Kyon, Epizod 1: Świt Narodów

Zaczęty przez Canis, Styczeń 09, 2016, 12:54:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Cóż, na przyszłość będziesz robić backupy :)
  •  

Obcy

Cytat: ArturJD w Luty 16, 2016, 17:55:40
Mam duży problem z publikacją moich wierzeń, gdyż zepsuł mi się komputer na którym miałem mój słownik thewański i teraz czekam na wydobycie danych. Tak więc w tym tygodniu mam nadzieję, że będzie ;)

To teraz wiem, że moje słowniki i tabele warto trzymać w chmurze, z opcją synchronizacji danych na komputerze z danymi na chmurze.

BTW Słownik jest ważny, bo tam są rdzenie do moich konlangów laryngijskich, a jeszcze nie wszystkie pamiętam :P
  •  

ArturJD

Chmura ma też tę przewagę, że można korzystać z niego wszędzie, bo jak zrobię edycję na jednym komputerze, to musiałem przegrywać na drugi. Nigdy nie korzystałem z chmury, cóż, dla bezpieczniejszego kąlążenia muszę zacząć..
  •  

Pluur

Znów spam,
a co do mnie to mam duży problem z ruszeniem się do pracy  :-\
  •  

Todsmer

  •  

Obcy

Cytat: ArturJD w Luty 16, 2016, 23:05:43
Chmura ma też tę przewagę, że można korzystać z niego wszędzie, bo jak zrobię edycję na jednym komputerze, to musiałem przegrywać na drugi. Nigdy nie korzystałem z chmury, cóż, dla bezpieczniejszego kąlążenia muszę zacząć..

Polecam Google Drive, OneDrive w sumie też, do tego drugiego świetnie sprawdza się też Office 365.
Offtop uważam za zamknięty.
  •  

Pluur

Ludzie-twórcy Kyona proszę was o dokładne granice, albo ich szkic, by uzupełnić tą mapkę, póki mam feryje, bo potem może być ciężej.

Canisie-twórco pomóż!  :-(
  •  

Henryk Pruthenia

http://i.imgur.com/2KrgPwy.png Wszystko fioletowe (jeżeli chodzi o kolonie) to Neszszi.
Tak, cobyś się połapał co gdzie jest z tych kolonij i jak idą granice lądowe.:


A, i opowie mnie ktoś, jak edytować ten tekst o państwach?

Widsið

Ten w tabelce? Jest wyjęty do osobnego szablonu. Edytujesz standardowo, tylko po prostu nie musisz ładować całej strony.
  •  

Canis

Cytat: Pluur w Luty 21, 2016, 20:45:56
Ludzie-twórcy Kyona proszę was o dokładne granice, albo ich szkic, by uzupełnić tą mapkę, póki mam feryje, bo potem może być ciężej.

Canisie-twórco pomóż!  :-(
Granice ode mnie masz zaznaczone poprawnie.
Chyba jeszcze nie mamy tylko wyraźnych granic od ArturaJD.
  •  

Pluur

  •  

Henryk Pruthenia

Jeszcze to poprawię.  Strasznie mi się nie podoba kolor i granica w górach.

Canis

Wybaczcie shitpost, ale...

HA! HP MA RÓŻOWY!
  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 22, 2016, 21:29:12
Jeszcze to poprawię.  Strasznie mi się nie podoba kolor i granica w górach.

Tożto fiolet przecież! - tak jak chciałeś. Co do granicy w górach, to sam miałem problem jak to ugryźć, ale czekam na poprawę.

  •  

Canis

Dziś postanowiłem się zająć południowymi ziemiami.
Nazwa własna: Iqalinuusa Nuarvhero [iqʼaliˈnuːsa ˌnʷarŭˈhero]
Tłumaczenie: Nuaria - dosłownie Kraj Ludzi
Poziom rozwoju cywilizacyjnego: 3
Stolica: Kkųrų [kʼũˈrũ]
Symbole narodowe: Harpun i lina
Ustrój polityczny: Królestwo
Reprezentacja: Królowa
Język oficjalny: Yuka

Witamy w Nuarii! To jedna z najdalej wysuniętych na południe cywilizacji Kyonu. To matriarchalne królestwo posiada tylko dwie wytyczone granice, wschodnią i zachodnią, oraz jedną naturalną (ocean antarktyczny) na południu. Północ jest tak słabo zaludniona, że królestwo zwyczajnie nie ma wyznacza żadnych północnych granic. Narody zamieszkujące Królestwo są znani ze swojej mobilności, to głównie pasterze lub (nad oceanem) rybacy, słynący ze swoich ruchomych domów. W załączniku mapa z położeniem Nuarii. Uaktualniłem też granice Pinu, gdzie sytuacja z granicą jest podobna, Pinusi żyją w różnych miejscach poukrywani po odległych dżunglach.

Nuaria będzie odgrywać kluczową rolę w handlu pomiędzy Tangią a państwami Pluura.
  •