Kyon > Kyon

Nowy aprioryczny conworld Canisa, HP i Pluura [przygotowania]

(1/34) > >>

Canis:
Zanim zaczniemy poważnie rozwijać projekt, proponuję zrobić burzę mózgów, koncert życzeń i się troszkę przygotować. Wypiszcie swoje propozycje kilku ogólnych, konstytucyjnych reguł i życzenia do poddania dyskusji.

Z mojej strony propozycje

* Skorzystajmy z programu Space Engine. Wygeneruje nam topografię, do której każdy z nas będzie miał dostęp. Jeżeli wybierzemy na miejsce planetę, która będzie w jakimś fajnym miejscu w kosmosie (o ciekawym nocnym niebie), to mamy pole do popisu w conmitologii. Robiłem takie eksperymenty np. z planetami wybitymi z galaktyki, gdzie nocne niebo to żadnych gwiazd, tylko jedna wielka galaktyka.
* Jakie czasy? Średniowieczne? Nowożytne? Szczypta klimatów steampunkowych? Proponuję bez skrajnych klimatów fantasy i science-fiction (ofc. dopuszczalne w conmitologiach i sztuce).

Henryk Pruthenia:
1.Ja jestem jak najbardziej za średniowieczem. Renesans, barok, oświecenie, to wszystko, gdybyśmy mieli stworzyć świat nowoczesny musiałoby zostać przerobione, czyli długa mało potrzebna żmudna praca nad najmniej ważną częścią.
2. Program mi lotto.
3. Ja jestem za tym, by rozkład lądu miał postać Pangei. Duży ląd, położony głównie w północnej hemisferze (ale oczywiście, nie tylko!), i żaden jakiś większy ląd. Doprowadza to oczywiście to fajnych zjawisk geopolitycznych (wpływ państw w środku lądu dużo większy na państwa nadmorskie niż u nas).
4. Ja jestem za wzięciem obszaru heartlandu i jakiegoś państwa miasta nadmorskiego.
5. Jeżeli o rasy, to ja optuję za ludźmi i tylko ludźmi.

Pluur:
1. Ja osobiście jestem za klimatami ze szczyptą steampunku. Może by też tak wziąć średniowiecze z jakimś wynalazkiem, który w naszej rzeczywistości był po prostu później, jak na ten przykład bardziej skomplikowane maszyny obliczeniowe.
2. Co do nocnego nieba to jak najbardziej jestem za.
3. Co do Pangei może to być ciekawy pomysł, acz czy weźmiemy pod uwagę extrema jakie będą występować w takim położeniu? Temperatury, ograniczenie opadów, a do tego ukształtowanie może prowadzić do pustynnienia... - chyba, że w sercu jej jakiś duży zbiornik będzie.
4. Poruszając tematy okołojęzykowe: zastanowimy się nad wspólnym pismem, ew. kilkoma uniwersalnymi jak nasza łacinka, czy arabski? Czy każden rzepkę skrobie?
5. Rasy: a gdyby tak na dwóch (przy założeniu Pangeji) krańcach kontynentu powstały dwa gatunki ludzi, coś na wzór homo sapiens i homo neanderthalensis? Które jednak nie eliminują siebie, a tworzą (wrogie, bądź nie) cywilizacje.
6. Ja bym rzucił wodzę fantazji wobec flory i fauny, szczególnie flory - odmiany zimnych herbat i innych takich.
7. Trza by też obmyśleć orientacyjny czas od ostatniego zlodowacenia, przemagnesowania planety, co może mieć wpływ na cywilizację.
8. Co do samych cywilizacji - wtórujące sobie, czy raczej jedna nadrzędna (najbardziej rozwinięta) i reszta dość dzikszych?

Canis:
Siema, dzięki za odpowiedzi, oto moje przemyślenia:

1. Poziom rozwoju cywilizacyjnego: Wydaje mi się, że optimum w takim razie będzie średniowiecze (wczesne do późnego), a w bardzo ograniczonym stopniu także elementy steampunku. Proponuję przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że poziom rozwoju cywilizacyjnego nigdy nie jest równomierny. Proponuję, by dwie-trzy cywilizacje osiągnęły maksymalny poziom tzn. prymitywne maszyny parowe, ale tak, że na obecnym etapie nie wiedzą jeszcze, do czego ich używać. Żadnych łodzi podwodnych, parostatków i samolotów. Można natomiast popłynąć z klimatem steampunkowym w dekoracjach, architekturze, etc.

Proponuję również rozpocząć symulację w momencie, gdy nasze najbardziej rozwinięte cywilizacje (lub jedna z nich, dla realizmu) wchodzą w epokę wielkich odkryć - czyli zaczyna się eksploracja i kolonizacja znacznie bardziej prymitywnych ludów.

2. Geologia i nocne niebo: Superkontynent to fajna idea, ale nie znajdę tego w Space Engine o ile nie wezmę wodnej planety zwróconej zawsze jedną stroną do gwiazdy (co nas będzie ograniczać).
Jeśli chodzi o lokalizację układu planetarnego w samym kosmosie, to mam taki pomysł:

* Gwiazda jest położona na skraju galaktyki karłowatej.
* Galaktyka jest położona na skraju dużej galaktyki (Drogi Mlecznej, Andromedy)Efekt: W nocy jedna połowa nieba jest bardzo gęsto usiana gwiazdami, a druga nie ma ich w ogóle, zamiast tego jest duża galaktyka i pozostałe satelickie. Testowałem taki układ w malutkiej, eliptycznej (prawie zupełnie kulistej) galaktyce posiadającej około 52 miliony gwiazd położonej nad Drogą Mleczną. W nocy widać albo wiele gwiazd, albo widowiskową Drogę Mleczną oraz dwie mniejsze galaktyki, obłoki Magellana. Będzie to też zależało od obrotu planety i lokalizacji na powierzchni. W tle można zobaczyć też Andromedę. Zobaczcie sami, wcielcie się w prymitywnych ludzi, i wyobraźcie sobie jak odmienna będzie ich mitologia.
http://i.imgur.com/DFEXSsH.jpg
http://i.imgur.com/rn5i9Yd.jpg
http://i.imgur.com/K4HPVrH.jpg
Symulacja z powierzchni planety w nocy:
http://i.imgur.com/tVfSYSE.jpg
http://i.imgur.com/mIW3uA9.jpg - strona gwiezdna
http://i.imgur.com/weGqjNS.jpg - strona bezgwiezdna (widać Wielki Obłok Magellana i Mały Obłok Magellana)
http://i.imgur.com/RPCaKGD.jpg - Droga Mleczna w zenicie
Ofc planetę postaram się znaleźć ładniejszą, ta ma tylko ze dwa jeziora, a poza tym jest spalona i pustynna. Ale jeżeli ktoś chce sobie ją obejrzeć, oto numer katalogowy proceduralnie wyenerowanych planet do wpisania w wyszukiwarce SE: RS 8414-3-8-9460439-28 A4

3. Rasy: Ja również jestem za ludźmi, tylko i wyłącznie. Natomiast pomysł pojechania na całość z florą uważam za fantastyczny!


--- Cytuj ---Trza by też obmyśleć orientacyjny czas od ostatniego zlodowacenia, przemagnesowania planety, co może mieć wpływ na cywilizację.
--- Koniec cytatu ---
Przemyślcie to, ja nie posiadam dostatecznej wiedzy, by coś na ten temat mówić.

--- Cytuj ---Co do samych cywilizacji - wtórujące sobie, czy raczej jedna nadrzędna (najbardziej rozwinięta) i reszta dość dzikszych?
--- Koniec cytatu ---
Proponuję różne poziomy cywilizacji, różne kręgi cywilizacyjne, i całkiem duże odległości między nimi.

--- Cytuj ---Poruszając tematy okołojęzykowe: zastanowimy się nad wspólnym pismem, ew. kilkoma uniwersalnymi jak nasza łacinka, czy arabski? Czy każden rzepkę skrobie?
--- Koniec cytatu ---
Proponuję, by każdy sobie coś wymyślił, chyba, że tworzymy cywilizacje blisko siebie (co również jest do rozważenia). Ja chciałbym w końcu znaleźć żywy conworld dla ayu, więc na pewno na komputerze będę posługiwał się greką, ale oczywiście conpismo się znajdzie.

Co myślicie?

Canis:
Znalazłem bardzo fajną planetę o proponowanych przeze mnie właściwościach. Niestety, Pangei chyba nie da się zrobić, choć spróbuję!
2048 x 2048 MAPA POWIERZCHNI USUNIĘTE CHMURY I ATMOSFERA
http://i.imgur.com/wdDfb6r.jpg PLANETA Z CHMURAMI
http://i.imgur.com/M1LgHO9.jpg WIDOK BEZ CHMUR
Numer katologowy Space Engine: RS 8414-5-7-615188-1 5
Typ: planeta (7524,94 km średnica, 0,5899 ziemskiej; 0,19838 mas Ziemi, grawitacja 0,5701 g, średnia temperatura 11,492oC, okres orbitalny: 136,35 dni ziemskich = 1 rok, okres obrotu: 1,813 dni ziemskich = doba), wokół słońca (typ widmowy K2 V, pomarańczowy karzeł, 0,7553 mas słońca, jasność 0.32545, temperatura 4626,9oC, planety: 12), satelity: 3 (typ księżycowy 1035 km średnica, 0,081138 średnicy ziemskiej, 0,00045404 masy ziemskiej, grawitacja 0,068968 g, średnia temperatura 23,152 oC, okres orbitalny i obrotu: 20h 00m 30s 92 setne; poza tym dwie asteroidy 31,771 km i 58,154 km).

Dołączam jeszcze film jakości ziemniaczanej zw. z tą planetą.
http://plays.tv/video/567e8e11c41d5b3cf4
Następnym razem zwiększę jakość nagrywania...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej