Propozycje zmian na forum

Zaczęty przez Vilén, Sierpień 24, 2011, 16:15:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilén

Temat założony, żeby wszelkie propozycje zmian nie były porozstrzeliwane po innych tematach.

Po pierwsze primo, proponuję usunąć z forum dział ,,Blokowisko". I tak blokowane tematy tam nie lądują, i dobrze, poza tym przenoszenie tam blokowanych tematów tylko ,,zaburza taksonomię forum". No i przez większość czasu, forum obywało się bez niego.

Druga propozycja, to utworzenie osobnego działu na flejmy polityczno-religijne, o nazwie np. ,,Flejm", ,,Spikers korner" czy jakoś inaczej, w którym panowałyby następujące zasady:

1. Zwykli użytkownicy nie mogliby tam zakładać nowych wątków, żeby nie zachęcać ludzi do flejmowania.
2. Wszelkie dysputy/dyskusje/flejmy polityczne i religijne, będą musiały obowiązkowo być wydzielane, i przenoszone do tego działu, żeby nie zaśmiecać reszty forum.
3. Możnaby tam mówić cokolwiek ślina na język przyniesie, bez obawy o dostanie ostrzeżenia lub bana, byleby tylko treści postów byłyby zgodne z prawem, i nie namawiałyby one do zabijania jakiejkolwiek istoty rozumniej.
4. Jeżeli tak można, dział byłby dla wszystkich nowych użytkowników ustawiony jako domyślnie ignorowany.

Uzasadnienie: po prostu chciałbym, żeby to forum było wolne od wszelkiej polityki i innych flejmogennych tematów, ale niektórzy użytkownicy po prostu muszą się na takie tematy wygadać, i uważają że usuwanie takich treści to ,,represjonowanie wolności słowa", czy coś podobnego.

A, i proponuję ustawić ten dział jako ,,dział podrzędny", żeby nie był za bardzo widoczny na głównej forum. Nie chciałbym, żeby zrażał nowych użytkowników.
  •  

zavadzky

  •  

Pingǐno

  •  

Fanael

Może być, tylko po cholerę blokować możliwość tworzenia tam tematów? Jak Dynozaur i inni tacy będą chcieli zacząć flejm, to i tak zaczną. Jak będą mogli od razu założyć tam temat, to nie trzeba będzie przenosić ;-)
Możliwość tworzenia tematów nie zachęci do flejmowania, a jeśli już, to tylko na początku - później wyszumią się i będzie spokój.
  •  

愚蠢茶

1, 2: +2; 2,3: +2. Hehe : d
Dobry pomysł.
NYAN貓
ㄩ ㄔ ㄨ ㄋ ㄔ ㄚ
  •  

spitygniew

Moją propozycją jest zmiana forum na stare.

A co do pomysłu PC nie był bym tak bardzo entuzjastyczny - przecież mamy dział "inne", do którego wydzielone śmieci trafiają, więc po co osobny dział, czy nawet poddział, tylko na politykę i religię? Możnaby wtedy pomyśleć, że jesteśmy jakimś forum lingwistyczno-społecznym, a to przypomina mi sklep w Katowicach, w którym można kupić telefony komórkowe i miody. xD

Za to można podzielić "Inne" na tematy luźno związane z językami i niewiązane z nimi w ogóle.
P.S. To prawda.
  •  

Pingǐno

  •  

Vilén

Cytat: Fanael w Sierpień 24, 2011, 18:09:23
Może być, tylko po cholerę blokować możliwość tworzenia tam tematów?
Po to, żeby nie zachęcać do zakładania tematów jedynie w celu politflejmowania.

Cytat: spitygniew w Sierpień 24, 2011, 18:43:16
A co do pomysłu PC nie był bym tak bardzo entuzjastyczny - przecież mamy dział "inne", do którego wydzielone śmieci trafiają, więc po co osobny dział, czy nawet poddział, tylko na politykę i religię?
Żeby politflejmy nie zaśmiecały tego działu ,,Inne".

CytatMożnaby wtedy pomyśleć, że jesteśmy jakimś forum lingwistyczno-społecznym
No i dlatego te politflejmy trzeba SCHOWAĆ JAK NAJGŁĘBIEJ. Tak, żeby nikt nie myślał, że politykowanie to u nas coś dopuszczalnego.
  •  

愚蠢茶



Cytat: Pingijno w Sierpień 24, 2011, 18:45:19
Cytat: spitygniew w Sierpień 24, 2011, 18:43:16
Moją propozycją jest zmiana forum na stare.
Umrzyj.
+1. fora.pl ssie.

Zawsze inne można podzielić na związane z językami, niezwiązane z językami i na jeszcze flejmłary. : d
NYAN貓
ㄩ ㄔ ㄨ ㄋ ㄔ ㄚ
  •  

Vilén

Cytat: 愚蠢茶 w Sierpień 24, 2011, 18:53:21
Zawsze inne można podzielić na związane z językami, niezwiązane z językami i na jeszcze flejmłary. : d
Nie no, to już by był overkill – poza tym, na tym forum i tak jest już za dużo porozdzielanych niepotrzebnie działów, co odstrasza tylko nowych.
  •  

Ghoster

#10
[...........]
  •  

spitygniew

Może lepiej żeby nie przepełniać forum sprawami światopoglądowymi (skoro już tak nam zależy na dobrym wrażeniu przed nowicjuszami) zrobić dwa tematy-śmietniki: święty temat religijny i nieświęty temat polityczny, zablokowane i służące TYLKO do wydzielania flejmów?
P.S. To prawda.
  •  

Pingǐno

Cytat: Ghoster w Sierpień 24, 2011, 19:06:58
Jestem absolutnie za stworzeniem takowego działu, bo mnie już strzela jak widzę, gdy w każdym temacie wyrasta dyskusja polityczno-społeczno-religijna. Jednak pomysł niemożności tworzenia nowych tematów w tym dziale jest kompletnie nietrafiony. Jednak by to wypaliło proponowałbym dodać do regulaminu jeden ważny punkt; by *każdy* kto ma zamiar rozpocząć taką dyskusję nie komentował jakichś przypadkowych treści postów innych użytkowników w innych tematach, tylko zacytował wypowiedź z innego tematu i zaczął dyskusję w owym poddziale Flejmu.
Dodatkowo pomysł zablokowania możliwości pisania postów w tym dziale przez nowych użytkowników uważam za odpowiedni.

To już byłby trolling. xd
  •  

愚蠢茶

Cytat: spitygniew w Sierpień 24, 2011, 19:14:43
Może lepiej żeby nie przepełniać forum sprawami światopoglądowymi (skoro już tak nam zależy na dobrym wrażeniu przed nowicjuszami) zrobić dwa tematy-śmietniki: święty temat religijny i nieświęty temat polityczny, zablokowane i służące TYLKO do wydzielania flejmów?
Nie. Równie dobrze w takim razie można by wszystko było pchać do śmietnika. Ale po co, skoro i tak, jeżeli ktoś będzie chciał na flejma odpisać, to odpisze (np. w szoutboksie albo cós).
NYAN貓
ㄩ ㄔ ㄨ ㄋ ㄔ ㄚ
  •  

Vilén

A tak w ogóle zdałem sobie sprawę, że niepotrzenie dawałem tą propozycję, bo zaraz Canis znowi przekręci ją na coś, czego nie miałem nigdy na myśli... ;/
  •