Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conlangi: a priori

Języki gamajskie - projekt grupowy

<< < (2/9) > >>

Draco332:
Mi się zdaje, że on akcent zaznacza, stawiając ten "apostrof" za sylabą akcentowaną  :P

커래얟쓰:
Wnioskuję by człowiek w tym języku był "ghamma".
A z welarnego s nigdy nie zapomnę xD

Caraig:

--- Cytat: Draco332 w Listopad 11, 2018, 15:33:16 ---Czym jest gamma?

--- Koniec cytatu ---
Tym.

--- Cytat: Draco332 w Listopad 11, 2018, 15:41:27 ---Mi się zdaje, że on akcent zaznacza, stawiając ten "apostrof" za sylabą akcentowaną  :P

--- Koniec cytatu ---

Tak, już Borlacha kiedyś pouczyłem, że się stawia przed, ale jak widać nie zapamiętał :P

Draco332:
Nie chciałbym się jakoś czepiać, ale samogłoski, jak już, są raczej TYLNE, aniżeli "tylnie"  ;D Również mało prawdopodobnym jest coś takiego jak welarne "s" czy "z", jak to zauważył Vaylor (chyba, że to jakaś specjalna metoda dla zapisania /x/ czy /ɣ/  :P). Również ɣ nie powinno być gardłowe, a raczej welarne. Według mnie zabrakło kolumny pt. "dziąsłowe", dla choćby /r/, które jako spółgłoska zębowa, było by trudne do wymówienia. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać  ;D

Draco332:
Hmm... a prolatyw nie mówi o tym, że coś jest rozpostarte przez coś, lub, że idziemy przez most? W takim razie nie pasuje nam tłumaczenie "iighauram" jako "językiem". Wołacz mnie trochę rozbawił, bo to "język!" przypomina mi trochę coś w stylu, gdy dziki, głodny Gamajczyk znajduje jagody i z euforii krzyczy "Jedzenie!" xD Naturalnie powinno być "języku!". Oczywiście człowiek ma prawo do popełniania błędów, jednak lepiej je poprawić, bo mogą wprowadzić kogoś w błąd ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej