A gdyby tak...?

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 27, 2018, 22:07:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Cytat: Vaylor w Wrzesień 28, 2018, 15:53:58
Dobra. Ja się piszę. Trzeba w końcu wziąć udział w jakimś grupowym projekcie. Tylko.ostrzegam że nigdy nie tworzyłem a posteriori więc nie wiem co z tego wyjdzie. Też nadrabiam zaległości z natlangami więc zobaczę jak z czasem ale jesli nie będzie jakiś zbyt krótkich terminów to może i się wyrobię :)
Odrazu mówię że jak coś to będzie w stosunku do innych języków germańskich bardzo odizolowany więc może wyjść bardzo dziwny twór. ::-)

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 02:34:28
DELEGALIZACJA JAPOŃSKIEJ MUZYKI NA DYSKORDZIE DLA PANA BORLASZA.
ALBO BONLASZA, ROZUMIECIE - DOBREGO LECHITY, HE HE

Z pozdrowieniami dla Borlacha zatem:
https://m.youtube.com/watch?v=9HP8FTFbW30
To świetnie! Czekam na efekta! A im dziwniej - tym lepiej!

Cytat: Pluur w Wrzesień 28, 2018, 17:11:27
Cytat(WSZYSTKICH, TODSMER, MASZJO, KAZIMIERZ, DYNOZAUR, GARAIC, TEKIUER, CANISEŁ, ROBLACH, WAJLOR, TORKAN, KREWETEK!)
>fszytkih
> brak plóra
:'-( :'-(

A tak na serjo to (jeśli mogie :P) to piszę się na toto.
Nie tylko możesz, ale musisz. Jak nie - ban. Sory, taki mamy klimat.

Cytat: Борівой w Wrzesień 28, 2018, 22:12:32
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 02:29:02
Cytat: Борівой w Wrzesień 28, 2018, 00:17:06
Lol, może pociągnę panoński (jak kto nie pamięta: Łomeṅ' beiv teib cemot' caṇ̌ jeic' ṇ̌on ez' caṇ̌ łag'. :P )
Co Ty, na łatwiznę chcesz pójść?! Panie Todsmeru, czas ruszyć głową i postarać się coś nowego wymyślić! :P
Choć z drugiej strony, gdyby odświeżyć ortografię i pokombinować... no, no!
No akurat ten wybrałem, bo praktycznie nic nie mam tam zrobionego, ledwo wystarczyło do tego jednego zdania :P
Dużo rzeczy do zrobienia, żeby projekt miał ręce i nogi.
A, to zwracam honor. Dopuszczam język do proejktu.

Cytat: Caraig w Wrzesień 28, 2018, 22:48:27
Cytat: Борівой w Wrzesień 28, 2018, 22:12:32
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 02:29:02
Cytat: Борівой w Wrzesień 28, 2018, 00:17:06
Lol, może pociągnę panoński (jak kto nie pamięta: Łomeṅ' beiv teib cemot' caṇ̌ jeic' ṇ̌on ez' caṇ̌ łag'. :P )
Co Ty, na łatwiznę chcesz pójść?! Panie Todsmeru, czas ruszyć głową i postarać się coś nowego wymyślić! :P
Choć z drugiej strony, gdyby odświeżyć ortografię i pokombinować... no, no!
No akurat ten wybrałem, bo praktycznie nic nie mam tam zrobionego, ledwo wystarczyło do tego jednego zdania :P
Dużo rzeczy do zrobienia, żeby projekt miał ręce i nogi.
No na najładniejszą ortografię to na pewno nie wygra :P
Rzeczywiście, pod tym względem wybory najpewniej zostaną sfałszowane.
Przykro mi.
Możesz wygrać w innej konkurencji - zaproponuj ją.

Dynozaur

#16
OŚWIADCZENIE:

Ja, Dynozaur, nie zamierzam brać udziału w tym projekcie. Powód? Szacunek do siebie.

Pomysł rozruszania fora i ożywienia twórczości conlangerskiej rozumiem i szanuję. Ale to straszenie banem to już jakaś jebana patologja. I właśnie przez nie nie zamierzam brać udziału w pomyśle HP. Nie będę dawał mu tej satysfakcji, że przez jakieś autorytarne straszenie banem przez szeregowego moda (któremu przyśniło się, że jest jakimś guru) będę wykonywał na dwu łapkach jego wydumane rozkazy. Mam zasady, kurwa mać.

Widzę HP, że pod nieobecność Mauzera i Widsitha zaczynasz zgrywać samozwańczego head-admina. Tylko, że nikt ci takiej funkcji nie udzielił i nie dał prawa do banowania według swojego widzimisięcia. To jakaś twoja zjebana prywatna junta, do której ja dokładać się nie zamierzam.

Wiem, że to twoje straszenie banem to pewnie zwykłe pierdololo i pewnie chuja zrobisz, ale to nie zmienia faktu, że przesadnie się szarogęsisz i robisz rzeczy, które wykraczają daleko poza twoje kompetencje jako moderatora działowego. A jeżeli jesteś z tym poważny, to możesz mi dać bana już teraz, bo nie kiwnę palcem w bucie na twoje "carskie" komendy. I pierdol się.

PS: Chyba zacznę popierać Obcego z czystej przekory ;)
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 29, 2018, 12:39:31
OŚWIADCZENIE:

Ja, Dynozaur, nie zamierzam brać udziału w tym projekcie. Powód? Szacunek do siebie.

Pomysł rozruszania fora i ożywienia twórczości conlangerskiej rozumiem i szanuję. Ale to straszenie banem to już jakaś jebana patologja. I właśnie przez nie nie zamierzam brać udziału w pomyśle HP. Nie będę dawał mu tej satysfakcji, że przez jakieś autorytarne straszenie banem przez szeregowego moda (któremu przyśniło się, że jest jakimś guru) będę wykonywał na dwu łapkach jego wydumane rozkazy.

Widzę HP, że pod nieobecność Mauzera i Widsitha zaczynasz zgrywać samozwańczego head-admina Tylko, że nikt ci takiej funkcji nie udzielił i nie dał prawa do banowania według swojego widzimisięcia. To jakaś twoja zjebana prywatna junta, do której ja dokładać się nie zamierzam.

Wiem, że to twoje straszenie banem to pewnie zwykłe pierdololo i pewnie chuja zrobisz, ale to nie zmienia faktu, że przesadnie się szarogęsisz i robisz rzeczy, które wykraczają daleko poza twoje kompetencje jako moderatora działowego. A jeżeli jesteś z tym poważny, to możesz mi dać bana już teraz, bo nie kiwnę palcem w bucie na twoje "carskie" komendy. I pierdol się.

PS: Chyba zacznę popierać Obcego z czystej przekory ;)
E, przesadzasz strasznie, banan to był od początku żart. Ale za te pierdol się dostaniesz ode mnie na ulicy po pysku.

Innym problemem jest rzeczywiście to, że nie ma Widsida - ostatnio logował się w czerwcu(!).

Dynozaur

Może i żart, ale poniżający. Robienie z fora swoich niewolników (nawet w żartach) to jest kurwa słabe...

A na liścia/piąchę czekam.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 29, 2018, 12:57:39
Może i żart, ale poniżający. Robienie z fora swoich niewolników (nawet w żartach) to jest kurwa słabe...
Nie spojrzałem na to w ten sposób. Wszystkich urażonych za to rzeczywiście wypadałoby przeprosić, i z tego miejsca rzeczywiście przepraszam. Mea culpa.

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 29, 2018, 12:57:39
A na liścia/piąchę czekam.
Ok.

커래얟쓰

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 29, 2018, 12:57:39
Może i żart, ale poniżający. Robienie z fora swoich niewolników (nawet w żartach) to jest kurwa słabe...

Bez przesady, przecież jak się przeczyta cały post to czuć że to są jaja. Dynozaur, trochę dystansu  do siebie...

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 23:02:44
Rzeczywiście, pod tym względem wybory najpewniej zostaną sfałszowane.
Przykro mi.
Już wiem! Głosy będą liczone w Korei Północnej !
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Vaylor w Wrzesień 29, 2018, 14:03:12
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 23:02:44
Rzeczywiście, pod tym względem wybory najpewniej zostaną sfałszowane.
Przykro mi.
Już wiem! Głosy będą liczone w Korei Północnej !
To prawda, program liczący głosy rzeczywiście pochodzi z Korei Północnej. Skąd wiedziałeś? :P

A i chyba po wyczynie Pluura przedstawię dwa projekty!

Borlach

Ej no, po co robić awanturę o gówno, przecież to od początku było oczywiste że straszenie banem jest zwykłym żartem i nikt nikogo banować nie będzie. Serio, tu się nie o brak szacunku do siebie rozchodzi tylko o poczucie humoru i dystans xd
Cytat: Vaylor w Wrzesień 29, 2018, 14:03:12
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 23:02:44
Rzeczywiście, pod tym względem wybory najpewniej zostaną sfałszowane.
Przykro mi.
Już wiem! Głosy będą liczone w Korei Północnej !
Poza tym to sorry bardzo, ale kategoria nr 7 została wygrana automatycznie w chwili dołączenia przeze mnie mnie do projektu. Panowie, proszę się rozejść, nic tu po was! 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

커래얟쓰

Czyli wygra najbardziej koreański germlang!
싸얘비ᄉ챼!
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Borlach w Wrzesień 29, 2018, 14:08:37
Cytat: Vaylor w Wrzesień 29, 2018, 14:03:12
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 28, 2018, 23:02:44
Rzeczywiście, pod tym względem wybory najpewniej zostaną sfałszowane.
Przykro mi.
Już wiem! Głosy będą liczone w Korei Północnej !
Poza tym to sorry bardzo, ale kategoria nr 7 została wygrana automatycznie w chwili dołączenia przeze mnie mnie do projektu. Panowie, proszę się rozejść, nic tu po was! 
Moi przyjaciele z Korei mówią co innego XD
Cytat: Vaylor w Wrzesień 29, 2018, 14:10:41
Czyli wygra najbardziej koreański germlang!
싸얘비ᄉ챼!
Taki masz projekt? :P

Pluur

Cytat: DynozaurJa, Dynozaur, nie zamierzam brać udziału w tym projekcie. Powód? Szacunek do siebie. (...)
Oh i już wiem skąd te kłótnie, skoro Dyno nie skapnął się do końca, że toto żarty  :-[ :-[ :-[
  •  

Dynozaur

#26
Że to straszenie banem to pic na wodę to ja wiedziałem od początku (zresztą, zaznaczyłem to w swoim poście), ale to że HP zaczyna się rządzić jakby był tu jakimś głównym adminem to fakt i zwyczajnie mi się to nie podoba.


PS: Pluur, gdybym się teraz nie pultał, tylko sobie po cichu olał sprawę, to pierwszy lobbowałbyś o bana dla mnie. Więc nie pierdol, że nie znam się na żartach.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Przydałoby się tez zrobić małe porównanie leksyki naszych projektów (a też j. germańskich w ogóle), stąd, mój pomysł, by zebrać parę najbardziej znanych i germańskich słów, by móc je porównać.
Moja lista:

  • jajko
  • lód
  • państwo
  • góra
  • dom
  • woda
  • ja
  • my
  • wy
  • córka
  • deszcz
  • koń
  • król
  • jabłko
  • dzień
  • noc
  • człowiek
  • kobieta
  • ryba
  • biały
  • czarny
  • jeden
  • dwa
  • pięć
  • mieć
Słowa te dobrałem też ze względu na to, że mamy w nich zawarte wiele różnych fonemów występujących w pragermańskim. Jak ktoś uważa, że coś powinno być, lub też na odwrót - to czekam na propozycje. Jak nikt się nie odezwie w najbliższym czasie, to podam też listę z pragermańskim (jak ktoś chce też inny język, to powiedzcie, Pluur, Ty pewnie będzie chciał pranordycki?), a jak doda swoje pomysły, to i też rozszerzoną.

Pluur

Osobiście dodałbym do tej listy twojej jeszcze brakujące ogniwa ze Swadesha 35. Można by dodać też kilka tych typowo germańskich słów z substratu przedindoeuropejskiego - na pewno morze i statek!
Jeśli chodzi o prajęzyki to staronordyjski, nie pranordyjski jeśli już :P Myślę, że w tabeli obecne, najważniejsze germańskie też powinny być (niemiecki, skandynawski, angielski, islandzki chyba stykną).
  •  

커래얟쓰

Ja bym dodał jeszcze "pić" i "wilk".
Do tego jesion... Bądź co bądź to dość istotny element mitologi nordyckiej i jakoś bardzo by mi pasował w tym zestawieniu :P
  •