Językoznawstwo > Lingwistyka ogólna

tłumaczenie - jakie ?

<< < (2/6) > >>

kmitko:
Google mówi: "Co-drivers"

langustamazowiecka:
hmmm chyba wolę już to zanglizowane ale dzięki.  :-D .hmm. Nie po to się tu logowałem by sprawdzić znaczenie jednego słowa. Tak więc zadam jedno pytanie: jeśli tworzyłbym język (mam w planach : ) coś takiego ) i umieszczał go na forum, jak miałbym zapisywać nowe litery ? Dodam iż w większości to pismo łacińskie,ale będzie też kilka nówek. A i jak zapisywać fonetykę alfabetem fonetycznym ?

varpho :Ɔ(X)И4M::

--- Cytat: langustamazowiecka w Styczeń 22, 2012, 16:11:56 ---jak miałbym zapisywać nowe litery ? Dodam iż w większości to pismo łacińskie,ale będzie też kilka nówek.
--- Koniec cytatu ---

jak chcesz.
poprzeglądaj sobie ortografie różnych języków zapisywanych łacinką, aby się rozeznać i poszukać inspiracji.

--- Cytat: langustamazowiecka w Styczeń 22, 2012, 16:11:56 --- A i jak zapisywać fonetykę alfabetem fonetycznym ?

--- Koniec cytatu ---

w nawiasach ukośnych, względnie kwadratowych.

langustamazowiecka:
e.ehm... Widze że nie zostałem do końca zrozumiany. To pytanie było bardziej gesti technicznej. W sensie jak zapisywać nowe litery przez komputer na forum skoro nie ma czcionek. Tak samo z fonetyką. Do tego skąd mam wiedzieć co oznacza dana litera fonetyczna.

Feles:
ʝɑƙʈʘ ɴɪɛ ɱɑ ɕʑɕɪʘɴɛƙʔ ːʃ

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej