Szablon podręcznika conlangowego.

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Luty 12, 2016, 20:50:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Wszystko załatwię.  A nie lepiej po prostu wam dam wszystko w doc?

Canis

Lepiej, tym bardziej, że łatwiej zrobić edytowalne pola tekstowe w .doc/.docx niż edytowalny formularz PDF. No i .doc łatwiej ogólnie sobie dostosować.
  •  

Obcy

Cytat: Canis w Luty 23, 2016, 13:42:29
Lepiej, tym bardziej, że łatwiej zrobić edytowalne pola tekstowe w .doc/.docx niż edytowalny formularz PDF. No i .doc łatwiej ogólnie sobie dostosować.

Tyle że PDF jest bardziej uniwersalny, a nie każdy ma MS Office...
  •  

Canis

>nie każdy ma MS Office...
Kiedyś też w to wierzyłem.

Zresztą, Open/Libre Office czy Google Documents dobrze sobie z tym poradzą.
  •  

Henryk Pruthenia

PDFa nie zedytujesz. A offica też nie mam.

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 23, 2016, 15:26:35
PDFa nie zedytujesz.
Zedytujesz, są specjalne formularze do tego (masz tylko pola do wpisania danych i na końcu guzik "submit", który pozwala przesyłać formularz na jakiś serwer), ale to strasznie zawiła technologia.
.doc będzie lepszy.
  •  

Henryk Pruthenia

I dlatego właśnie tworzę to w docu. Dobra, postaram się jeszcze dziś wziąć się za rozdział trzeci.

I czy ktoś ma ochotę stworzyć texty pod moje punkty? Oczywiście,  mogą to być dialogi, krótkie opowieści,  wszystko co chceta, byle ze dwa na temat.  Kto chce zostać bohaterem conlangerów?

Canis

Wygląda na to, że musisz sobie sam poradzić. Mam nadzieję jednak, że nie zatrzyma to projektu.
  •  

Henryk Pruthenia

Póki co projekt pada,  bo komp mi padł.

Henryk Pruthenia

Reaktywuję.
Zmieniłem trochę formę (więcej czytanek niż dialogów). Ruszyłem się też z paroma tematami do przodu. I tu mam prośbę do Was (w szczególności Obcego, Borlacha, Pluura, którzy zdają się mi być ostatnio konlagowo najaktywniejsi): pomożecie pisać czytanki? Trudno wymyślić tylr tych tekstów, by były ciekawe. Przydałyby się nawet pojedyncze zdania do tematów.
No i dodatkowo, projekt będzie i tak przeze mnie kontynuowany :)

Henryk Pruthenia

Ach, i zdałaby się pomoc najlepszych pisarzy bajek fora: Hapany Mtu i Piesa! :)

Borlach

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 02, 2017, 16:05:23
Reaktywuję.
Zmieniłem trochę formę (więcej czytanek niż dialogów). Ruszyłem się też z paroma tematami do przodu. I tu mam prośbę do Was (w szczególności Obcego, Borlacha, Pluura, którzy zdają się mi być ostatnio konlagowo najaktywniejsi): pomożecie pisać czytanki? Trudno wymyślić tylr tych tekstów, by były ciekawe. Przydałyby się nawet pojedyncze zdania do tematów.
No i dodatkowo, projekt będzie i tak przeze mnie kontynuowany :)
Dopiero co odkryłem ten temat, nie wiedziałem, że to forum takie przepastne xd
Pewnie, chętnie pomogę, zwłaszcza w tak słusznej i chwalebnej sprawie. Tylko na czym konkretnie miałoby to pisanie czytanek polegać?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Jeżeli masz jakiś podręcznik do nauki języków obcych (wzoruję się w szczególności na tech Wiedzy Powszechnéj) to masz tam specjalnie spreparowane teksty dla nauki. A więc celém jest napisanié takiego tekstu, który rozwijałby leksykę w daném temacie.
Przykłady masz gdzieś w załącznikach w tém ttemacie. Czyli celujemy w podręcznik na A1~A2.

Pluur

Pomogę, a jakże. Wymyślać raczej nie, ale mogę dać polskie tłumaczenia z naprawdę dobrego podręcznika do francuskiego Marii Szypowskiej. Mogę też Ci przesłać podręcznik Chawroninej Mówimy po rosyjsku.
  •  

Obcy

Bardzo mi się podoba reaktywacja tego tematu. Jak powstanie szablon, to wystarczy będzie tylko przetłumaczyć teksty i dodać swoje wstawki gramatyczne.

Co do czytanek i innych tekstów, to mogę pomóc. Co prawda ostatnio trochę zwolniłem z konlanżeniem, ale Obcy po egzaminach na pewno się rozkręci :D
  •