Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Mapy

<< < (6/7) > >>

Toivo:
Czy przed wojną Prusy Wschodnie należały do Niemiec? Bo jeśli tak, to trudno sobie wyobrazić, żeby takie Pomorze pozostało niepodległe xD

Kazimierz:
A dlaczego Prusy nie mogą być pomorskie?
Spoiler[close]

Henryk Pruthenia:
Właśnie, no w sumie, Prusy raczej zgermanizowane w Teoim scenariuszu nie powinny być. Wyglądałoby to co najmniej dziwnie.

Yenzor:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 26, 2020, 20:58:28 ---Właśnie, no w sumie, Prusy raczej zgermanizowane w Teoim scenariuszu nie powinny być. Wyglądałoby to co najmniej dziwnie.

--- Koniec cytatu ---
Myślałem o tym, ale ostatecznie uznałem, że to jednak najsensowniejsze wyjście. Ja wiem, że to słowiańskie Pomorze może się wydawać przeszkodą na drodze do germanizacji Prus, ale Niemcy w naszym świecie też germanizowali miejscowo, wyspowo, przeskakiwali przez polskie Kaszuby, a dalej przez Litwę do Łotwy. Moje Pomorze na obrzeżach też by się całkiem zniemczyło, tak jak Czechy u nas. Zakładam też, że przez większość historii byłoby pod dużym wpływem/częścią Niemiec (again, jak Czechy). Gdzieś w okresie chrystianizacji tworzyłoby było jednak silną państwowość

barthlome:
Ewentualnie pierwszy wariant byłby teoretycznie do obronienia, gdyby stolicą Niemiec był Frankfurt – i siły sowieckie byłyby rzucone tam, a nie na Berlin. Ale i tak geografia utrudnia taki przebieg działań bojowych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej