Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

ɈʝĴ

Cytat: Borlach w Czerwiec 20, 2017, 22:56:09
CytatTiłoharyński ma być spokrewniony z meockim , ale mniej więcej tak jak scots i sanskryt wedyjski.
A meocki to jaki język, Zakonu?
Tak.
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 20, 2017, 22:32:32
Zaś naszyjski , olsecki i tiłoharyński mogą tworzyć Południowokyonską Rodzinę Językową.
Sory, chodziło mi o ligę językową.
  •  

Borlach

#136
Spoiler
[Zamknij]
Znów duża mapa

Macie tu nową wersję mapy politycznej. Dodałem chyba wszystkie znane kraje (oprócz Enenków bo nie za bardzo jak mam ich zaznaczyć, jako jeden kraj czy osobne państwa-miasta?), ich granice nie są może idealne ale to możecie sobie już sami poprawić. Grunt że jest już mniej więcej aktualne.
Poprawiłem też wybrzeża Morza Słonego i dodałem małe pasmo górskie na moich zachodnich rubieżach. Mam nadzieje że to nie problem.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

O, dobra robota!

A ja mam do Was pytanie: wie ktoś, jak usunąć spod artykuły szablon o językach? Póki co wygląda on szkaradnie, i wygląda to źle pod artykułem z neszyjskim na przykład.

Pluur

CytatMacie tu nową wersję mapy politycznej. Dodałem chyba wszystkie znane kraje (oprócz Enenków bo nie za bardzo jak mam ich zaznaczyć, jako jeden kraj czy osobne państwa-miasta?), ich granice nie są może idealne ale to możecie sobie już sami poprawić. Grunt że jest już mniej więcej aktualne.
Poprawiłem też wybrzeża Morza Słonego i dodałem małe pasmo górskie na moich zachodnich rubieżach. Mam nadzieje że to nie problem.
No i pięknie <3
  •  

Henryk Pruthenia

#139
Co do gór: To ja jestem przeciw, bo trzeba zaraz zmieniać resztę map... A mamy ich wiele. Przy okazji, nie wiem, wysokie wzgórza nie starczą? Albo jakieś małe pojedyncze góry, i duże wzgórza? I trzeba to też skonfrontować z mapą klimatyczną etc.

Borlach

Tam powinno być coś w rodzaju
{{Języki}}
Szablon powinien zniknąć posunięciu tej linijki. Chyba.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Chyba coś ktoś przekombinował, bo to się dodaje automatycznie.
I nie wiem czy widziałeś.
EDIT: I jak z tymi górami?

Pluur

CytatCo do gór: To ja jestem przeciw, bo trzeba zaraz zmieniać resztę map... A mamy ich wiele. Przy okazji, nie wiem, wysokie wzgórza nie starczą? Albo jakieś małe pojedyncze góry, i duże wzgórza? I trzeba to też skonfrontować z mapą klimatyczną etc.
Chodzi o tą mapę polityczną Borlacha? Myślę, że na politycznej nie powinniśmy zaznaczać gór.
  •  

Borlach

#143
CytatChyba coś ktoś przekombinował, bo to się dodaje automatycznie.
I nie wiem czy widziałeś.
Nie widziałem, ale jak mówisz to zerknę zaraz.
CytatEDIT: I jak z tymi górami?
To znaczy nie miały to być zbyt wysokie góry, nie na tyle żeby jakoś specjalnie zmienić klimat. I tak byłoby pustynnie i gorąco. Ale jak chcecie to mogą to być po prostu wysokie wzgórza. Potrzebne jest mi po to by ten nieszczęsny Rikkadan miał przynajmniej trochę wody, więcej niż jedna oaza.
I jako wyjaśnienie dość brzydkiej zachodniej granicy xd.
A zakładając że Góry Harrunu to tylko wzgórza to myślę że nie trzeba by było nanosić ich na każda z map, a na mapy paintowe sam mogę nanieść (i tak muszę nanieść nowe wybrzeże Morza Słonego).

Edit: Polityczna bez gór? W sumie czemu nie, skoro takich rzek też nie mamy na mapach. Jak to edytowałem to faktycznie miałem troche problemów z górami, wygodniej by było je po prostu pominąć   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

CytatEdit: Polityczna bez gór? W sumie czemu nie, skoro takich rzek też nie mamy na mapach. Jak to edytowałem to faktycznie miałem troche problemów z górami, wygodniej by było je po prostu pominąć   
Wzorujmy się na tym.
  •  

Henryk Pruthenia

#145
Cytat: Pluur w Czerwiec 21, 2017, 11:38:09
CytatCo do gór: To ja jestem przeciw, bo trzeba zaraz zmieniać resztę map... A mamy ich wiele. Przy okazji, nie wiem, wysokie wzgórza nie starczą? Albo jakieś małe pojedyncze góry, i duże wzgórza? I trzeba to też skonfrontować z mapą klimatyczną etc.
Chodzi o tą mapę polityczną Borlacha? Myślę, że na politycznej nie powinniśmy zaznaczać gór.
Jak najbardziej powinny być.  Wiele granic naturalnych jest u nas o nie opartych. Jest za wcześnie na ich usunięcie. Wprowadzi to niepotrzebny chaos.
Co do tych gór, to niech lepiej będą wzgórza. I tak zbiorą trochę wody. Przy okazji to my mamy się przystosować do mapy i realiów Kyonu, a nie na odwrót. Ostatnio widać,  że za mocno ingerujemy w niektóre sprawy.

Pluur

  •  

Henryk Pruthenia

Też najważniejszym argumentem jest to, że różne nasze państwa są dopiero tworzone.
Wiem, że na Północy będzie jeszcze trochę państw, i mi osobiście wiedza gdzie są góry,  czy inne granice naturalne pomoże.
W przyszłości, gdy nasze państwa będą miały możliwość faktycznej kontroli jedenastotysięczników, obecność gór na mapie będzie zbędna.

Borlach

Henryk, jak coś to usunąłem Ci ten szablon z neszszyjskiego
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •