Rema - Aeylydos

Zaczęty przez zabojad, Lipiec 09, 2012, 15:30:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

zabojad

Republika Narodowa Wysp Aeylydos i Kakeys - Ksitēmēys Kamos Mogekipooa Aeylydos ēk Kakeys - Ξτεμευσ Καμωσ Μογακιποωα Αηυλυδωσ εκ Κακευσ
Państwo obejmuję 2 wyspy: Aeylydos(czyt. /ej:lidos/) i Kakeys(czyt./kaki:s/; mniejsza wyspa na której mieści się ośrodek wojskowy).
Aeylidończycy utrzymują się głównie z turystyki(patrz: geografia) i produktów detalicznych wysokiej jakości(bardzo rozwinięte rzemiosło mające wpływ na ustrój).

Hymn: Gekipoos Tēmēya!(pl. Wyspa Narodu!)
Dewiza: Makays tikake oks!(pl. Niech nas Bóg ochrania!), Hyys tomēis, Tēmēys momēis! (pl.Życie jest krótkie, Naród wieczny!)
Język urzędowy: Aeylydzki
Języki używane: Aeylydzki, Kakijski(bardzo różniący się gramatycznie Aeylydzki, jedynie na wyspe Kakeys)
Stolica: Tsmatais - Τσματισ(pl. serce)
Ustrój państwa: Republika Narodowa(patrz: Ustrój)
Głowa Państwa: brak(patrz: Ustrój)
Jednostka Monetarna: 1 Tsmatais  = 100 Moteoa(1 serce=100 głów)

Geografia:
W centrum wyspy znajduję się wytgasły wulkan Teoa Makaya(Głowa Boga):

Jest on główną atrakcją turystyczną na wyspie Aeylydos.
Przez wyspę nie przepływa żadna rzeka, większość wody jest brana wprost z Oceanu(Napais) i oczyszczana w specjalnych oczyszczalniach na wybrzeżu. Kraj jest na w pół rolniczy, na w pół rzemieślniczy. Sprzyjają temu duże łąki, płaski teren.
Historia:
Lud który przybył tu ok. 560 lat temu prawdopodobnie spokrewniony jest z ludem zamieszkującym Lajwenię(Bericolowie). Aeylydowie bardzo szybko podzielili się na małe plemiona, które nie chciały żyć ze sobą w zgodzie. Przez 200 lat Teosi wyrzynali się z Tsmatajami(T.B.C...)
Kultura:
Na wyspach bardzo popularna była sztuka pisania wierszy. Później zaczęto przygrywać na bębnach, a wiersze zaczęto deklamować w rytm muzyki.
Aeylydowie są umiarkowanie tolerancyjni, tzn. nie ma tu rasizmu ogólnie pojętego, jednak aby zostać obywatelem potrzeba udowodnić, że mieszkały tu co najmniej 3 pokolenia.
Nazwa:
Ksiaeylydos - te słowa miał wypowiedzieć I Wódz Aeylydów którzy przybyli na wyspę. Słowo to po staroaeylydzku znaczy piękno(ść) (ksi to przyrostek oznaczający iż rzeczownik uzyty jest w formie przymiotnika).
Klimat:
Umiarkowany, choć 560 lat temu, gdy przybyli tu Aeylydzi, noszono togi znane raczej z klimatu ciepłego, co oznacza, że klimat znacznie się oziębił, lecz nadal sprzyja rolnictwu i rzemiośle(Aeylyidzi mają w zwyczaju pracować na dworze).
Ludność:
98% ludności stanowią rodowici Aeylydzi, reszta to turyści, którzy chcieli się tutaj osiedlić oraz ludy pogańskie przybyłe z innych wysp Lilej.
Aby dostać obywatelstwo trzeba:


  • Mieszkać na Wyspach co najmniej 10 lat,
    posiadać 3 świadków mogących potwierdzić twoją prawość(najlepiej bliskich sąsiadów, choć ten argument Sąd może odrzucić bez podania powodu),
    rodzina musi mieszkać tu co najmniej od 3 pokoleń.
Zasoby naturalne:
Brak.
Rolnictwo:
Bardzo dobrze rozwinięte, choć raczej preferowane są uprawy naturalne niż sztucznie modyfikowane.
Wojsko:
Tradycja wojskowa jest bardzo duża, jest tu obowiązkowa, dwuletnia służba wojskowa zarówno dla mężczyzn jaki i kobiet(odbyć ją można w prawie każdym wieku 15<; im później tym większe dotacje trzeba przekazać wojsku). Kult ciała(jak w Sparcie, nie jak w NSDAP...) sprzyja rekrutacji.
Dobrze rozwinięte porty handlowe były przykładem dla olbrzymich aglomeracji wojskowych na wyspie Kakeys. Obecnie nie ma tam nikt wstępu, po za wojskiem, a i to za specjalną przepustką wydawaną jedynie Patiis(stopień wojskowy równy naszemu sierżantowi).
Flota jest jedną z największy w Remie(tak to się odmienia?)
Ustrój:
W Narodowej Republice rządy sprawuje lud, który głosuje w demokratycznych referendach. Jeżeli chodzi o ustawy, jej projekt może zgłosić każdy. Na reprezentanta na arenie międzynarodowej jest wybierany jeden z rzemieślników. Istnieje specjalny oddział tajnej policji zajmujący się obcymi wpływami na wyspie. Systemem gospodarczym jest korporacjonizm/dystrybucjonizm.
Edukacja:
Istnieje obowiązek edukacji do 18 roku życia. Edukacja jest bezpłatna dopóki umożliwia to stan gospodarczy państwa(poniżej 3. trzeba płacić). Szkoła podstawowa zaczyna się w wieku 7 lat a kończy w wieku 13. Następnie wybiera się Technikum w którym uczymy się dwóch zawodów, trzech języków i w tym czasie można wypełnić część służby wojskowej. Później można kształcić się dalej na wielu uniwersytetach na kierunkach wszelakich.
Tolerancja:
Aeylydzi tolerują inne rasy oraz narodowości i kultury. Nie są natomiast respektowane związki homoseksualne(całkiem wysokie prawdopodobieństwo linczu). Nielegalna jest aborcja oraz in-vitro. Wszelkie narkotyki są zakazane, za ich posiadanie grozi deportacja.
Istnieje kara śmierci i jest wykonywana za najbrutalniejsze zbrodnie.
Ekologia:
Brakuje tu hut czy kopalni, a Aeylydzi starają się wykorzystywać pełnię możliwości Oceanu.
Religia:
Dla Aeylydów jedyną słuszną religią jęst lajwenizm przywieziony z Lajwenii. Oczywiście istnieje tu tolerancja religijna, lecz Aeylydzi skupili się raczej na nawracaniu pogan z północnych wysp, niż dyskusji na tematy religijne. Niektóre rodziny uważają te tematy za tabu.
Flaga:
Złota lambda od której rozchodzą się promienie symbolizuje Wieczny Lud(Λαχεωσ), wd. Aeylydów jedyną pewną rzecz. Zielone tło to zielone łąki Aeylydos.
Partie i ugrupowania polityczne:
Wszystkie zostały zdelegalizowane i usunięte. Każdy ma działać dla dobra Narodu, nie zaś własnego interesu.
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Rémo

Republika Findei wita na arenie międzynarodowej. Mamy nadzieję na owocną współpracę naszych narodów.

Cesarz Findei.
Pozdrawiam! :)
  •