Odnośniki przydatne językotwórcy - wasze sugestie

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Sierpień 28, 2011, 14:10:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Tutaj raczej wygodniej, szczególnie dla nowicjuszy.
  •  

Dynozaur

Ale z drugiej strony, jak będzie na wiki, to będzie mógł ją edytować każdy, a nie tylko wybrani.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Towarzysz Mauzer

Może być przecież tu i tu, co jakiś czas przeklejane.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

ArturJD

Można by też zrobić odnośnik do odnośnika w dziale "Organizacja" (+jeszcze kilka innych linków do "niezbędnych dla lingwisty i conlangera" tematów), żeby nowi wiedzieli, gdzie zajrzeć. Mógłbym się czymś takim zająć, w końcu są wakacje B-)
  •  

Vilène

Cytat: Towarzysz Mauzer w Lipiec 19, 2014, 14:36:12
Może być przecież tu i tu, co jakiś czas przeklejane.
Można dać na pierwszej stonie tematu linka do wiki, chociażby nawet wielkiego i czerwonego...
  •  

Widsið

No to róbcie tę listę na wiki, a nie na zaproszenie czekacie :P
  •  

Suedpreussen

http://ironau.ru/index.html -  trochę o osetyńskim, w tym nagrania, nawet z transkrypcją.

http://www.easypersian.com - lekcje perskiego. Nie wiem czy już nie było, w ogóle znalazłem tę stronę przez stare forum.

Zapraszam do dzielenia się linkami/PDFami na temat irańskich :)

  •  

Ainigmos

Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Henryk Pruthenia

Zna ktoś jakieś narzędzie, które pozwoliłoby tworzyć drzewka filogenetyczne? Takie coś, by móc w konłorldzie uschematyzować źwirzynta. Coś jakieś pomysły? Wcześniej szukałem na netach i nic nie znajszłem.

Asgair

Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 10, 2015, 17:33:48
Zna ktoś jakieś narzędzie, które pozwoliłoby tworzyć drzewka filogenetyczne?

Stąd na pewno coś wybierzesz. Jeśli chodzi ci o coś naprawdę prostego, to może np. Phylodendron wystarczy.
  •  

Spiritus

  •  


Dynozaur

Dziwny język.

Nie dziwię się, że niektórzy nie chcą uznać go za aryjski.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Kalendaryum wymierania zwierząt przez ostatnie 12 tyś lat. Może się komuś zda: pyk!

Ainigmos

#359
Cytat: Dynozaur w Maj 10, 2015, 20:33:55
Dziwny język.

Nie dziwię się, że niektórzy nie chcą uznać go za aryjski.
Jeśli nie za aryjski, tylko co najwyżej za pidgin aryjskiego i północnokaukaskiego języka ludu Hatti, który spoddańszczył się zwycięskim Nesytom?

Mūdât 'awātim lishāni akkaditi pulanitish
Gramatyka (dosł. Nauka o słowach) języka akadzkiego po polsku
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •