Języki gamajskie - projekt grupowy

Zaczęty przez Borlach, Listopad 11, 2018, 00:56:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Zgodnie z zamówieniem, pierwszy szkic mapy kąłordu. To jedynie wycinek mapy, te fragmenty które zostały jakoś wstępnie opisane przeze mnie i Vaylora-Hirokiego.


Także mamy Praojczyznę Gamajów, zaznaczoną kółkiem: na stepach, na północ od masywu górskiego będącego większą wersją Kaukazu, na północno-zachodnim skraju niewielkiego morza śródlądowego. Na północ znajdują się dalsze stepy, następnie lasy i tajga siągnące się aż do granic Lądolodu. Na zachodzie znajduje się wielkie, wyschnięte morze śródlądowe, wzorowane na okresie w którym wyschnięte Morze Śródziemne było ogromną słoną pustynią. Stanowi ona naturalną, niemal nieprzekraczalną granicę między północnymi ziemiami, a kontynentem na południu, zaznaczonym jako ĆOŚ - byłyby tylko 2 przejścia. Jedno poprzez ~Kaukaz i moje tereny, czyli Wielką Dolinę Rzeczną, drugie po drugiej stronie wyschniętego morza, w miejscu gdzie most lądowy odcina wyschnięte morze od oceanu. Na wschód od Praojczyzny Gamajów znajdują się dalsze stepy i półpustynie, przypominające Azję Środkową, natomiast jeszcze dalej na wschód ziemie które mają przypominać Europę. Na południe od nich są ogromne pasma górskie przypominające Himalaje, oddzielające je od ziem Vaylora, przypominających Indie. Między moimi a jego ziemiami znajduje się rozległy otoczony górami płaskowyż, na południowy-wschód od jego ziem byłyby archipelagi i półwyspy przypominające Indonezję. Natomiast na południu, pośród Oceanu, znajdowałaby się wielka wyspa, Atlantyda Todsmera. No i inne wyspy.

Tak wygląda szkic.
A tak wstępna trasa wędrówki jednej z gałęzi rodziny gamajskiej (czerwone), będącej przodkami zarówno moich Gamajów (pomarańczowe) jak i Horokiego (żółte).
       

Teraz czekamy tylko jak Henryk zrobi z tego porządną mapę xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Lukas

Mapka ładna. Typowy styl znany z książek fantasy. Chętnie dołączyłbym się do tego projektu, ale jest jeden problem mam kłopoty z płynnym czytaniem tekstów w protogamajskim, a nie chcę zrobić języka potomnego, który będzie równie niewymawialny.
  •  

Τόλας

Moi Panaufowie poszli na wschód. Stąd pan to podnosić, wstawać, wschód, a -auf to sufiks oznaczający "ten, który wybrał drogę, sposób..., kto uległ...". Czyli Panaufowie to ludzie, którzy wybrali wschód albo ci, którzy się podnieśli (z upadku). Tak głosi mit założycielski tego ludu. :-)
  •  

CivilixXXX

Proponuję stworzenie jakiejś tabeli kognatów w językach gammajskich, fajnie byłoby nasze dzieła mieć jak jakoś szybko porównać.
Sei Kryoutxtuo Ki

Kazimierz

Cytat: CivilixXXX w Styczeń 17, 2020, 16:07:16
Proponuję stworzenie jakiejś tabeli kognatów w językach gammajskich, fajnie byłoby nasze dzieła mieć jak jakoś szybko porównać.
Popieram, bardzo by się taka tabela przydała, no i byłoby widać jak barzo się gammajskie zróżnicowały.
  •  

Emil


Kazimierz

Cytat: Emilando w Styczeń 24, 2020, 15:58:23
Zgłaszam się do projektu.
A witamy! Inni uczestnicy pewnie nie będą mieli nic przeciwko. Tylko, jako że mamy już dużo odrębnych gałęzi rodziny gammajskiej, nie zechciałbyś utworzyć języka pochodzącego od któregoś z obecnych gammajskich? Na przykład z mojego prachamskiego, który w założeniu ma być przpdkiem licżnych języków chamskich.
  •  

Borlach

Powstała strona na wiki poświęcona Językom Gamajskim oraz projektowi!
Tutaj!

Postaram się wkrótce wstawić tabelkę jakiś 20 podstawowych słów po polsku i protogamajsku, którą można będzie uzupełniać o inne języki - na razie bezpośrednich potomków protogamajskiego
Oto ja, Adwokat Diabłów

Runiéj

Spróbuję swoich sił w te klocki, więc
Cytat: Emilando w Styczeń 24, 2020, 15:58:23
Zgłaszam się do projektu.

Swoją drogą witam wszystkich forumowiczów.

Pluur

  •  

Grímkel

No jasne. A tak w ogóle to zapraszam na naszego dyskorda.
  •  
    Pochwalone przez: Obcy

ⰗⰎⰀⰂⰋⰖⰞ

:)
  •