Wesołych Świąt

Zaczęty przez spitygniew, Grudzień 24, 2011, 14:45:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wedyowisz

Wszystkiego najlepszego wszystkim martom naszego forum!
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Ліцьвін


Зычу посьпехаў з аказыі 100-годзьдзя Беларускай Народнай Рэспублікі!

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Cytat: マシオ w Marzec 25, 2018, 15:33:30

Зычу посьпехаў з аказыі 100-годзьдзя Беларускай Народнай Рэспублікі!
Ciekawa ta gwiazda między jedną, a drugą datę, przypomina jest identyczna z tą stosowaną przez  Udmurtów.
  •  

Ліцьвін

To słowiański, bałtycki i ugrofiński znak pogański będący na ornamencie wszystkich ludowych strojów Europy Wschodniej. Mamy symbole wspólne z Bałtami i Finami.

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Cytat: マシオ w Marzec 25, 2018, 16:21:44
To słowiański, bałtycki i ugrofiński znak pogański będący na ornamencie wszystkich ludowych strojów Europy Wschodniej. Mamy symbole wspólne z Bałtami i Finami.
Wow, myślałem, że to jakiś nowotwór, acz ładny! :D
  •  

Pluur

  •  

Obcy

Każdemu, kto należy do Jedynej Słusznej Chrześcijańskiej Wiary Słowian, życzę wesołych Świąt!
  •  

Obcy

Dzisiaj na całym Kontynencie jest obchodzony Dzień Jedności, który jest spadkobiercą pogańskiego Święta Plonów. W takie dni Wyspiarczycy zastanawiają się nad sensem swojego życia i dziękują naturze i ludziom za wszystko, co dobre. Również jest to święto wszystkich rodzimowierców, na Kontynencie szacowanych na ok. 15%. Również dla mnie jest to okazja do głębszych refleksji nad istnieniem moich sztucznych języków i conworldu. Z tej okazji życzę każdemu uczestnikowi PFJ sporo inspiracji, dużo pracowitości i coraz więcej dyskusji o wysokiej wartości językoznawczej. Co do mojej aktywności, to może do początku roku 2019 na Wiki spodziewajcie się w założeniu omówionych w sposób dość kompleksowy dwóch conlangów, które niesamowicie zmieniły historię zarówno moją, jak i conworldową: język astralogermański - lingua franca Zachodu oraz jedyny conlang częściowo wprowadzony do mojego formalizmu myślenia - oraz język nisidzki - lingua franca Wschodu oraz język, który miał niebagatelny wpływ na rozwój niemal wszystkich innych moich konlangów, a także dostarczył do reszty kultur wielu prądów filozoficznych i duchowych.

Gəud's Oineren!
  •  

Ainigmos

#203
Tym razem po aramejsku z czasów Jezusa Chrystusa podobnie jak w syriackim (tyle że odwracając przegłos z <a> na <o> w wygłosie i rewokalizując <e> w śródgłosie ostatniego wyrazu):

Ceda bricha 'u-risheh d-shata brechta (Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku)
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •