Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conlangi: a priori

Języki gamajskie - projekt grupowy

<< < (3/9) > >>

Caraig:
Chamski doppelpost jest chamski :v

커래얟쓰:
Shitposty również. Ale posty same się nie nabiją

Draco332:
Przepraszam, mam po prostu częste skłonności do "glosnego myślenia" ^^' Tak się przyczepiłem... Chcialbym tylko dopowiedzieć, że byłbym zainteresowany projektem. Poczekam tylko aż pojawi się lista słówek ^^

Borlach:
Od wczoraj pragamajski przeszedł bardzo dużą metamorfozę - dodano harmonię wokaliczną, dziwny system trybo-aspektów i więcej. Link w pierwszym poście u góry.

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 11, 2018, 13:32:43 ---Mógłbyś wygenerować jakiś słowniczek?
Najlepiej dla listy swadesza, i słówek z owcy i koni.

--- Koniec cytatu ---
Będzie lista i będzie Owca i Konie, wraz ze słowniczkiem! W końcu nie mogę zostawić was bez słówek z prajęzyka xd

--- Cytat: Toyatl w Listopad 11, 2018, 15:36:39 ---Czy ph to zapis /θ/?
Nie rozumiem. Gdzie pada akcent w tym drugim wypadku?
Zaimki i konjugacja w l. podwójnej nie występują?

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Caraig w Listopad 11, 2018, 20:59:49 ---Tym.

Tak, już Borlacha kiedyś pouczyłem, że się stawia przed, ale jak widać nie zapamiętał :P

--- Koniec cytatu ---
Na wiki jest już czytelniejszy opis transkrypcji. Co do akcentów, to fakt - Draco ma rację, Caraig zresztą też. Zwykle nie zaznaczałem akcentów w ipe i znów zapomniałem że to się zaznacza przed sylabą, nie za XD Teraz powinno być lepiej.

A co do zaimków i koniugacji - koniugacja w liczbie pojedynczej jest jedynie częściowa, natomiast zaimki (które występują w formie prefiksów doklejanych do rzeczowników) posiadają podwójne wersje dla my/nasz oraz wy/wasz.

--- Cytat: 洋貴 w Listopad 11, 2018, 15:59:26 ---Wnioskuję by człowiek w tym języku był "ghamma".
A z welarnego s nigdy nie zapomnę xD

--- Koniec cytatu ---
Wniosek przyjęty - ghamma to "człowiek", a ghammasas "ludzki" :P W sumie to dosłownie "człowiekowy"
Z tym weralnym - kurwa, śpiący byłem XDDD Teraz powinno być lepiej z tabelką
--- Cytat: Draco332 w Listopad 11, 2018, 21:31:42 ---Nie chciałbym się jakoś czepiać, ale samogłoski, jak już, są raczej TYLNE, aniżeli "tylnie"  ;D Również mało prawdopodobnym jest coś takiego jak welarne "s" czy "z", jak to zauważył Vaylor (chyba, że to jakaś specjalna metoda dla zapisania /x/ czy /ɣ/  :P). Również ɣ nie powinno być gardłowe, a raczej welarne. Według mnie zabrakło kolumny pt. "dziąsłowe", dla choćby /r/, które jako spółgłoska zębowa, było by trudne do wymówienia. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać  ;D

--- Koniec cytatu ---
To wszystko wina późnej nocy i upierdliwości robienia porządnej tabelki. Same fonemy były poprawne, jedynie złe umiejscowienie w tabelce, którą na siłę próbowałem skrócić xd

Henryk Pruthenia:
Hah, to ja czekam na teksty i wezmę się do roboty!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej