Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Cytat: Pingǐno w Sierpień 03, 2012, 15:45:08
A, i zmienię zdanie o strefach klimatycznych. Na pewno nie będzie tak równo. (...)
To przecież wiadomo, sam to napisałem.
  •  

Vilène

Ej, mała prośba do was – jak już wszystko poustalacie, wrzućcie krótki opis tego świata i zasady zabawy na Wiki, bo niektórym nie chce się czytać tylko 30 stron tematu, a też chcieliby dołączyć.
  •  

Ulf

#92
Sam miałem o tym napisać i na pewno takie coś będzie ale trzeba (chyba) jeszcze poustalać kilka rzeczy.
To ktoś chce zmienić te strefy klimatyczne czy nikomu się nie chce i zostaje jak jest?
  •  

tob ris tob

#93
Naskrobałem coś takiego.

Legenda:
czerwone linie - równik, zwrotniki (nie wiem, na jakich szerokościach mają być, więc dałem tak)
niebieskie strzałki - prądy zimne
jasnozielony - klimat równikowy mokry
zielonoszary - klimat równikowy suchy (tak, wiem, że takiego czegoś nie ma, ale chodzi o taką bardziej suchą wersję... no, wiadomo)
żółty - hipotetyczne pustynie
pomarańczowy - klimat zwrotnikowy suchy
jasnoniebieski - umiarkowany morski
ciemnozielony - umiarkowany kontynentalny
szary - zimno jak... no, bardzo zimno
reszta - nie mam pojęcia. obecnie.
Dzień dobry :-)
  •  

Todsmer

#94
Ja jestem za tym, jak teraz jest. Tylko oczywiście każdy może wprowadzić pewne zmiany w swoim kraju - np wysoko położony - chłodniej, ciepły prąd morski - cieplej, odgrodzony górami od wilgotnych wiatrów - suchy, monsuny - wilgotny, itp. Oczywiście jestem otwarty na zmiany, ale raczej kosmetyczne, bo przy założeniu, że planeta ma podobne wychylenie osi jak Ziemia, strefy powinny się tak mniej więcej rozłożyć.

EDIT:
@Tоб рiс тоб:
Źle porozmieszczane prądy. Zauważ, że prąd zimny raczej nie może się zaczynać w tropikach ;P No i raczej nie może być zimny prąd po wschodniej i zachodniej stronie akwenu, one raczej cyrkulują.
  •  

Ulf

Zostajemy z wersją tqr i robimy podsumowanie czy lud woli wersję Tоб рiс тоб?
  •  

Todsmer

Mogę poprawić wersję Tобa, tylko będę musiał powymyślać góry (większość widać już teraz, no ale zawsze), a to się może komuś nie spodobać ;)
  •  

Ulf

Myślę że jednak lepsza jest Twoja propozycja z możliwością drobnych zmian do każdego kraju.
  •  

tob ris tob

Ja tam specem od geografii nie jestem, kierowałem się tylko tym, że:
- pasaty wieją tak, jak wieją,
- prądy płyną tak, jak wiatry stałe,
- jeżeli coś płynie w kierunku równika, to jest zimne.

Ja bym wolał wersję Buki tqr, ale żeby te paski po prostu nie były równej szerokości.
Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

Poczekajcie, sam zrobię. :d

A ukształtowanie powierzchni dla Dasunne jest do małych poprawek, ale jednak zrobiłem wcześniej.
  •  

Todsmer

Moim zdaniem prądy powinny wyglądać mniej więcej tak:
  •  

Ulf

#101
Zdecydujmy się w końcu i róbmy podsumowanie bo będziemy tylko zmieniać cały czas.
  •  

Pingǐno

Cytat: Ulf w Sierpień 03, 2012, 17:35:35
Zdecydujmy się w końcu i róbmy podsumowanie bo będziemy tylko zmieniać cały czas.
Nie od razu Kraków zbudowano.

Hmm, a nie można byłoby tego prądu na samym wschodzie zamienić z tym zimnym miejscami?
Albo dobra, niech bedzie :P
  •  

Ulf

A który wariant stref klimatycznych przyjmujemy?
  •  

Pingǐno

Cytat: Ulf w Sierpień 03, 2012, 17:42:54
A który wariant stref klimatycznych przyjmujemy?

CytatPoczekajcie, sam zrobię. :d
  •