Alternatywna Europa według マシオ

Zaczęty przez Ліцьвін, Sierpień 22, 2017, 18:00:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

I dziwna ta nazwa. Jest jakiś rzeczywisty kraj o takiej negatywnej etymologii, za wyjątkiem Izraela?

Ліцьвін

A musi być? xD Japońce mieli negatywne ekscesy z tymże lądem to i nazwę dali negatywną. xD Zapewne jest ale nie jako nazwa rodzima, jeno na sąsiada prędzej. np. Niemcy - niemi. :P

Litewski = Białoruski
  •  

Todsmer

Tak dość współcześnie wyglądają te granice :)
  •  

Borlach

Podoba mi się Australia jako kondominium indyjsko-birmańskie pod japońskim zarządem powierniczym! Ale fakt, granice są wyjątkowo paskudne :P
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

#79
Śriwidźjaja to Malezja, nie Indje, sanskryt jako język religji jeszcze nie oznacza Indyj. :P I jaka Birma xD Brunej to też państwo malajskie. No brzydkie ale nie dali na mapce lepszych prowincji, a trudno ładne samemu wymodzić. :v No zawsze można zwalić na gruboskórność kolonizatorów jak to ma miejsce u nas w Afryce. xd

Litewski = Białoruski
  •  

Borlach

Z Burnej to racja, mea culpa bo na mapie przeczytałem Birma xD
Ale Śriwidźaja, jako buddyjskio-hinduistyczne królestwo pod indyjskim wpływem kulturowym to dla mnie jak Indie. W sumie to nawet jak Wielkie Indie
Ale te granice... wszystko lepsze byle nie tak od linijki
pls
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

#81
Panie czepiasz się pan :v Doobra poprawiłem, lepsze? XD

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Mi się tam te proste bardziej podobały. Tam w środku jest pustynia i średnio, by tak pofalowane był  8-)
  •  

Borlach

Jak dla mnie teraz są piękne  ;-D
Nie cierpię granic od linijki, ranią moje poczucie estetyki xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

Wybaczcie za lekki offtop, ale co do negatywnej etymologji nazwy państwa - pominęliśmy Islandję.
smrt zidum
  •  

Τόλας

No to teraz, jak Lićwin pofałdował te granice, ludzie pustyni będą wiedzieli, która wydma i sterta kamieni do kogo należy i gdzie lepiej nie łazić.
Pisząc poważnie taki meander na terenie pustynnym miałby sens, gdyby występowały tam liczne oazy i doszłoby do ich rozdzielenia między państwa wraz z odpowiednim obszarem wokół. Ale gdy jest tam ino piasek albo ino kamulce i brak terenowych punktów odniesienia, to prosta linia wzdłuż południka lub równoleżnika pozwala łatwiej określić, gdzie biegnie granica. Dlatego te linie proste są bardziej naturalne niż takie esy z dupy wzięte.
  •  

Ліцьвін

Póki co granice wyprostowane. Jeśli Borlach prześle szkic z państwem aborygeńskim zmienię ponownie. ;)

Litewski = Białoruski
  •