słówko "się" ani "nie" podpowiem tylko tyle, że jak kogoś albo coś przedstawiasz to możesz użyć tego słowa (często się je używa)  ;-D

Ps. Dzięki ci bardzo już zamieniłem obrazek na lepszy ;D i ten pierwszy, druga linijka, to jest inny znak, tylko ten śr. pierwszej i pocz. trzeciej to to samo  ;-) Mam nadzieje, że teraz to widać  ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

;-D

Ten znak dla "o" mnie troszku zmylił.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

#6
Cytat: Feles w Sierpień 18, 2011, 22:29:52
;-D

Ten znak dla "o" mnie troszku zmylił.

Yyyyy?! WTF?! Ale mnie zmyliłeś kurde, kurde, kurde jak jak jak?! Hahaha, Tylko pierwsza literka troche krzywa  ;-D Jesteś wielki!!!  :-o OMG!! Hahaha

Ps. bo to "o" miało mylić!!! Haha xD kurde jak?

----

Zawaliłeś mój świat!! ;-D Hahaha

Ps, tylko nie pisz tutaj jak to zrobiłeś, niech się inni pomęczą, napisz tylko mi jak to zrobiłeś xD
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Proste szyfry podstawieniowe są łatwe do złamania, gdy wiadomo, w jakim języku jest zapisany tekst.
Gdyby był to inny język (w szczególności niepublikowany język sztuczny), kod byłby znacznie trudniejszy - p. manuskrypt Wojnicza.

Przy okazji, scaliłem oba Twoje posty.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Cytat: Feles w Sierpień 18, 2011, 22:58:38
Proste szyfry podstawieniowe są łatwe do złamania, gdy wiadomo, w jakim języku jest zapisany tekst.
Gdyby był to inny język (w szczególności niepublikowany język sztuczny), kod byłby znacznie trudniejszy - p. manuskrypt Wojnicza.

Przy okazji, scaliłem oba Twoje posty.

Ok dzięki a jak ty to "napisałeś-narysowałeś" tą odpowiedź ;-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Złamanie kodu to poznanie pisma - a znając pismo nietrudno go użyć.
Jeśli pytasz o obrazek - narysowane Paintem (:D), obrobione w XnView i umieszczone na imgplace.com.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

#10
Bardzo piękne pismo!
<del>Czekam na objaśnienia liter et cetera. :) </del>
  •  

Ghoster

Nie objaśniaj liter, jestem w trakcie rozszyfrowywania. xd
  •  

Vilén

Ech, małe Rejewskie się znalazły...
  •  

Rémo

Cytat: Ghoster w Sierpień 19, 2011, 01:15:18
Nie objaśniaj liter, jestem w trakcie rozszyfrowywania. xd

Wiem, bo nigdy, nie dam xD Pisałem, że nie dam, bo nawet w domu materiały do odczytu tego trzymam pod kłódką  ;-D Ale jednej osobie się udało  ??? I powodzenia w "odszyfrowywaniu"  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

A tak w ogóle, ten tekst to wersja dawna czy obecna - kiedy został napisany?
Chciałbym zobaczyć teksty z różnych okresów czasu.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •