Ÿkœðyŋÿüÿđæk

Zaczęty przez ɈʝĴ, Maj 29, 2017, 17:29:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

ɈʝĴ

Harmonia przejawia się tym, że niektóre z somogłosek nie mogą występować w jednym słowie.
Tylko że nie są one wybrane pod względem fonetyki, a względem wyglądu.

A nagranie kiedyś ma szansę się pojawić ;-
  •  

Borlach

Cytat: ɈʝĴ w Maj 31, 2017, 20:22:43
I jak? Jest jazda bez trzymanki? ;-)
No jak dla mnie jest xd Rollercoaster to mały pikuś
Nawet z IPĄ ciężko mi sobie wyobrazić tak to wymówić. Także też chętnie bym usłyszał nagranie tego cudu
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Caraig

Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 01, 2017, 09:44:45
Harmonia przejawia się tym, że niektóre z somogłosek nie mogą występować w jednym słowie.
Tylko że nie są one wybrane pod względem fonetyki, a względem wyglądu.

A nagranie kiedyś ma szansę się pojawić ;-

Yyyyyy... jakim cudem może istnieć harmonia wokaliczna według ,,wyglądu" samogłosek? Języki są przede wszystkim mówione, nigdy nie powstaje ortografia, a dopiero po niej język...
No chyba że to ma nie być język naturalistyczny, czy coś.
  •  

ɈʝĴ

Cytat: Caraig w Czerwiec 01, 2017, 10:22:00
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 01, 2017, 09:44:45
Harmonia przejawia się tym, że niektóre z somogłosek nie mogą występować w jednym słowie.
Tylko że nie są one wybrane pod względem fonetyki, a względem wyglądu.

A nagranie kiedyś ma szansę się pojawić ;-

Yyyyyy... jakim cudem może istnieć harmonia wokaliczna według ,,wyglądu" samogłosek? Języki są przede wszystkim mówione, nigdy nie powstaje ortografia, a dopiero po niej język...
No chyba że to ma nie być język naturalistyczny, czy coś.
Chodziło mi o to, że harmonia jest ,,historycznie" nie związana z wymową.
  •  

Todsmer

  •  

Caraig

Jak może nie być związana historycznie, skoro powstanie harmonii jest procesem fonetycznym? (ergo mającym miejsce w jakimś okresie czasu, czyli w ,,historii")
  •  

ɈʝĴ

Chodziło mi bardziej o to, że samogłoski są podzielone na grupy które nie były robione względem ich artykulacji tylko ten dźwięk brzmi mi na taki który może stać obok tego.

Wymowa https://soundcloud.com/kuba-jobda/ykoevyngyuydz. Wiem, że jest okropna, ale lepszej nie udało mi się wydobyć ( większość nagrania to cisza). :-[
  •  

Todsmer

No, teraz już chyba wiesz, że język jest niewymawialny.
  •  

ɈʝĴ

Wiedziałem jak go tworzyłem.
  •  

Caraig

W takim razie po co go tworzyłeś? xD
  •  

ɈʝĴ

Bo ciekawie wygląda i jest w teorii wymawialny ( o ile da się zrobić [wˠ])
A na dodatek to mój pierwszy język a priori więc to coś raczej w stylu ,,Hej ciekawe czy uda mi się zrobić podrasowany węgierski w ciągu 4 godzin". ;-)
  •