Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

CytatAkurat cały przeczytałem...
No niemniej nieuważnie, jak sądzę, skoro nie wyciągnąłeś z niego nawet nazwy planety.

CytatMyślałem o jednym wielkim państwie, ale może teraz będzie Ci pasowało, to moja trzecia wersja...
Mi pasuje to, co pasuje innym; robię tu za pomysłodawcę pomysłu i arbitra, który... No, przynajmniej w pewnych kwestiach, "przemawia przez innych". Zauważyłem fakt, iż wielu użytkowników wyraziło swoją dezaprobatę przeciw twej akcji, toteż sam napisałem ci, w dość wielkim zresztą skrócie, z jakich powodów. Mi pasuje wszystko; jeżeli tylko gramy z zasadamy i jakąś normą. Niestety; nie wierzę, że mógłbyś zapełnić te sto państw. Ano właśnie; "jedno wielkie państwo", ogólnie to winieneś takie rzeczy uzgadniać z innymi (no a szczególnie ze mną i Hapaną Mtu; zająłeś tereny głównie naszych kontynentów), bo przyjęliśmy, że owe linie na mapie wyznaczają państwa (ewentualnie odgradzane wodą; patrz Uraż), a większych państw już tam nie ma. Wyjątek; jeżeli jakiś kraj zajmie tereny innego z powodu zdarzeń. Do tych na razie nie doszliśmy.

Tak więc czekam na odpowiedź innych.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Ghoster w Październik 31, 2011, 20:23:35
CytatAkurat cały przeczytałem...
No niemniej nieuważnie, jak sądzę, skoro nie wyciągnąłeś z niego nawet nazwy planety.
Ja też jej nie znam :D :D

Ghoster

  •  

jjjj

Cytat: Ghoster w Październik 31, 2011, 20:23:35
CytatAkurat cały przeczytałem...
No niemniej nieuważnie, jak sądzę, skoro nie wyciągnąłeś z niego nawet nazwy planety.

CytatMyślałem o jednym wielkim państwie, ale może teraz będzie Ci pasowało, to moja trzecia wersja...
Mi pasuje to, co pasuje innym; robię tu za pomysłodawcę pomysłu i arbitra, który... No, przynajmniej w pewnych kwestiach, "przemawia przez innych". Zauważyłem fakt, iż wielu użytkowników wyraziło swoją dezaprobatę przeciw twej akcji, toteż sam napisałem ci, w dość wielkim zresztą skrócie, z jakich powodów. Mi pasuje wszystko; jeżeli tylko gramy z zasadamy i jakąś normą. Niestety; nie wierzę, że mógłbyś zapełnić te sto państw. Ano właśnie; "jedno wielkie państwo", ogólnie to winieneś takie rzeczy uzgadniać z innymi (no a szczególnie ze mną i Hapaną Mtu; zająłeś tereny głównie naszych kontynentów), bo przyjęliśmy, że owe linie na mapie wyznaczają państwa (ewentualnie odgradzane wodą; patrz Uraż), a większych państw już tam nie ma. Wyjątek; jeżeli jakiś kraj zajmie tereny innego z powodu zdarzeń. Do tych na razie nie doszliśmy.

Tak więc czekam na odpowiedź innych.
Przy takim założeniu może powinienem dodać "swój kontynent" na mapie, bo inne są zajęte...
Poza tym cały czas uzgadniam.
A jak tak Ci nie pasuje, to samemu coś zaproponuj.
  •  

Feles

Ja proponuję, aby jjjj zostawił sobie góra dziesięć państw, a resztę zostawił na przyszłość.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

jjjj

#275
Oto dwie moje propozycje i poproszę o opinie na ich temat.
Tym razem odpowiednie mapki wgrałem
  •  

tob ris tob

Cytat: jjjj w Październik 31, 2011, 20:56:07
Oto dwie moje propozycje i poproszę o opinie na ich temat.
Tym razem odpowiednie mapki wgrałem
Szczerze mówiąc wolę tę pierwszą.
Dzień dobry :-)
  •  

Canis

Zamieszczam projekt granic mojego imperium (naniosłem na propozycję jjjj).

Będzie to imperium o nazwie Arina. Podane na mapie tereny oznaczają maksymalne terytoria i takie oficjalnie Arina podaje. Problem w tym, że imperium sprawuje kontrolę zaledwie nad 30% terytorium, głównie południe + wybrzeża. Już parędziesąt kilometrów wgłąb tundry i ziemia staje się nieprzyjazna, kontrolowana przez dzikie plemiona, która mają w głębokim poważaniu, co Arina sobie za granice wyznacza, i rządzą się własnymi prawami.
  •  

jjjj

Cytat: тоб рiс тоб w Październik 31, 2011, 21:21:23
Cytat: jjjj w Październik 31, 2011, 20:56:07
Oto dwie moje propozycje i poproszę o opinie na ich temat.
Tym razem odpowiednie mapki wgrałem
Szczerze mówiąc wolę tę pierwszą.
A to czemu?
Zobaczymy jakie opinie wyrażą inni.
  •  

jjjj

Cytat: Canis w Październik 31, 2011, 21:23:28
Zamieszczam projekt granic mojego imperium (naniosłem na propozycję jjjj).

Będzie to imperium o nazwie Arina. Podane na mapie tereny oznaczają maksymalne terytoria i takie oficjalnie Arina podaje. Problem w tym, że imperium sprawuje kontrolę zaledwie nad 30% terytorium, głównie południe + wybrzeża. Już parędziesąt kilometrów wgłąb tundry i ziemia staje się nieprzyjazna, kontrolowana przez dzikie plemiona, która mają w głębokim poważaniu, co Arina sobie za granice wyznacza, i rządzą się własnymi prawami.
To coś na lodowcu?
Całkiem interesujące, jestem za.
  •  

tob ris tob

Cytat: jjjj w Październik 31, 2011, 21:24:41
Cytat: тоб рiс тоб w Październik 31, 2011, 21:21:23
Cytat: jjjj w Październik 31, 2011, 20:56:07
Oto dwie moje propozycje i poproszę o opinie na ich temat.
Tym razem odpowiednie mapki wgrałem
Szczerze mówiąc wolę tę pierwszą.
A to czemu?
Zobaczymy jakie opinie wyrażą inni.
Ja mówię tylko o sobie. A dlaczemu? Gdyż sobie zaplanowałem, że uzyskam niepodległość od państwa na wschód od Kjantu.
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

#281
jjjj - Nie multipostuj. A co do twej propozycji; jeżeli chcesz być na moich ziemiach (chodzi mi o wschodnią Toraję) to nie pozwalam na łączenie granic państw i tworzenie jednego; dużego. Kofma miała być w planie największym krajem wschodniej Toraji, a i planuję coś odnośnie krajów sąsiednich; tylko na razie nikt się tam nie wprowadza...
Canis - Czy mógłbym dostać jakiś mały kawałek z twoich terenów i zasiedlić tam jakieś jedno swoje, dość rozrośnięte plemię? Stworzyłbym z chęcią wraz z tobą jakieś wojny plemienne; już nawet mam pomysł na język podobny do Rapa Nui/Maori/Yucatec, którym by się owe plemiona posługiwały.
  •  

Feles

Ja takoż jestem za pierwszą.

@Canis: ..ujowo to wygląda.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

jjjj

Cytat: Ghoster w Październik 31, 2011, 21:31:25
jjjj - Nie multipostuj.
Canis - Czy mógłbym dostać jakiś mały kawałek z twoich terenów i zasiedlić tam jakieś jedno swoje, dość rozrośnięte plemię? Stworzyłbym z chęcią wraz z tobą jakieś wojny plemienne; już nawet mam pomysł na język podobny do Rapa Nui/Maori/Yucatec, którym by się owe plemiona posługiwały.
Na to ja byłbym przeciw, bo mi tam jedno państwo pasuje, a co do nieripostowania, to postaram się
  •  

Fanael

Oddacie mi w końcu mój kraj...?
  •