Nesdotir [Ziemlia]

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Październik 24, 2012, 11:58:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Ostatnio zacząłem wrzucać na wiki to co mam o języku nesdotirze. I mam takie małe pytanko, jak w tabelce na wiki umieścilibyście dźwięki [ɥ] oraz [w]?

O gramatyce wrzucę późniéj.

Noqa

Nie da się tej tabelki jakoś zmieniejszyć, Np. "Szczelinowe ejektywne palatalizowane" skrótem pisać. W takiej postaci strasznie nieintuicyjnie wygląda (przyzwyczaiłem się tabelki fonologii ogarniać bardziej, po tym w którym miejscu, co jest, a mniej śledzić to co w opisie wiersza/kolumny.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Feles

Można by też wyrzucić "Międzyzębowe" i "Zadziąsłowe".

CytatI mam takie małe pytanko, jak w tabelce na wiki umieścilibyście dźwięki [ɥ] oraz [w]?
Ten drugi – jako aproksymant miękkopodniebienny. Ten pierwszy – jako aproksymant podniebienny albo miękkopodniebienny spalatalizowany (dla patternowania z /w/).
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Wrzuciłem do artykułu sporo na temat czasownika (którego odmiana jest dość bogota, kto wié, jakie wpływy można zauważyć?) oraz o rzeczowniku.

http://jezykotw.webd.pl/wiki/Nesdotir

Drukarz

Może zanim ktoś się wypowie fachowo nt. języka, to ja się zapytam o jedną rzecz. Mógłbyś dodać tabelkę z literami - co jak się czyta? Bo póki co jest obszeerna tabelka z głoskami, a ja (i myślę, że nie tylko ja) aż tak dobrze się na cyrylicy nie znam.
  •  

Henryk Pruthenia

Chwilka, tylko przestawię na kolejność alfabetyczną z ipowskiéj, bo tak mam to zapisane na kompie. :D

Henryk Pruthenia

Minęło wiele, wiele lat od ostatniej mojej wzmianki o tym języku. Dziś oto, zacząłem go rozruszać. Na dziś, chciałbym podzielić się nowym zapisem nesdotiru (zał.). Niedługo skompletuję gramatykę.

Ghoster

#7
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Z pierwszym się zgodzę, ale zapis inny niż podwojenie mnie się nie podoba, już nie tak ugro będzie. Z tym drugim przeoczyłem. A wzór mongolski jest okropny i znów zapis jest niesymetryczny.

A i można zobaczyć parę znaków dodatkowych po tyldzie. Są to pozostałości starego zapisu i ze względu na sentyment zostaną w paru słowach i końcówkach.

Henryk Pruthenia

Bums, czasownik. Nie wszystko jeszcze, ale rzućta okiem!

Henryk Pruthenia

Skomentuj ktoś, bo skisnę ;.....; Gołsta, plz. :D

Lukas

Ta częstotliwość to super pomysł poza językami Artaxesa na forum chyba nie było. Sam cos podobnego z przyjemnością zastosuję u siebie. a zapis cyrylicą zbyt typowe jak na ciebie, ale i tak są pewne smaczki jak omega i cyryliczne ұ (to ostatnie typowo kazachskie).
  •  

Ghoster

#12
[...........]
  •  

Noqa

Ściągnąłem, otworzyłem i zamknąłem, gdy zobaczyłem tabelki.
Sorry, ale naprawdę taka tabelka nie zachęca, by się w nią wczytywać.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •