Kyon > Kyon

Nowy aprioryczny conworld Canisa, HP i Pluura [przygotowania]

<< < (2/34) > >>

Pluur:

--- Cytuj ---1. Poziom rozwoju cywilizacyjnego: Wydaje mi się, że optimum w takim razie będzie średniowiecze (wczesne do późnego), a w bardzo ograniczonym stopniu także elementy steampunku. Proponuję przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że poziom rozwoju cywilizacyjnego nigdy nie jest równomierny. Proponuję, by dwie-trzy cywilizacje osiągnęły maksymalny poziom tzn. prymitywne maszyny parowe, ale tak, że na obecnym etapie nie wiedzą jeszcze, do czego ich używać. Żadnych łodzi podwodnych, parostatków i samolotów. Można natomiast popłynąć z klimatem steampunkowym w dekoracjach, architekturze, etc.

Proponuję również rozpocząć symulację w momencie, gdy nasze najbardziej rozwinięte cywilizacje (lub jedna z nich, dla realizmu) wchodzą w epokę wielkich odkryć - czyli zaczyna się eksploracja i kolonizacja znacznie bardziej prymitywnych ludów.

--- Koniec cytatu ---
Bardzo dobry pomysł! Mam jednak pytanko a propos programów tworzących porządne grafiki, ale jednak nie nadzbyt toporne (program, nie grafika) - by poszaleć w dekoracji, li architekturze, abo właśnie mapach etc.. I drugie - co z maszynami obliczeniowymi, bo gdy założymy, że owe (choćby tylko dodawały i odejmowały) by istniały to też może sporo zmienić


--- Cytuj ---W  nocy jedna połowa nieba jest bardzo gęsto usiana gwiazdami, a druga nie ma ich w ogóle, zamiast tego jest duża galaktyka i pozostałe satelickie. Testowałem taki układ w malutkiej, eliptycznej (prawie zupełnie kulistej) galaktyce posiadającej około 52 miliony gwiazd położonej nad Drogą Mleczną. W nocy widać albo wiele gwiazd, albo widowiskową Drogę Mleczną oraz dwie mniejsze galaktyki, obłoki Magellana. Będzie to też zależało od obrotu planety i lokalizacji na powierzchni. W tle można zobaczyć też Andromedę. Zobaczcie sami, wcielcie się w prymitywnych ludzi, i wyobraźcie sobie jak odmienna będzie ich mitologia.
--- Koniec cytatu ---
Pomysły interesujące i mnie odpawiadające, jednak mam pytanie dotyczące widoczności na niebie na poszczególnych półkulach, czy porach roku - dałoby radę ogarnąć grafiki?


--- Cytuj ---Przemyślcie to, ja nie posiadam dostatecznej wiedzy, by coś na ten temat mówić.
--- Koniec cytatu ---
Proponuje coś na kształt ziemskiego 1000 roku, ocieplenie temperatury na kontynencie doprowadza do powstania nowych państw, miast i terenów do zamieszkanie. Co do przemagnesowania możemy zrobić taki psikus naszym mieszkańcom i umiejscowić ich w trakcie takiego przemagnesowania, a co za tym idzie wynaleziony magnes będzie tylko i wyłącznie zabawą
> oparcie nawigacji tylko na gwiazdach (acz w takim układzie nie wiem jak to do końca ma wyglądać)
> magnes tylko zabawką jest


--- Cytuj ---Proponuję różne poziomy cywilizacji, różne kręgi cywilizacyjne, i całkiem duże odległości między nimi.
--- Koniec cytatu ---
Ok, ja zaklepuje sobie taki średniozaawanasowany nastawiony na większe zaawansowanie, niźli mniejsze.


--- Cytuj ---Proponuję, by każdy sobie coś wymyślił, chyba, że tworzymy cywilizacje blisko siebie (co również jest do rozważenia). Ja chciałbym w końcu znaleźć żywy conworld dla ayu, więc na pewno na komputerze będę posługiwał się greką, ale oczywiście conpismo się znajdzie.
--- Koniec cytatu ---
W takim razie do dzieła!

Henryk Pruthenia:
A nie dałoby się innej mapki zrobić? Bo te plamki przypadkowo porozrzucane po mapie to tak nie do końcu jest to.

Canis:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 27, 2015, 16:00:14 ---A nie dałoby się innej mapki zrobić? Bo te plamki przypadkowo porozrzucane po mapie to tak nie do końcu jest to.

--- Koniec cytatu ---
Zobaczę, co się da zrobić.

Canis:
A coś w tym stylu będzie lepsze? Trzy wygenerowane mapki wrzucam, ofc. można je potem zazielenić jakimś gimpem czy czymś, to w końcu ma być tylko drobna pomoc.Pluur:
Mi mapka odpowiada

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej