Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Mapy

<< < (3/7) > >>

Pluur:
Granice Pomorza też :D

Toivo:

--- Cytat: Yenzor w Maj 18, 2020, 00:24:26 ---Wiesz co, taka jest właśnie idea, że to althist minimalistyczny, świat bliźniaczo podobny do naszego.

--- Koniec cytatu ---
Może to i dobry pomysł. IMHO althisty często wyglądają tak, że jest jakaś wiodąca idea, a reszta zmian jest tylko po to, żeby coś zmienić. Dobrze skupić się na tym, co się tak naprawdę chce tym osiągnąć.

Todsmer:
Czechy byś jakoś lepiej przemyślał, bo teraz to są losowo przypisane prowincje do sąsiednich krajów (prócz części niemieckiej). No i sam Gdańsk na granicy Pomorza - przecież to jest niemożliwe, bo Gdańsk jako miasto i ważny port przy ujściu Wisły raczej nie byłby przy samej granicy.

Yenzor:

--- Cytat: Todsmer w Maj 18, 2020, 23:43:35 ---Czechy byś jakoś lepiej przemyślał, bo teraz to są losowo przypisane prowincje do sąsiednich krajów (prócz części niemieckiej).
--- Koniec cytatu ---
Czechy i Morawy w tym althiście miały zupełnie inną historię polityczną, a przez to kulturową i językową jeszcze we wczesnym okresie formowania się państwowości zachodniej Słowiańszczyzny. Część Moraw znalazła się pod rządami Polan i dlatego trafiła do Polski po II w. św. w ramach rekompensaty za Kresy - Ziemie Odzyskane funkcjonują tu tak samo jak u nas. No nie wiem, nie widzę w tym nic nierealistycznego. Trochę wyobraźni xd


--- Cytuj ---Gdańsk na granicy Pomorza - przecież to jest niemożliwe, bo Gdańsk jako miasto i ważny port przy ujściu Wisły raczej nie byłby przy samej granicy.
--- Koniec cytatu ---
Ale właściwie czemu niemożliwe?

Henryk Pruthenia:
Może nie tyle co niemożliwe, co raczej mało realistyczne. Polski handel był oparty w dużym stopniu o Wisłę, i Gdańsk był handlową bramą Polski. Jeżeli Pomorze byłoby na tyle silne, by zabrać Gdańsk i go długo utrzymywać, to najpewniej byłby skomunikowany z resztą także najkrótszą granicą lądową, obudowany pewnego rodzaju głębią strategiczną.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej