Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Mapy

<< < (2/7) > >>

Yenzor:

--- Cytat: Canis w Maj 17, 2020, 12:12:25 ---Ktoś tu chyba naprawdę nie lubił Czech...

--- Koniec cytatu ---

A wprost przeciwnie, ja wszystkie ludy i języki słowiańskie lubię, a Czechy szczególnie, ale kogoś musiałem poświęcić xd

Toivo:
Jak dobrze rozumiem, to mapka służy na razie tylko zilustrowaniu pomysłu z Czechami i Pomorzem? Bo poza tym, to trochę zbyt podobna do rzeczywistości. Np. czy granica polsko-niemiecka na Odrze i Nysie ma jakieś althistowe wytłumaczenie? Co z Łużycami? (Jeśli taka granica utrzymywała się od dawna, to może w dolnośląskiem/lubuskiem znajdą się jakieś niedobitki innych zachodnich Słowian?)

Z tym Pomorzem to fajna sprawa. Mogłoby jeszcze być potęgą morską na Bałtyku jak swego czasu Dania, z koloniami w dziwnych miejscach (Bornholm? Saaremaa? a co tam, może i Gotlandia?). Tak se tylko fantazjuję ;)

Yenzor:

--- Cytat: Toivo w Maj 17, 2020, 20:45:26 ---trochę zbyt podobna do rzeczywistości.

--- Koniec cytatu ---

Wiesz co, taka jest właśnie idea, że to althist minimalistyczny, świat bliźniaczo podobny do naszego. Nie chciało mi się robić całego uniwersum, to tylko tło dla języka pomorskiego, który mam już mniej więcej opracowany, a który chciałem wpisać we współczesny kontekst. Gdybym więcej namieszał z granicami, trzeba by się zastanowić nad nieco odmiennym rozwojem np. j. polskiego albo niemieckiego, innym układem geopolitycznym i w ogóle. Wolałem, żeby poza istnieniem Pomeranii i nieistnieniem Czech było jak najmniej różnic.

--- Cytuj ---Np. czy granica polsko-niemiecka na Odrze i Nysie ma jakieś althistowe wytłumaczenie?
--- Koniec cytatu ---

Takie samo jak u nas, Polska straciła Kresy po II w. św. a dostała ziemie historycznie polskie, ale od setek lat zniemczone.

--- Cytuj ---Co z Łużycami?
--- Koniec cytatu ---

Raczej całkowicie zniemczone. Natomiast w Czechach się mogły jakieś słowiańskie niedobitki ostać.

Pluur:
Tutejsze Polskie Morawy spokojnie by mogły być osobnym województwem.

Yenzor:

--- Cytat: Pluur w Maj 18, 2020, 17:12:54 ---Tutejsze Polskie Morawy spokojnie by mogły być osobnym województwem.

--- Koniec cytatu ---

Joo, podział administracyjny Polski, Niemiec i Pomorza są jeszcze do przekminienia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej