Językoznawstwo > Nauka natlangów

Wspólne wyzwanie - Polskie Chworum Łacinnikiw

(1/9) > >>

Henryk Pruthenia:
Hej, zainspirowany pewną grupą internetową, chciałbym zapytać się was co sądzicie o projekcie wspólnej nauki języka. Kto z was byłby chętny? Z założenia ma to być coś, do czego źródła są dostępne w jakimś cywilizowanym języku, i jest to język chociaż z pozorem przydatności (czyli dialekt aymara używany przez trzy osoby odpada, ale taki mongolski jest okej, bo jest językiem narodowym sporego kraju).

Kto z was chciałby w to wejść? Przy czym raczej prosiłbym o przemyślenie pomysłu, jeżeli nie chce nam się nic robić, to po prostu się nie zgłaszajmy :)

Zacznijmy może od ankiety z regionem, potem przejedziemy do konkretów. Każdy ma trzy głosy. Lecimy!

Pluur:
Może francuski?  ;D

Henryk Pruthenia:
Na razie wygrywa Bliski Wchód, w sumie pasuje xd
Osobiście nie miałbym nic przeciwko.

커래얟쓰:
Ehh jestem teraz nauką obciążony a taki projekt wychodzi fajny :/ Jak by miało to wyglądać potem po wybraniu języka ? Jaki tryb pracy przyjmujemy jak to weryfikujemy etc. A co do mongolskiego to jak chcecie to może być. Mam podręcznik to mogę pożyczyć wąskiemu gronu jak się zdecydujecie.

A no i mój udział by zależał też od języka finalnego. Już się boje tym bliskim wschodem...

Henryk Pruthenia:
Chodzi o wspólne rozmowy w tym języku, dzielenie się wrażeniami, wspólną naukę, ciekawostki. Mamy dyskord, gdzie możnaby się udzielać naprawdę fajnie.

Poszedł bym bardziej w wariant ograniczony czasowo
 Sprawdźmy, ile jesteśmy w stanie się nauczyć w ciągu np. trzech miesięcy. W zależności od podebranego języka ustaliłbym plan działania i nauki, który mógłby nam pomóc.

Jest coraz większa szansa na ten mongolski, różnica jest naprawdę mała między Dalekim a Bliskim Wschodem :)

Sam projekt bazuję na idei z pewnej grupy, gdzie każdego roku ludzie zbierają się i wybierają język którego się uczą przez cały rok. Efekty są naprawdę ciekawe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej