Językoznawstwo > Lingwistyka ogólna

Gestykulacja

<< < (2/3) > >>

Henryk Pruthenia:
Dilejtyt.

patka chorwatka:
Gestykuluję oczami i rękami. Unikam szybkie ruchy rąk, bo mam z tego złe doświadczenie. Czytałam niedawno taką książkę - Niewerbalna komunikacja Słowiań. Mogę rzucać tutaj jakiś fragment ?

Pingino - dobry awatar. To słońce między dwoma pustkami?

żuwaczky:

--- Cytat: Pingǐno w Marzec 13, 2013, 17:50:49 ---
--- Cytat: CookieMonster93 w Marzec 13, 2013, 14:46:05 ---Ja staram się tego unikać, a jak to już robię, to bardzo "nieśmiało". Nadmierna gestykulacja u ludzi, irytującą się mi zdawa.

--- Koniec cytatu ---

Rozumiem. Ja jednak to robię to właśnie podświadomie. Nie staram się unikać tego, bo to naturalne. :P
Na maturze ustnej podobno za to tępią.

--- Koniec cytatu ---
Właśnie gestykulacja jest jak wspomniałeś najbardziej naturalna, nie słyszałem, żeby za to tępili. Wiadomo, nie możesz wsadzać łap do oczu egzaminatorom. Jak mówisz coś o piramidzie wartości, możesz rękami pokazywać warstwy piramidy, ale jeśli pokazujesz podróż wokół świata, nie rysuj jej w powietrzu :P

Pingǐno:
@up: Moja nauczycielka od polskiego tak mi mówiła, ale nauczyciel też człowiek; się mylić może.
Wstawiła również uczennicy banię za to, że, nie umiejąc powiedzieć "obłąkana" słowami, pokazała wirującym ruchem ręką nad głową. xd

--- Cytuj ---Gestykuluję oczami i rękami. Unikam szybkie ruchy rąk, bo mam z tego złe doświadczenie. Czytałam niedawno taką książkę - Niewerbalna komunikacja Słowiań. Mogę rzucać tutaj jakiś fragment ?
--- Koniec cytatu ---

Jak najbardziej, jestem ciekaw.

*derp*[close]

Dynozaur:
Spoiler[close]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej