Witam!

Zaczęty przez Delgado, Luty 08, 2015, 18:10:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Delgado

Witajcie. Zaprowadziło mnie do Was poszukiwanie nowych materiałów do pracy licencjackiej i jestem pozytywnie zaskoczona, że istnieje polskie forum o conlangach.
Językami interesuję się od kiedy pamiętam, podobnie jak fantastyką wszelkiej maści. Zainteresowanie conlangami można uznać za efekt uboczny. Lubię czytać, poza fantastyką po trosze science fiction, kryminały, thrillery i co akurat wpadnie w ręce. Słucham zarówno metalu, jak i muzyki klasycznej. Lubię filmy i seriale historyczne. I to by było z grubsza tyle, jeśli chodzi o autoprezentację. Liczę, że dowiem się tutaj ciekawych rzeczy.
There's no point in being grown up
if you can't be childish sometimes.

- Doctor Who
  •  

Todsmer

Witam, mam nadzieję, że nie odstraszy cię specyficzny lokalny klimat. Pozdrawiam :)
  •  

Ghoster

#2
[...........]
  •  

Hapana Mtu

Witamy na pokładzie. Jak wspomniał jeden z moich przedmówców, to forum ma swoją specyfikę, ale da się do niego przywyknąć.

CytatZaprowadziło mnie do Was poszukiwanie nowych materiałów do pracy licencjackiej i jestem pozytywnie zaskoczona, że istnieje polskie forum o conlangach.
Czyżby szykowała się kolejna praca z zakresu interlingwistyki?
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Towarzysz Mauzer

Witamy, po awatarze sądzę, że przywyknąć do klimatu forum nie powinno być trudno ;).
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Delgado

Czołem :)
Cytat: Hapana Mtu w Luty 08, 2015, 18:51:41
Witamy na pokładzie. Jak wspomniał jeden z moich przedmówców, to forum ma swoją specyfikę, ale da się do niego przywyknąć.
Normalność jest nudna. :D

CytatCzyżby szykowała się kolejna praca z zakresu interlingwistyki?
Jak najbardziej. Skupiam się głównie na historii języków sztucznych i tym, co nam mówią o językach naturalnych. Dopóki nie zaczęłam zgłębiać się w temat, nie miałam pojęcia, jaki jest obszerny! I teraz nie jestem pewna, czy to wada, czy zaleta, bo źródeł jest mnóstwo, ale ciężko wybrać coś konkretnego. :D
There's no point in being grown up
if you can't be childish sometimes.

- Doctor Who
  •  

Hapana Mtu

Cytat: Delgado w Luty 08, 2015, 19:13:30
CytatCzyżby szykowała się kolejna praca z zakresu interlingwistyki?
Jak najbardziej. Skupiam się głównie na historii języków sztucznych i tym, co nam mówią o językach naturalnych. Dopóki nie zaczęłam zgłębiać się w temat, nie miałam pojęcia, jaki jest obszerny! I teraz nie jestem pewna, czy to wada, czy zaleta, bo źródeł jest mnóstwo, ale ciężko wybrać coś konkretnego. :D
Fajnie. Będzie to można kiedyś przeczytać?
Mój własny licencjat poświęcony był jednemu konkretnemu conlangowi. Wiem też, że na UW powstały kiedyś prace o slovio i slovianskim.
Co do historii j. sztucznych - to jest mało znana ciekawostka.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Delgado

Cytat: Hapana Mtu w Luty 08, 2015, 19:46:49
Fajnie. Będzie to można kiedyś przeczytać?
Nie widzę problemu, chociaż jeszcze długa droga przede mną, jestem na etapie drugiego rozdziału. No i piszę po angielsku.
CytatMój własny licencjat poświęcony był jednemu konkretnemu conlangowi. Wiem też, że na UW powstały kiedyś prace o slovio i slovianskim.
Co do historii j. sztucznych - to jest mało znana ciekawostka.
Widzę, że trafiłam w odpowiednie miejsce. Dziękuję, na pewno to wykorzystam. :)
There's no point in being grown up
if you can't be childish sometimes.

- Doctor Who
  •  

Henryk Pruthenia

Ja także witam, życzę owocnego kąlażenia!

spitygniew

#9
Witaj, kolejna efemeryczna marto!
P.S. To prawda.
  •  

Delgado

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 08, 2015, 20:34:53
Ja także witam, życzę owocnego kąlażenia!

Cytat: spitygniew w Luty 09, 2015, 10:05:10
Witaj, kolejna efemeryczna marto!
Co  :-o
There's no point in being grown up
if you can't be childish sometimes.

- Doctor Who
  •  

Canis

Marzą mi się czasy, w których kobieta na naszym forum nie byłaby dziwnym zjawiskiem.

Witamy i oczekujemy na conlangi oraz na włączenie się w rozmowy dot. językoznawstwa.
  •  

Spiritus

#12
lel
[Zamknij]

Witaj, witaj!
  •  

Delgado

Oj, bo inne kobiety pewnie nie wiedzą o istnieniu takich ciekawych rzeczy.  ;-D Witam również!
There's no point in being grown up
if you can't be childish sometimes.

- Doctor Who
  •  

spitygniew

Cytat: Delgado w Luty 09, 2015, 11:16:44
Cytat: spitygniew w Luty 09, 2015, 10:05:10
Witaj, kolejna efemeryczna marto!
Co  :-o
Niestety tutaj kobiety (zwane również martami) rzadko dożywają dziesięciu postów, więc to był taki gorzki sarkazm. No ale liczę, że ty złamiesz tradycję.
P.S. To prawda.
  •