Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Conlangi: a posteriori / Odp: Język liwiński - Lyewyene Jyaryk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kazimierz dnia Maj 29, 2020, 15:59:16 »
Cytuj
Powiedz proszę, co jest źle w opisie tego czy po prostu cały czas całokształt jest w odczuciu szyfrem? Zasadniczo w języku liwińskim co najmniej większość sztucznie nałożonych zasad w pisowni jest znoszona, co powoduje oddalenie się od formy szyfru.
Cały ten język wygląda jak polski przemielony przez jakieś dziwne procesa, np. to k > km, nie bardzo rozumiem, jak mogłoby do tego dojść w naturalny sposób, więc tak, wygląda jak szyfr. Opis też jest często trudny do zrozumienia przez używanie oryginalnych określeń, jak te "spółgłoski suche", jakieś "iły".

Nie rozumiem też za bardzo o co z tym chodzi:
Cytuj
-Litery z odwróconym daszkiem na górze, to tak zwane "litery z funkcją specjalną". Chodzi o to, że jest to jakieś przekształcenie litery, ktore nie znajduje sie w takim modelu przekształceń samogłosek. Najpewniej ta kategoria będzie niedługo usuwana z języka pisanego.
W sensie, ten odwrócony daszek nie wpływał na wymowę, tylko był dla ozdoby w pisowni?

Tu też
Cytuj
- Długie "o" może mieć przed sobą literę "j". Jest to zasadniczo poluzowanie jednej z tych zasad "fundamentalnych" ortografii, które nie są już aktualne.
- IV "fundamentalna" zasada ortografii zostaje usunięta, z powodu bezsensownego powodu jej występowania i charakteru szyfracji. Znaczy to, że wyrazy będą mogły się zaczynać od "w".
Czyli to była tylko kwestja ortografji, a w wymowie te połączenia występowały?

Cytuj
Stary system z czasownikami był strasznie zagmatwany i występowały w nim pojęcia, które przenikały sie z innymi itp. Dlatego jego reforma jest konieczna i mam na nią już pomysł.
Popieram. No i generalnie wspaniale, że dalej rozwijasz ten język. Powodzenia w reformie  :)
12
Nauka natlangów / Odp: Wspólne wyzwanie - Polskie Chworum Łacinnikiw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Úlfurinn dnia Maj 29, 2020, 11:37:56 »
Jako, że przerabiamy Lingę Latinę per se illustratę, tutaj jest dedykowany PChwJ Memrajs z słowami głównie z tego podręcznika (uzupełniany na bieżąco):Hledam chętnego na spółautora kursu, kto pomógłby korygować literówki/chujowe tłumaczenia.
13
Conlangi: a posteriori / Odp: Narzecze wysokopolskie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ainigmos dnia Maj 29, 2020, 05:10:30 »
mnie właśnie naszła rozkmina - jak wyrazić po (wysoko)polsku mamihlapinatapai?
Można by nie do końca dokładnie jako innosamokrok (od przedrostka inno- o znaczeniu jeden z dwóch i samo- jako identyczny), skoro jest to "stan dzielony przez dwie osoby, z których każda chce zainicjować coś, czego obydwie pragną, ale żadna nie chce być tą, która zacznie".
14
Conlangi: a posteriori / Odp: Język liwiński - Lyewyene Jyaryk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Matiok_ dnia Maj 28, 2020, 23:10:31 »
W sumie mogłem się spodziewać takiej reakcji...
Powiedz proszę, co jest źle w opisie tego czy po prostu cały czas całokształt jest w odczuciu szyfrem? Zasadniczo w języku liwińskim co najmniej większość sztucznie nałożonych zasad w pisowni jest znoszona, co powoduje oddalenie się od formy szyfru.
Co do systemu fonetycznego to oczywiście nie ma przeciwwskazań, aby zapisać go fonetycznie w IPA, jednak nie zrobię tego w najbliższym czasie; myślę nad reformą gramatyki pod kątem czasowników. Stary system z czasownikami był strasznie zagmatwany i występowały w nim pojęcia, które przenikały sie z innymi itp. Dlatego jego reforma jest konieczna i mam na nią już pomysł.

Dziękuję z góry za odpowiedź na postawione pytanie.
15
Conlangi: a posteriori / Odp: Język liwiński - Lyewyene Jyaryk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kazimierz dnia Maj 28, 2020, 22:27:24 »
Graecum Livinicum est, nōn legitur.
16
Nauka natlangów / Odp: Wspólne wyzwanie - Polskie Chworum Łacinnikiw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kazimierz dnia Maj 28, 2020, 21:36:37 »
Salvē, Casimirus sum. Vīvō in Prūssiā. Studeō in lyceō Allensteniī.
Cēterum cēnseō Lēgem et Iūstitiam esse dēlendum.
17
Conworldy i althisty / Odp: Nowy projekt Canisowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk Pruthenia dnia Maj 28, 2020, 19:44:33 »
Co Ty - IATA i systemy, na których linie pracują są strasznie skostniałe, ustalane są ceny minimalne (pozdrawiam IATę), i tylko odgórny brak konkurencji powstrzymuje nas od latania za grosze.
18
Conworldy i althisty / Odp: Mapy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yenzor dnia Maj 28, 2020, 19:41:18 »
Nuu, można by, tylko że to niekonieczne, a właśnie idea jest taka, żeby nie namieszać za bardzo, maksymalnie trzymać się oryginalnej wersji historii. Powtarzam, to jest althist minimalistyczny, stworzony jedynie na potrzeby Pomorza.
19
Conworldy i althisty / Odp: Nowy projekt Canisowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Canis dnia Maj 28, 2020, 19:00:13 »
U nas wywali 200 osób, głównie informatyków, team leaderów, oraz inne osoby, które się okazały całkiem nie tak przydatne, a ja, jako osoba pracującą na rynku zagranicznym (Дойч) zostałem, bo mamy falę maili od ludzi pytających o zwroty. Ogólnie firmy lotnicze obracają zwrotami od linii, starając się jakoś przetrwać. Ale ludzie zbiednieli, większość linii nie ma jakichś zapasów gotówki z wyjątkiem Ryanaira (dlatego blokują pomoc od państw dla linii, po irlandczycy jako jedyni byli przygotowani na kryzys, więc blokują pomoc dla innych linii, bo liczą, że przetrwają i opanują rynek, a inni nie zrobią tego bez pomocy państwa), więc raczej na to nie liczę i jak większość szukam innej pracy.

Część linii proponuje opcje zmiany czy vouchery (oba nielegalnie XD), a jedna linia obiecuje zwroty, jeżeli się po nie zgłosimy do ich biura w Stanbule, ale dostaniemy je i tak 6 miesięcy po tym, jak zostanie otwarte znowu niebo.

Więc ogólnie szukam innej pracy.
No to współczuję. Szkoda, bo to fajna część gospodarki. Ja sam dużo latałem podczas podróży, no a teraz szlag wszystko trafił z oczywistych względów

Zrobimy inaczej co do Wiki. Wystawię prywatnie anglojęzyczną część, bo i tak to jest dla mnie podstawowy język w sumie wszystkiego (prywatnie po angielsku, w pracy po angielsku, ze znajomymi po angielsku, tylko z rodziną i w sklepie po polsku, no to... zresztą jestem anglistą z wykształcenia). Zamiast dawać tam na prywatnej dwie wersje językowe, po prostu PFJ Wiki to będzie polska wersja. I tyle.
20
Inspiracje / Odp: XI Polska Sztafeta Językowa, NOWA EDYCJA - Conlangerski wieczorek poetycki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grímkel dnia Maj 28, 2020, 16:30:57 »
Ponieważ tworzę artykuł na wiki o rzyleju mam pytanie do JJJ.

Jak się nazywa konlang, z którym startowałeś? Mam już nazwy wszystkich konlangów z rzyleja oprócz twojego.

Zadałem ci to samo pytanie w prywatnej wiadomości, ale mógłbyś jej nie zauważyć, więc zadaję je też tu.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10