Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

CytatJa też bym był chętny. Jak wiecie jestem płodniejszym conworlderem niż conlangerem.

Dobrze, ale nie przyjmę do conworldu języków jakkolwiek spokrewnionych z ziemskimi. Tutaj zapominamy o Ziemi (oczywiście, pod względem kulturowym (ale nie religijnym) można trochę skopiować)

Cytat: Pluur w Luty 24, 2013, 11:36:24
CytatNie rozumiem, o co ci chodzi. To na Wiki jest najzwięźlej napisane jak było można. :P O jakie konkretne fakty pytasz?

A takie szczegóły jak historia to omawialiście? A jak to jest z 'podziałem cywilizacyjnym' kiedyś tu gdzieś czytałem, że ma być podział  'Azja', 'Europa' itd. (pod względem cywilizacyjno-rozwjowo-kulturalnym), utrzymało się to?

Było coś takiego, ale słabo omówione chyba.

CytatA i jaki jest najnowszy podział polityczny w Aerze, bo znalazłem kilka owych mapek i nie wiem kera jest najnowsza - może by je od nowa zrobił?

W żadnym wypadku. Jest mapa na dole - tam, gdzie masz podział na użytkowników.
  •  

Spiritus

A może by w ogóle Aer wywalić i stworzyć nowy świat. W Aerze jest już chyba za bardzo nasyfione.
  •  

Pingǐno

Cytat: Spiritus w Luty 24, 2013, 12:03:56
A może by w ogóle Aer wywalić i stworzyć nowy świat. W Aerze jest już chyba za bardzo nasyfione.

NIE.
  •  

Spiritus

  •  

Pluur

#559
Czyli rozumiem, że ta mapka: http://jezykotw.webd.pl/wiki/Plik:Aer_users.png jest aktualna? ja?

EDIT: Jeżeli można, to rezerwuję ten obszar:
  •  

Spiritus

Ja w rakim razie zajmuję to:

  •  

Pingǐno

Cytat: Spiritus w Luty 24, 2013, 12:33:12
Why not?

Bo nie i już.

@ups:
Potem zaktualizuję mapy na Wiki. Mam nadzieję, że postaracie się o ścisłą aprioryczność.
  •  

Pluur

Spoko oko :D
Język też zrobię dość aprioryczny, a można pismo, po części z ziemskich wżąć? I jeszcze jedno, na wiki pisze że jest wiek XVII-XVIII,a mogę wyjechać (jako zaawansowansze państwo) do początków XIX wieku?
  •  

Pingǐno

Cytat: Pluur w Luty 25, 2013, 17:04:33
Spoko oko :D
Język też zrobię dość aprioryczny

Nie dość. CAŁKIEM.
Trochę aprioryczne języki to nadal aposterioryczne języki.

Cytat, a można pismo, po części z ziemskich wżąć?

Polemizowałbym. Ja bym jakieś oficjalne, aprioryczne dał.

CytatI jeszcze jedno, na wiki pisze że jest wiek XVII-XVIII,a mogę wyjechać (jako zaawansowansze państwo) do początków XIX wieku?

Musiałbyś mieć dokładnie uzasadniony powód, ale odpowiedź na razie brzmi: NIE

Takie stimpankowe klimaty wchodzą w grę. :>
  •  

Silmethúlë

Cytat: Pingǐno w Luty 25, 2013, 20:52:02
Musiałbyś mieć dokładnie uzasadniony powód, ale odpowiedź na razie brzmi: NIE

Takie stimpankowe klimaty wchodzą w grę. :>
Nie żebym był w temacie, ale steampunkowe klimaty to zdecydowanie XIX wiek.
  •  

Pingǐno

Miałem ledwą tróję z historii na koniec gimnazjum, chociaż Ghoster wspominał, że godziłby się na ten klimat. Przecież nie musimy całkiem powielać historię ziemską.
  •  

skomand

Czy Aer nadal jest cztery razy większy od ziemi i co to w ogóle oznacza?
  •  

Todsmer

  •  

skomand

#568
OK.
Czy obecny rok to nadal 800?
Czy kontynent na południowym zachodzie moglibyśmy uznać za izolowany w najbardziej rozwiniętych regionach będący na poziomie zurbanizowanego neolitu?
Czy moglibyśmy przyjąć że na nie których kontynentach będziemy tworzyć państwa o niższym stopniu rozwoju?
Komuś coś zająłem?
  •  

Pluur

CytatCzy obecny rok to nadal 800?

Wiek XVII/XVIII

A jeśli chodzi o mapę to zająłeś mi te tereny zaznaczone na czerwono:
  •