Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

#1140
Boże. Widzisz i nie grzmisz.

Niedługo usłyszę coś w rodzaju: "Ale przecież "song" jest już polskim słowem, i to o innym znaczeniu niż "piosenka" czy "muzyka"" o.0

(W opisie u kogoś zobaczyłem "Nowy tekst do nowego songa")
  •  

Dynozaur

Cytat: Feles w Wrzesień 22, 2012, 22:36:05
Ale przecież ,,alert" jest już polskim słowem, i to o innym odcieniu znaczeniowym i od ,,alarmu", i od ,,powiadomienia".

A nie powinien być.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatNiedługo usłyszę coś w rodzaju: "Ale przecież "song" jest już polskim słowem, i to o innym znaczeniu niż "piosenka" czy "muzyka"" o.0
Przecież mówi się już np. o songach Brechta.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

tob ris tob

Czy tylko mnie słowo "song" bardziej kojarzy się ze snem niż z czymś do śpiewania?
Dzień dobry :-)
  •  

Jątrzeniot

Wkurza mnie hejtowanie języków. Wydaje mi się to jakieś dziecinne, to tak, jakby hejtować, ja wiem, kolor: "zieleń jest chujowa, zupełnie jej nie trawię!". Jak dla mnie każdy język ma swój urok. I nie kumam nazywania francuskiego czy fińskiego nublangami. Nublang = konlang nierealistyczny, który raczej nie miałby szans być natlangiem. Skoro taki język jak francuski powstał, to znaczy, że byłby realistyczny gdyby był konlangiem. Nie wiem, może biorę to na trochę zbyt serio, ale po prostu nie widzę w tym logiki.
  •  

Widsið

Uwielbiam, kiedy do dyskusji wkracza Głos Rozsądku.
  •  

Ghoster

#1146
[...........]
  •  

Jątrzeniot

Może inaczej: realistyczny, spójny konlang z dobrze opisaną historią, złożonymi procesami fonetycznymi i złożoną koniugacją to nie nublang wg mnie. A takim konlangiem byłby przecież francuski, gdyby nie był natlangiem. Chyba, że dla ciebie nublang to po prostu język, który jest brzydki, niedobry i fuj...
  •  

Fanael

#1148
Freetype zasługuje na karnego kutasa za chujowy rendering "ã" i "ā" przy włączonym autohintingu i za chujowy rendering "z" przy hintingu na podstawie instrukcji zawartych w foncie.

  •  

Ghoster

#1149
[...........]
  •  

Dynozaur

Wkurwia mnie, że notorycznie czytam słowo "threshold" przez [sh], bo widzę tam słowo "hold".
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

#1151
Którego tam tak naprawdę nie ma. Threshold ma wspólną etymologię z "thresh" - pochodzi od "þrescan".
  •  

Dynozaur

Cytat: tqr w Październik 03, 2012, 21:47:50
Którego tam tak naprawdę nie ma. Threshold ma wspólną etymologię z "thresh" - pochodzi od "þrescan".

Wiem, że go tam nie ma. Tam jest zwykłe [ʃ], a ja notorycznie czytam [sh].
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

Aj, przepraszam. Przeczytałem, że notorycznie czytają, nie że czytasz.
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •