と|カおヘ'' ま'ぬ`` D'`サ.'`ロ き'`ヨ.ハ''Cの` Cesarstwa Tiłoharyno

Zaczęty przez ɈʝĴ, Czerwiec 14, 2017, 20:35:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

ɈʝĴ

と|カおヘ''   ま'ぬ``   D'`サ.'`ロ   き'`ヨ.ハ''Cの`
Cesarstwa Tiłoharyno
[t͡so˧ʊː˧ʔa˧ɦɛː˩˥ ɱa˧˥ɴʊ˥˩ ɱɯ˩˧˩ʂaː˩˧˩ɺoː˧ ʈɪ˩˧˩wo˧ɦaː˩˥ɺɯːŋo˧˩]
To państwo położone jest na miejscu pomarańczowej plamy.
Spoiler
[Zamknij]
Ustrój: Monarchia absolutna
Władca: よル.`' [jo˧ʁʊː˥˧˥]
Podział administracyjny:
Spoiler
[Zamknij]
Spoiler

1. Cesarstwo Środkowe
2. Marchia Dwumorska
3. Wielkie Morze Otoczone Lądem
4. Marchia Dolna
5. Marchia Zielona
6. Marchia Górna
7. Marchia Zbrojna
8. Marchia Wężowa
9. Marchia Koralowa
10. Marchia Świetlna
11. Prefektura
[Zamknij]
Poziom cywilizacyjny:
A) Średni 3,0
Ą) Dwór cesarski 5,0
B) Magnaci, Kapitaliści i Najwyżsi Duchowni 4,2
C) Mieszczanie 3,8
Ć) Ziemianie 3,1
D) Chłopi 2,7
E) Mieszkańcy Zadupi 1,9
Ę) Zwierzęta 0,0
  •  

zabojad

Wybacz, ale
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 14, 2017, 20:35:50
と|カおヘ''   ま'ぬ``   D'`サ.'`ロ   き'`ヨ.ハ''Cの`
Moje oczy krwawią.
Btw. czy u podstaw Kyona nie miało być zakazu korzystania z nie conworldowych ortografii przy założeniu, że łacinka jest tylko transkrypcją z conscriptu?
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Todsmer

Nie, przecież są również ortografie niełacinkowe - np. oparte na piśmie greckim czy chińskim. Ale to chyba wszędzie transkrypcje.
  •  

Borlach

Czyli jak mam rozumieć ten spis rozwoju cywilizacyjnego - w ogólnej klasyfikacji Cesarstwo jest na 3 stopniu rozwoju? Poza tym miło widzieć kolejne, już trzecie (!) państwo o jedynym słusznym ustroju absolutystycznym.
Ale może chociaż słów kilka o Cesarstwie i jego ludzie, tak jako wstęp?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 14, 2017, 20:35:50
と|カおヘ''   ま'ぬ``   D'`サ.'`ロ   き'`ヨ.ハ''Cの`
Czemu ヘ''  skoro jest べ, czemu き'` skoro jest ぎ jak i czemu ハ'' skoro analogicznie istnieje バ itp.?
Skoro już wybrałeś pismo japońskie to nie lepiej wybrać sobie jakieś kanji, ew. odpowiedni znaczek z hiragany/katakany z przyjęciem, że samogłoska będzie niema zamiast mieszać z łacinką? Przez te wymieszanie alfabetów efekt jest koszmarny. :v Nie rozumiem też po co mieszasz hiraganę z katakaną jeśli jak dobrze rozumiem jest to ino transkrypcja..

Litewski = Białoruski
  •  

ɈʝĴ

Cytat: マシオ w Czerwiec 15, 2017, 00:55:41
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 14, 2017, 20:35:50
と|カおヘ''   ま'ぬ``   D'`サ.'`ロ   き'`ヨ.ハ''Cの`
Czemu ヘ''  skoro jest べ, czemu き'` skoro jest ぎ jak i czemu ハ'' skoro analogicznie istnieje バ itp.?
Skoro już wybrałeś pismo japońskie to nie lepiej wybrać sobie jakieś kanji, ew. odpowiedni znaczek z hiragany/katakany z przyjęciem, że samogłoska będzie niema zamiast mieszać z łacinką? Przez te wymieszanie alfabetów efekt jest koszmarny. :v Nie rozumiem też po co mieszasz hiraganę z katakaną jeśli jak dobrze rozumiem jest to ino transkrypcja..
Nie używałem nigori,bo te kreseczki u mnie oznaczają tony i może być ヘ'' i ヘ`` więc trochę dziwnie było do wszystkiego używać nigori.
Cytat: Borlach w Czerwiec 15, 2017, 00:05:22
Czyli jak mam rozumieć ten spis rozwoju cywilizacyjnego - w ogólnej klasyfikacji Cesarstwo jest na 3 stopniu rozwoju? Poza tym miło widzieć kolejne, już trzecie (!) państwo o jedynym słusznym ustroju absolutystycznym.
Ale może chociaż słów kilka o Cesarstwie i jego ludzie, tak jako wstęp?
Tak. Ogółem Cesrstwo jest na 3 stopniu rozwoju ( ale mają sztuczne ognie). A kilka słów o Cesarstwie  będzie  dzisiaj lub jutro
  •  

ɈʝĴ

O Ustroju w Cesarstwach Tiłoharyno
Nazwa
Na początek wyjaśnię dlaczego Cesarstwa , a nie Cesarstwo. Nazwa ta funkcjonuje bo istnieje więcej niż jeden cesarz,w każdej Marchii zasiada jeden ekscesarz
oraz jest jeszcze cesarz główny co daje w sumie 10 cesarzy. Zaś część Tiłoharyno oznacza po prostu ten lud.
Jak powstają ekscesarze?
Żadna marchia nie ma własnego wojska, więc wojowie są rozporządzani przez głównego cesarza. Jeśli przez nieodpowiednie finanse i/lub ilość żołnierzy
umrze ekscesarz lub marchia straci około 30% swojej powierzchni to wtedy główny cesarz traci koronę i zostaje marchistą, jeśli poprzedni marchista przeżyje zostaje elektorem II stopnia.
Wybór cesarza
Cesarzem może zostać każdy z rodziny królewskiej kto skończył 16 lat (ziemskich) i ukończył z wynikiem pozytywnym (97%) Wielki Egzamin (pytania z historii, geografii, języka, języków obcych, muzyki, sztuki, ogrodnictwa, religii, polityki, biologii, retoryki, matematyki, alchemii, inżynierii, gotowania, dialektyki, astronomii, logiki i strategii). Jeśli taka osoba zgłosi się zostaje cesarzem, jeśli zgłosi się więcej niż jedna osoba do gry dołączają elektorzy I i II stopnia. W tym przypadku wybór musi być jednomyślny (inaczej elektorzy nie mogą jeść, pić ani spać).
Czym różnią się elektorzy I i II stopnia
Elektorzy I stopnia to osoby z rodziny cesarskiej ,które ukończyły 15 lat i nie kandydują na cesarza.
Elektorzy II stopnia to Triumwirat Prefektury, Bibliotekarz Cesarski, Marchiści, którzy przeżyli zmiany władzy w swojej marchii, ichni Papież, Mistrzowie Gildii i Ogrodnik Państwowy, i osoby, które zdały Wielki Egzamin na 100%.
Różnią się oni tylko tym, że elektorzy I stopnia mogą zostać cesarzem.

I to tyle słowem wstępu :-).
  •  

ɈʝĴ

Dobrze, więc podaję cechy cesarza よル.`'
1. Wojskowość 6
2. Zmysł polityczny 11
3.  Obyczajność 8
4. Religijność 7
5. Zainteresowanie nauką 10
6. Zainteresowanie kulturą 10
7. Kultura osobista 10
8. Skłonność do okrucieństwa 3
9. Zachowanie po używkach 5
10. Poparcie dla władcy 12
11. Poglądy polityczne 10
  •  

ɈʝĴ

Proste kalendarium:
-1040 założenie Guangliang
0 założenie najstarszego miasta w Cesarstwie (サ.'`き) przez przodków cesarza. Symboliczny początek Cesarstwa.
5599 na cesarskim tronie zasiada よル.`'
5660 rok obecny
  •  

Canis

Cytat: zabojad w Czerwiec 14, 2017, 23:25:20
Wybacz, ale
Cytat: ɈʝĴ w Czerwiec 14, 2017, 20:35:50
と|カおヘ''   ま'ぬ``   D'`サ.'`ロ   き'`ヨ.ハ''Cの`
Moje oczy krwawią.
Btw. czy u podstaw Kyona nie miało być zakazu korzystania z nie conworldowych ortografii przy założeniu, że łacinka jest tylko transkrypcją z conscriptu?
Kyon to ma być świat stricte aprioryczny, ale bez puryzmu. W szczególności na komputerach stosujemy różne pisma, oczywiście należy raczej założyć, że to jest transliteracja czegoś natywnego, czym na komputerze nie popiszesz.
Także takiego założenia nie ma.
  •  

Obcy

Cytat: Canis w Czerwiec 17, 2017, 12:22:04
Kyon to ma być świat stricte aprioryczny, ale bez puryzmu. W szczególności na komputerach stosujemy różne pisma, oczywiście należy raczej założyć, że to jest transliteracja czegoś natywnego, czym na komputerze nie popiszesz.
Także takiego założenia nie ma.

A cóż to za problem pobawić się krzywymi Beziera i stworzyć własną czcionkę? Polecam Type Light. Tak powstało moje laryngijskie pismo na komputery, ale czcionka + układ klawiatury się gdzieś skasowały.
  •  

Todsmer

Cytat: Obcy w Czerwiec 17, 2017, 15:02:05
A cóż to za problem pobawić się krzywymi Beziera i stworzyć własną czcionkę? Polecam Type Light. Tak powstało moje laryngijskie pismo na komputery, ale czcionka + układ klawiatury się gdzieś skasowały.
A cóż to za problem pobawić się pędzlem i namalować sceny z konworldu...
  •  

Pluur

Nie chcę tutaj kontynuować wątku niezwiązowanego z tematem, ale tutaj jest bardzo proste narzędzie, które może pomóc w tworzeniu pisma (szczególnie koreanopodobnego).
  •  

Obcy

Cytat: Pluur w Czerwiec 17, 2017, 16:39:10
Nie chcę tutaj kontynuować wątku niezwiązowanego z tematem, ale tutaj jest bardzo proste narzędzie, które może pomóc w tworzeniu pisma (szczególnie koreanopodobnego).

Tylko jedyną wadą jest to, że jest to pismo rastrowe, to znaczy sypie się nieco po powiększeniu. Zaletą stosowania krzywych (czyli ogólniej mówiąc wektorowych czcionek) jest skalowalność i nieco mniejszy całkowity rozmiar.
  •  

Pluur

Zgadzam się, jednak praca na Type Light jest chyba trudniejsza. I to znacznie.
  •