Vērtinlyą

Zaczęty przez F1req, Luty 21, 2020, 22:51:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Powiedziałbym, że pewnie z milion lub 2 miliony
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

F1req

#16
Cytat: Borlach w Marzec 05, 2020, 18:30:29
Powiedziałbym, że pewnie z milion lub 2 miliony
A takie ~3 miliony mogły by być? bo myślałem nad tym żeby wertowie byli ludem prymitywnym ale dosyć licznym
⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.
  •  

Henryk Pruthenia

Ludy prymitywne nie są liczne. W szczególności taki mały kraj w tym momencie historii. To byłby ahistroryzm.
  •  
    Pochwalone przez: Canis

Canis

Ludy prymitywne głodują, umierają na choroby, popadają w nałogi, ulegają wypadkom, i mordują się nawzajem w przeróżnych wojnach.
Zgadzam się z poprzednimi osobami w tym temacie. Ale też mniejsza populacja jest fajniejsza do zarządzania z punktu widzenia statystyk.
  •  

F1req

#19
Czyli gdzieś jaka populacja ostatecznie mogła by być, przy cywilizacji poziomu 2?
⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.
  •  

Canis

Rok wspólny to XV wiek max, cywilizacja poz. 2 to pewnie coś w stylu IX wieku raczej, epoki brązu z pewnymi poprawkami, nie wiem, do 500 tys? Pytanie też jak jednolite są te ludy.
  •  

F1req

#21
Cytat: Canis w Marzec 05, 2020, 21:53:23
Rok wspólny to XV wiek max, cywilizacja poz. 2 to pewnie coś w stylu IX wieku raczej, epoki brązu z pewnymi poprawkami, nie wiem, do 500 tys? Pytanie też jak jednolite są te ludy.
Lud jest w miarę jednolity, jest jednej rasy, wyznaje głównie jedną religię i mówi jednym językiem (oczywiście w różnych regionach są pewne różnice ale niewielkie). Ale myślę że ~2 miliony które Borlach zaproponował będą idealne, a najlepsze byłoby ~2,2 miliona.
⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.
  •  

Borlach

Ale chwila. Jak może to być jednolity lud, skoro samo państwo nie może mieć więcej niż 300-200 lat, rządzone jest przez dynastię o obcym pochodzeniu i obejmuje bardzo różne klimatycznie i geograficznie regiony? Na północy masz lasy deszczowe, serce kraju oparte jest o brzegi wielkiej rzeki i jej dopływów a środek i wschód kraju to z tego co widzę najprawdopodobniej suche lasy subtropikalne i lesista sawanna. A na samym wschodzie podchodzisz prawie pod góry sięgające niekiedy ponad 11km. Nie ma opcji by na takim terenie istniał tylko jeden, jednolity lud.

Zaproponowałem 1-2 miliona przy założeniu, że Wertynia nie jest jednolita etnicznie
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

2 miliony na rok wspólny cywilizacji na poz. 2 jako w miarę jednolity naród, to nie wydaje mi się realne. Szczególnie, biorąc pod uwagę wspomnianą geografię, aby utrzymać jednolitość, potrzebne byłoby zwarte państwo z dobrą komunikacją (oświata/religia), co raczej jest niemożliwe dla narodu w takim miejscu o takim czasie. Wydaje mi się, że taka populacja musiałaby być dość pofragmentowana, i prawdopodobnie dość skłócona ze sobą...
  •  

F1req

#24
Dobra to załóżmy że Wertynia będzie podzielona na 4 księstwa w których będą żyły podobne ale różniące się ludy, mówiące podobnymi językami coś ala polski i czeski. W załączniku są pokazane mniej więcej granice występowania ludów ale zamierzam zrobić lekki burdel etniczny ala jugosławia. Są jeszcze jakieś pomniejsze ludy ale one są zaliczane do któryś z tych głównych. Ludy są wewnętrznie skłócone, dawniej dochodziło do wojen między nimi ale po zjednoczeniu Wertynii jest w miarę spokojnie, ponieważ zagrożenie ze strony Aang Qo'or jest ciągle duże.
Edit: Po zmianach rzek przez *Borlacha postanowiłem że będzie jednak 6 głównych ludów.
⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.
  •  

F1req

#25
Tak może wyglądać mapa etniczna
Edit: W takiej sytuacji Wertynia mogła by mieć ~2,2 miliona populacji?
Po ostatnich modyfikacjach rzek przez *Borlacha mapa etniczna będzie wyglądać inaczej.
⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.
  •  

Canis

No, panowie? Jaka opinia?
  •  

Borlach

Wertynia nie jest krajem mocno zurbanizowanym, nie ma też wysokiego poziomu rozwoju cywilizacyjnego. Nawet przy sprzyjających rolnictwu warunkach klimatycznych uważam, że populacja Wertynii powinna być gdzieś między 1 a 2 miliony. 2.2m to jednak trochę za dużo imo.

Co sądzi reszta?
PS: Bojler to przezwisko Vaylora, nie moje :P 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

F1req

#28
Czyli gdzieś 1,8 milionów?

⚔️ Nie chcemy Ci*ra na forze.
  •  

Canis

Cytat: Borlach w Marzec 10, 2020, 18:53:33
Wertynia nie jest krajem mocno zurbanizowanym, nie ma też wysokiego poziomu rozwoju cywilizacyjnego. Nawet przy sprzyjających rolnictwu warunkach klimatycznych uważam, że populacja Wertynii powinna być gdzieś między 1 a 2 miliony. 2.2m to jednak trochę za dużo imo.

Co sądzi reszta?
PS: Bojler to przezwisko Vaylora, nie moje :P
...ale mogą mieć wielożeństwo i po 30 dzieci na kobietę
  •