Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Tak, założymy osobny dział. Jutro to zrobię. A czemu nie na naszym wiki? Przecież wszystkie nasze conworldy zawsze miały swoje odbicia na Conlanger Wiki. No i nie mamy reklam =D
  •  

tob ris tob

Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2011, 21:33:06
CytatA może przenieść by się na wiki, co by łatwiej informacjami zarządzać? (chodzi mi o zwykłe wiki na jakimś darmowym, niefajnym hostingu; broń Boże, nie Conlang Wiki)
Osobiście rzuciłem pomysłem osobnego działu na forum, w którym byłyby tematy dotyczące miast, religii, wydarzeń w conworldzie itd, nadal czekam na odpowiedź.
Dobrze, ja tylko powiem, że na wiki można robić np. infoboksy (może to nie za bardzo przydatne, ale zawsze), linkować, opisywać większe części funkcjonowania kraju w osobnych artykułach i nie musieć potem szukać, na której stronie tematu to było.

Cytat: Canis w Wrzesień 11, 2011, 21:36:24
Tak, założymy osobny dział. Jutro to zrobię. A czemu nie na naszym wiki? Przecież wszystkie nasze conworldy zawsze miały swoje odbicia na Conlanger Wiki. No i nie mamy reklam =D
Nie'em.
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

#92
CytatDobrze, ja tylko powiem, że na wiki można robić np. infoboksy (może to nie za bardzo przydatne, ale zawsze), linkować, opisywać większe części funkcjonowania kraju w osobnych artykułach i nie musieć potem szukać, na której stronie tematu to było.
Dlatego proponuję zrobić główny dział Conworldu oraz poddziały dotyczące krajów, języków oraz religii, w których gracze będą opisywać poszczególne rzeczy w osobnych tematach, żeby nie było zamieszania. No i oczywiście poddział ogólny, odnoszący się do wydarzeń ogólnych, wojen, kalendarza i tak dalej.
No i ewentualnie flora~fauna, jak ktoś wcześniej zaproponował.
  •  

BartekChom

Ja chyba zrobię namiastkę swojej Aeloahalindoy z Wysp Absurdu (ale język to chyba będzie dialekt obłoczków). Maria nie pasuje, bo marski nie jest aprioryczny, więc czy mogę wykorzystać Uraż?

Czy to pasuje? Później spróbuję dopracować. Zresztą nie wiem, czy w ogólę się nadaję do takich projektów.
Aeloahalindoa
· Aeloahálindoá ·
· Aeloahalindoa ·

Flaga Aeloahalindoy:

Aeloahalindoa [aɛlɔaˈxalindɔˈa] to feudalna monarchia, której mieszkańcy dzielą/dzieli się na stany takie jak chłopi, seniorzy i księżycowe osły. Czczą kamienie i od wieków toczą wojny z Urażem (jego poprzednikami). Kiedy pojawił się tam komunizm, stali się antykomunistami, a obecnie walka zaczyna tracić na sile.

Mapa Aeloahalindoy:

W Aeloahalindole żyją zielone słonie i stadne tygrysy. W oceanie nie można pływać ze względu na dużą ilość szkodliwych meduz, koralowców itp., a a w jeziorze, nazywanym po prostu Morzem, jest dużo ryb.
[Zamknij]
  •  

Pingǐno

Ostrzegam, że moimi państwami zajmę się później, ok? Jakoś nie mam ochoty/czasu teraz się tym zajmować. :)
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2011, 21:42:12
CytatDobrze, ja tylko powiem, że na wiki można robić np. infoboksy (może to nie za bardzo przydatne, ale zawsze), linkować, opisywać większe części funkcjonowania kraju w osobnych artykułach i nie musieć potem szukać, na której stronie tematu to było.
Dlatego proponuję zrobić główny dział Conworldu oraz poddziały dotyczące krajów, języków oraz religii, w których gracze będą opisywać poszczególne rzeczy w osobnych tematach, żeby nie było zamieszania. No i oczywiście poddział ogólny, odnoszący się do wydarzeń ogólnych, wojen, kalendarza i tak dalej.
No i ewentualnie flora~fauna, jak ktoś wcześniej zaproponował.
Coś takiego?
  •  

Ghoster

Cytat[...]więc czy mogę wykorzystać Uraż?
Oczywiście. Ostrzegam jednak, że nazwy prowincji się zmienią (prócz Ulrn oraz Katal Uraż). Mam zamiar wprowadzić tam pewnego potomka Aburielu; pamiętam, że ten język strasznie mi się podobał fonetycznie.

Cytat
· Aeloahálindoá ·
· Aeloahalindoa ·

Flaga Aeloahalindoy:
[Obrazek]

Aeloahalindoa [aɛlɔaˈxalindɔˈa] to feudalna monarchia, której mieszkańcy dzielą/dzieli się na stany takie jak chłopi, seniorzy i księżycowe osły. Czczą kamienie i od wieków toczą wojny z Urażem (jego poprzednikami). Kiedy pojawił się tam komunizm, stali się antykomunistami, a obecnie walka zaczyna tracić na sile.

Mapa Aeloahalindoy:
[Obrazek]

W Aeloahalindole żyją zielone słonie i stadne tygrysy. W oceanie nie można pływać ze względu na dużą ilość szkodliwych meduz, koralowców itp., a a w jeziorze, nazywanym po prostu Morzem, jest dużo ryb.
Nie wiem jak ty; my bierzemy ten conworld nieco poważnie.

CytatOstrzegam, że moimi państwami zajmę się później, ok? Jakoś nie mam ochoty/czasu teraz się tym zajmować. :)
Spokojnie, podejrzewam, że jeszcze z miesiąc zajmie uporządkowywanie informacji i stworzenie jakiegoś namiastka świata; potem dopiero zaczniemy grę.

CytatCoś takiego?
Dokładnie. Tylko gdybyś mógł dodać jeszcze poddział "Inne" dla religii, fauny, flory i dziewiczych ziem byłoby super.
  •  

Fanael

Można prosić o aktualną mapę świata w normalnej rozdzielczości?
  •  

Mścisław Bożydar

I o przeniesienie tematu ;-)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

#99
Mapa Świata
Mam nadzieję, że nic nie pochrzaniłem.

Mścisław Ruthenia - Co do tego archipelagu; naprawdę nie mógłbyś wziąć/zmodyfikować czegoś z wysp nad moim najbardziej wysuniętym na wschód krajem? Wątpię, by tam ktokolwiek i tak chciał się zadomowić, a tworzenie coraz to więcej i więcej jak najdalej od wszystkiego strasznie zapycha ten świat.

Hapana Mtu - Zobacz, czy wszystko się na mapie zgadza. Kraj z językiem, w którym mają być zaporzyczenia położyłem między Urażem oraz Pakoi. Najchętniej wepchnąłbym cię pomiędzy trzy kraje, ale nie wiem, czy właściciel ziem się na to zgodzi:


EDIT:
O, przepraszam, pochrzaniłem, zaznaczyłem ci kraje na kontynencie zachodnim, nie wschodnim. Zaraz poprawię.

EDIT2:
Mapa Świata
  •  

Mścisław Bożydar

A mój archipelag i kawałek na tym północnym kontynencie?!
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

...Czy ktoś tu w ogóle czyta moje posty?

Canis wyraził swą dezaprobatę przeciw wprowadzaniu się teraz na jego tereny (może nie otwarcie, ale wszyscy wiemy, że aż się tam gotuje z racji faktu, iż nie wypada mu jako administratorowi być niemiłym. xdd); to powód dla którego nie zaznaczyłem kraju na północy.

Ja się spytałem, czy naprawdę potrzebne jest tworzenie coraz to nowych archipelagów, jeżeli na mapie znajduje się już tak mnoga ilość wysp; w dodatku wątpię, by te na wschodzie miały zostać zamieszkane przez kogokolwiek. Nie otrzymałem odpowiedzi; to powód dla którego nie zaznaczyłem wysp na zachodzie.

Wysłałeś mapkę z rozdzielczością, której nie będę używał, bo kłóci się z tą, którą ja wrzucam; to powód dla którego nie wrzuciłem obu tych państw.
  •  

Mścisław Bożydar

Są mi te wysepki potrzebne. Ludziem ogliby tam dotrzeć, tak jak na oceanie spokojnym. Chcę im stworzyć wywalony w kosmos język izolowany od wszystkiego :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

No to walnij jedną oddaloną maksymalnie od wszystkiego (czyt. na środku). I biorąc pod uwagę skalę naszej mapy, jeden marny piksel starczy.

A z moim kontynentem to ostrożnie. On ma być bardzo słabo upaństwowiony.
  •  

Mścisław Bożydar

Ja tam nie chcę państw zrobić, tylko.... no niech będzie: jeden lud koczowniczy (jakieś eskimki)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •