Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Bo zrobiłeś to w tak niemiły sposób. :(
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#526
[...........]
  •  

Pingǐno

Cytat: Ghoster w Wrzesień 17, 2012, 21:18:20
Powinienem był dodać emotkę na końcu? xd

No, w tej epoce już jest to kulturą w Internecie.
  •  

Pingǐno

Przepraszam, że postpodpostem, ale chcę kogoś zachęcić do zebrania wszystkich map fizycznych i złożyć do przysłowiowej kupy, aby powstała cała mapa fizyczna Ajeru.
Ktoś ma óchotę?
  •  

spitygniew

Sorry za szczerość, ale ten conweld jest chujowy.

:PPPPPPPPP
P.S. To prawda.
  •  

Pingǐno

Cytat: spitygniew w Wrzesień 26, 2012, 15:18:05
Sorry za szczerość, ale ten conweld jest chujowy.

:PPPPPPPPP

XD SZKODA, ŻE NIE POWIEDZIAŁEŚ TEGO ZA GHOSTERA

Poza tym, ty i tak nie chciałeś w tym uczestniczyć :>
  •  

spitygniew

Ale ja chcę w tym uczestniczyć, i uczestniczę (tak, tak, ale obiecuję że wkróce się czegoś doczekacie), nawet próbowałem coś zrobić, żeby był mniej chujowy, no ale z tego co widzę moich rad nikt nie posłuchał.

Bo jak Jaruzję uważam za fenomen i dzieło lepsze od wszyskich trzech Bethisadów, tak ten świat jest po prostu nieciekawy, robiony od końca, totalnie niespójny, za bardzo aprioryczny (ta wasza jebana cyrylica, całe szczęście że bodajże łacinę wycofano - swoją drogą, jakim trzeba być leniem, żeby nie chcieć stworzyć własnego alfabetu? Ja to uznaję za jedną z największych atrakcji), i totalnie pozbawiony jakiegokolwiek klimatu. Główną wadą jest chyba ta niespójność, każdy robi swój kraj bez konsultacji z resztą, prezentując tylko jakieś bzdety pokroju towarów eksportowych czy waluty, a brak w większość opisów państw rzeczy najważniejszej, czy historii. I tak to nie wygląda jak jeden conworld, tylko jak śmietnik do wrzucania własnych szkiców. Chyba że ten świat to jakiś raj Hegla, gdzie kazde z państw otoczone jest murem i nie ma żadnych kontaktw z resztą...

Ja na razie jestem na etapie prajęzyka dla moego regionu, gdy będę wymyślał resztę, skonsultuję się z Pruthenią i Ghosterem którzy współdzielą ze mną kontynent (choć zaraz, ten drugi bodajże zrezygował?), a najleiej będzie jeśli będziemy tworzyć go razem.
P.S. To prawda.
  •  

Pingǐno

No, i ja się zgadzam, no. Tylko, że ja tego konweldu nie wymyśliłem. ;P Jeśli chodzi też o kształt Konsy, to mogę jeszcze ją zmienić, jeśli chcesz.

I jeżeli chodzi o wszystkie państwa na Aerze, no to spróbujmy zadziałać tu kolektywnie. Nie można tutaj aż tak indywidualnie tworzyć tego świata, bo wyjdzie z tego Aeru jak kolorowa mozaika.
  •  

Todsmer

Wiesz, dopóki będziemy cały konworld robić demokratycznie, dalej tak będzie. Chyba, że damy jednej osobie (chyba Pingijnowi, skoro jest szefem) władzę nad wymyślaniem historii itd, a każdy mógłby tylko zgłaszać nieautorytatywne propozycje dotyczące własnego kraju. Bo nie widzę innego sposobu, żeby nad tym zapanować, a w foroanarchizm nie wierzę.

Cytat: spitygniew w Wrzesień 27, 2012, 14:11:08
(...) ta wasza jebana cyrylica, całe szczęście że bodajże łacinę wycofano - swoją drogą, jakim trzeba być leniem, żeby nie chcieć stworzyć własnego alfabetu? Ja to uznaję za jedną z największych atrakcji (...)
Akurat nie ma już (jeszcze?) w tym konworldzie cyrylicy. Co do alfabetów, ja na przykład ich nie lubię wymyślać, więc to zależy od użytkownika.
  •  

Henryk Pruthenia

Ja już jakiś konlang zrobiłem na mój conworld, a nawét dwa... A czort mnie tam pamięta.

spitygniew

#535
Cytat: tqr w Wrzesień 27, 2012, 18:52:43
Wiesz, dopóki będziemy cały konworld robić demokratycznie, dalej tak będzie. Chyba, że damy jednej osobie (chyba Pingijnowi, skoro jest szefem) władzę nad wymyślaniem historii itd, a każdy mógłby tylko zgłaszać nieautorytatywne propozycje dotyczące własnego kraju. Bo nie widzę innego sposobu, żeby nad tym zapanować, a w foroanarchizm nie wierzę.
Akurat przy Jaruzji nie było Game Mastera, a jakoś wyszła spójnie, nawet w przypadku historii...
Cytat: tqr w Wrzesień 27, 2012, 18:52:43
Akurat nie ma już (jeszcze?) w tym konworldzie cyrylicy.
Jest, bo jest Poguś.
P.S. To prawda.
  •  

Pingǐno

Nie nadaję się aż tak bardzo na miszcza, bo jestem indywidualistą.
Ale jestem przewodniczącym klasyXD
Cytat
Wiesz, dopóki będziemy cały konworld robić demokratycznie, dalej tak będzie. Chyba, że damy jednej osobie (chyba Pingijnowi, skoro jest szefem) władzę nad wymyślaniem historii itd, a każdy mógłby tylko zgłaszać nieautorytatywne propozycje dotyczące własnego kraju.

Emm... A nie mógłby ktoś inny zarysować tę historię? :F

Co do pisma, można zrobić tak:
* Ktoś tworzy dokładne, ekonomiczne pismo (coś pokroju alfabetu łacińskiego [nie chodzi mi o taką samą formę])
* Inni się dostosują do takiego
* No i na Aerze będzie dominować te pismo

Analogicznie do ziemskiej łaciny.
Można po jakimś czasie uznać jeden z języków lingua franca.
  •  

Feles

Moglibyśmy zrobić jeszcze raz język grupowy metodą Kwadracika.
(Tak swoją drogą.)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#538
[...........]
  •  

Pingǐno

Głowa + biurko.

Jakim cudem tamten stary forumowy konweld przetrwał? xd
  •