Językoznawstwo > Nauka natlangów

Lista Kursów

(1/3) > >>

Ghoster:
[...........]

CookieMonster93:

--- Cytuj ---Holenderski:
Kurs niderlandzkiego (CookieMonster93)
--- Koniec cytatu ---
Zaznaczam, że nie bez powodu napisałem niderlandzki* – w kursie znajdują się nawiązania do obydwu wariantów j. niderlandzkiego: holenderskiego i flamandzkiego. W wakacje dorzucę też, czym się owe warianty różnią. :-) Póki co przez pracę licencjacką i ogromny zapierdol nie mam czasu na życie, a co dopiero na kursy.
*Stąd też nazwa języka – niderlandzki – proponowana przez ośrodki akademickie ze względu na powiązanie z obszarem historycznych Niderlandów, a nie tylko samą Holandią.

Ghoster:
[...........]

Towarzysz Mauzer:
W sumie to skoro niderlandzki, to trzeba byłoby też napisać bośniacki/chorwacki/serbski. Weźmy już tą politycznie poprawną nazwę haskiego trybunału i zachodnich uniwersytetów. Ja wprawdzie osobiście wolę po prostu serbochorwacki, bo na problem Boszniaków odpowiedzieć można, że to nazwa typu indoeuropejski (która w żaden sposób nie dyskryminuje ludów irańskich, tylko wyznacza skrajne punkty Sprachraumu). No ale lepszy taki kompromis niż żaden i sztuczne rozdrobnienie. Nie negując realnej odrębności tradycji chorwackiej, ale jednak.

A, no i ciężko powiedzieć, żebym prowadził kurs węgierskiego, to raczej był taki kącik samokształceniowy z pytaniami do naszych nieocenionych forumowych uralistów ;).

Wedyowisz:
O, Galaktyczne Imperium Obojga Niderlandów zaś stawia do pionu buntowniczą frakcję Holenderską *popcorn*

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej